مرکز درمان بواسیر(هموروئید)، شقاق، کیست مویی، فیستول و زگیل تناسلی

 • آدرس
  تهران، ابتدای خیابان ملاصدرا، خیابان پردیس، پلاک 14، طبقه 5
 • تلفن
  ۰۹۹۱۸۹۵۴۰۹۱   -   ۰۲۱۸۸۶۵۸۴۲۶
 • شنبه-چهارشنبه 8:00 تا 22:00
  مشاوره تلفنی: 7:00 تا 23:00

زگیل تناسلی چیست؛ انواع، علائم و تشخیص زگیل تناسلی

زگیل تناسلی، واژن و مقعدی در مردان و زنان

زگیل تناسلی جزء شایع ترین بیماری های عفونی مقاربتی شناخته می شود و از آنجایی که به شدت مسری است تنها 1 بار ارتباط جنسی با فرد آلوده باعث ورود ویروس به بدن فرد می گردد و به دنبال آن ممکن است زائده هایی در اطراف ناحیه ی تناسلی، واژن و یا مقعد ایجاد شود.

اکثرا افراد مبتلا ناخواسته و بدون اطلاع از داشتن بیماری آن را به دیگران انتقال می دهند. در اینجا بررسی میکنیم که از کجا بفهمیم زگیل تناسلی داریم و روشهای درمان را کامل معرفی میکنیم.

زگیل تناسلی چیست؟

زگیل تناسلی ،  واژن و زگیل مقعدی چیست؟ این زائده های ناخوشایند که با نام زگیل های مقاربتی شناخته می‌شوند و در انگلیسی با اصطلاح Genital Warts نام برده می شود، نوعی بیماری پوستی عفونی هستند که در دسته ی عفونت های آمیزشی (STD) قرار می گیرند. انتقال زگیل تناسلی در اثر تماس مستقیم پوست با پوست فرد آلوده یا از طریق روابط جنسی میان افراد صورت می گیرد.

عامل اصلی ایجاد بیماری زگیل تناسلی عفونی نوعی ویروس DNA دار با نام HPV یا پاپیلومای انسانی است که بیش از 100 تیپ مختلف آن تا به امروز شناسایی شده است.

مشاوره و تعیین نوبت آنلاین

برای مشاوره بیشتر و تعیین نوبت از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

میزان شیوع این بیماری در مردان و زنان تقریبا به یک اندازه است و حتی کودکان هم ممکن است به این بیماری مبتلا شوند. اگر در کودکان به خصوص اطفال زیر دو سال این عفونت را مشاهده کردید، دو عامل زیر را در نظر بگیرید:

 • تماس دست آلوده با پوست
 • تجاوز و سواستفاده ی جنسی از کودک

با توجه به الگوها و تغییر عادات جنسی افراد در جوامع امروزی، مطالعات نشان می دهد که سن ابتلا به این بیماری بسیار کاهش یافته است. امروزه بیشترین طیف سنی که به این بیماری مبتلا می شوند در فاصله های 12 تا 35 سال قرار دارند.

اگر به زگیل تناسلی مبتلا شدید، پیشنهاد میکنیم این مطلب را بخوانید: درمان زگیل تناسلی واژن و مقعد در مردان و زنان با لیزر بدون بازگشت

فرق زگیل تناسلی با زگیل معمولی
فرق زگیل تناسلی با زگیل معمولی

زگیل تناسلی زنان

هنگامی که علائم و نشانه های زگیل تناسلی در زنان رخ می دهد، بسیاری از آنها شامل خارش، سوزش یا حساسیت در داخل و اطراف واژن است. سایر علائم و نشانه های زگیل تناسلی در زنان عبارتند از: ظاهری راه راه یا گل کلم مانند داشته باشد.

HPV می تواند سلول های واژن و اطراف فرج را آلوده کند. اگر خانمی مبتلا به HPV کم خطر باشد، ممکن است زائده را روی فرج خود ببیند. این زائده ها ممکن است به صورت زیر ظاهر شوند.
اگر زائده ها درمان نشده باقی بمانند و به صورت پراکنده رشد کنند، احتمال ابتلا به سرطان واژن بالا می رود. برخی از علائم سرطان واژن عبارتند از:

 • خونریزی بعد از رابطه جنسی
 • ترشح غیر معمول
 • یک توده در واژن
 • درد هنگام رابطه جنسی
عکس زگیل تناسلی در واژن زنان

زگیل تناسلی در مردان

این عارضه در مردان ممکن است با مشکلات زیادی همراه باشد. زیرا زگیل تناسلی در مردان اکثر اوقات می تواند علائمی نداشته باشد و بتوانند آن را به افرادی که با آنها رابطه دارند، منتقل کنند.

لازم است بدانید زائده ای که درمان نشده باقی می ماند، احتمال ابتلا به سرطان های دستگاه تناسلی آنها را افزایش می دهد.

