مرکز درمان بواسیر(هموروئید)، شقاق، کیست مویی، فیستول و زگیل تناسلی

  • آدرس
    تهران، ابتدای خیابان ملاصدرا، خیابان پردیس، پلاک 14، طبقه 5
  • تلفن
    ۰۹۹۱۸۹۵۴۰۹۱   -   ۰۲۱۸۸۶۵۸۴۲۶
  • شنبه-چهارشنبه 8:00 تا 22:00
    مشاوره تلفنی: 7:00 تا 23:00

عکس واضح کیست مویی در زنان و مردان؛ تصویر قبل و بعد عمل

عکس کیست مویی

مشاهده عکس کیست مویی و تصاویر واقعی از شکل سینوس پیلونیدال یکی از مراحلی است که به بیماران در شناخت این بیماری کمک می کند. کیست یا سینوس مویی یکی از بیماری های رایج نشیمنگاهی بوده که به دلیل برگشتن موهای زائد به داخل بدن و رشد آنها در قسمت نشیمنگاه اتفاق می افتد. عفونت ایجاد شده در مراحل ابتدایی خود را به شکل یک آبسه در دنبالچه نشان می دهد. که معمولا به شکل زیر است:

عکس برآمدگی کیست قبل از خروچ عفونت

مشاهده عکس های کیست مویی در مراحل اولیه بیماری بسیار اهمیت دارد. زیرا در این موارد فرد می تواند از پیشرفت بیماری جلوگیری کرده و برای درمان کیست مویی خود به موقع اقدام کند. در مواردی این کیست ها ممکن است  چند شاخه شده و در بالای مقعد فرد چند توده ایجاد شود. مانند:

چندین کیست تشکیل شده در بالا کمر

عکس کیست مویی پس از عمل با لیزر و جراحی

لازم به ذکر است که در تمامی موارد بهترین و قطعی ترین روش درمان کیست مویی لیزر درمانی می باشد. اشعه لیزر IRC یا CO2 به تشخیص پزشک، می تواند کیست ها را با اندازه های مختلف سوزانده و آنها را ریشه کن کند. عمل کیست مویی با لیزر در کمتر از یک ساعت و به صورت سرپایی انجام می شود. 

پس از این روش درمانی اگر کیست ها کوچک باشند، روی آنها باز می ماند تا به خودی بهبود یابند و اگر کیست ها خیلی بزرگ باشند، ممکن است پزشک توصیه کند که برای حداکثر یک هفته روی آنها را پانسمان کنید. 

شکلی که محل زخم پس از عمل با لیزر دارد:

تصویر کیست مویی پس از درمان با لیزر

عمل جراحی کیست مویی یا همان جراحی به دو روش باز و بسته از دیگر روش ها برای درمان کیست مویی است که پس از لیزر گزینه انتخابی دوم بیماران یا پزشکان می باشد.

به طور معمول پس از عمل جراحی محل زخم به دو صورت باز یا بخیه خورده می ماند تا بهبود یابد. که عکس آن به صورت زیر است:

عکس کیست مویی کمر جراحی به روش باز

عکس عمل کیست مویی به روش باز

در اکثر موارد پس از ترمیم محل باز زخم های نسبتا بزرگ و بزرگ، اسکار ایجاد می شود یا در برخی موارد منجر به آوردن گوشت اضافه می شود که عموما برای کسی خوشایند نیست. همچنین زمان دوره نقاهت جراحی به قدری طولانی بوده که باعث شده تا حد امکان افراد از جراحی فرار کنند. لازم به ذکر است که تعداد بسیاری از بیماران ما صرفا از شهرستان برای درمان با لیزر به تهران می آیند.

عکس جراحی به روش بسته

عمل کیست مویی به روش بسته

پس از درمان به روش بسته، محل تخلیه شده بخیه زده می شود تا روند بهبودی سریع تر اتفاق بیفتد.

عکس جای عمل کیست مویی

نتیجه گیری

به جرات می توان گفت که طبق مراجعه به عکس ها و روش های درمان، لیزر درمانی به مراتب از جراحی بهتر بوده و علاوه بر دوره نقاهت کوتاه تر، بدون هر گونه عوارض می باشد. هزینه درمان کیست مویی با لیزر به طور کلی از جراحی نیز به صرفه تر است.

شماره موبایل خود را جهت تماس کارشناسان میتوانید وارد کنید و به دیگران در سایت نمایش داده نمیشود
6 دیدگاه ها
تمام نظرات را نمایش بده
نوشین

سلام دکتر خسته نباشین. شبیه به جای زخم هایی که گذشاتین من چند سال پیش جراحی کردم که جاشم مونده. میتونم الان با لیزر جاشو بردارم؟

سامی

من ۱۷ سالمه و کیست مویی دارم ولی خیلی میترسم برم عمل کنم. میخواستم بپرسم درد داره آیا؟

ابوالفضل

باسلام وخسته نباشید من ۱۵ سال قبل کیست مویی داشتم. وعمل کردم بهترشده بودم حالا بعداین همه مدت همون جایی که کیست خارج کردن .. فکرمیکنم وقتی سنگینی برمیدارم پرشده وبصورت چرک بایه فشارکوچک خارج میشه میخواستم بدونم باید چکلرکنم خواهش میکنم راهنمایی کنید منو …ممنونم متشکرعکس هم دارم ازپشت باسن

Last edited 23 days ago by ابوالفضل