مطلب پیشنهادی: زگیل تناسلی مردان

فرق زگیل تناسلی ، واژن و مقعدی با زگیل معمولی

تمامی زائده هایی که بر روی بدن بر اثر این عفونت به وجود می آیند در اثر ابتلا به ویروس HPV می باشد و هیچ عامل دیگری برای ایجاد زگیل ها شناخته نشده است.

این ویروس دارای تیپ های مختلفی است و هر تیپ رفتار جداگانه ای را از خود نشان می دهد. برخی از تیپ های این ویروس فقط باعث ایجاد زگیل های معمولی بر روی دست و کف پا و سایر نقاط بدن می شوند و معمولا پس از گذشت 18 الی 24 ماه بدون درمان پزشکی ناپدید شده و از بین بروند. اما زگیل های تناسلی گونه هایی از ویروس HPV هستند که بر روی ناحیه ی تناسلی و مقعد رشد می نمایند و در صورتی که شخص ارتباط جنسی دهانی با فرد آلوده به ویروس داشته باشد امکان رشد این عفونت در دهان، لب ها، زبان و گلو وجود دارد.

همچنین زگیل تناسلی ، واژن و  مقعدی می توانند باعث ایجاد عفونت ها و بیماری های مهلکی مانند انواع سرطان از جمله سرطان دهانه ی رحم و واژن در زنان شوند در صورتی که زگیل های معمولی چنین خطری در بر ندارند.

آیا زگیل تناسلی ، واژن و مقعدی خطرناک است؟

بله…همان طور که در مطالب بالا اشاره کردیم ویروسی که به عنوان عامل این بیماری شناخته شده است بیش از 100 تیپ مختلف دارد.

تیپ های ویروس HPV به دو نوع کلی زیر تقسیم بندی می شوند:

 • تیپ کم خطر ویروس HPV
 • تیپ پرخطر ویروس HPV
ویروس HPV

تیپ کم خطر ویروس HPV فقط باعث ایجاد زگیل در ناحیه ی تناسلی، واژن و مقعد می شود و خطر دیگری در بر ندارد.اما تیپ پرخطر ویروس HPV رفتارهای پرخطری دارند و علاوه بر ایجاد زائده روی پوست مو جب بروز سرطان هایی مانند سرطان دهانه ی رحم و واژن می شوند.

از شایع ترین سرطان هایی که به همراه زگیل تناسلی ، واژن و مقعدی با ابتلا به تیپ های پرخطر ویروس HPV به وجود می آیند، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • سرطان دهانه ی رحم
 • سرطان واژن
 • سرطان دهانه ی واژن
 • سرطان مقعد
 • سرطان آلت تناسلی مردان
 • سرطان حنجره
 • سرطان دهان
 • سرطان زبان

آیا این بیماری واگیر دار است؟

در جواب این سوال باید بگوییم بله. زیرا اگر حتی رابطه جنسی هم با فرد آلوده نداشته باشید ولی ناحیه تناسلی شما با او تماس سطحی داشته باشد هم ویروس اچ پی وی منتقل می شود.

علائم زگیل تناسلی ،مقعدی و واژن

تشخیص زگیل تناسلی و واژن در مردان و زنان

این عارضه علائم و نشانه های ظاهری مشخصی دارند که موجب شده به راحتی قابل تشخیص باشند . علائم عمومی و کلی این عفونت به شرح زیر می باشد:

 • زائده هایی برجسته، سفت، تو پر و گوشتی شکل در اطراف اندام های تناسلی، مقعد و واژن وجود دارد که به صورت تک و پراکنده دراندازه هایی بسیار کوچک و یا در اندازه ی بزرگ تر و به شکل خوشه ای و گل کلمی مشاهده می شود.
 • وجود زائده هایی در اطراف دهان، لب، زبان و گلو که بر اثر ارتباط جنسی دهانی به وجود آمده است.
 • احساس سوزش و خارش در محل ایجاد عفونت
 • وجود ترشح و رطوبت در محل زائده‌ها
 • این عفونت اگر در مسیر مجاری ادراری قرار گرفته باشد موجب درد، خونریزی و انسداد مجاری ادراری می گردد.
 • سابقه ی وجود سایر بیماری های آمیزشی در شخص

ارتباط مستقیم با مشاوران ما در واتساپ

با ارسال عکس از علائم خود در واتساپ می توانید از مشاوره غیر حضوری ما بهره مند شوید.

از کجا بفهمیم زگیل تناسلی داریم؟ (تشخیص)

روش های تشخیص زگیل تناسلی در مردان و زنان

زگیل واژن یا مقعدی در دسته ی بیماری های پر نشانه قرار دارد و با علائم و نشانه های مشخصی همراه است در نتیجه با انجام یک معاینه ی روتین و ساده توسط پزشک متخصص به راحتی قابل تشخیص می باشد.

اما گاهی ممکن است فرد به ویروس HPV مبتلا شده و ناقل آن است ولی علائم و نشانه های ظاهری آن را مشاهده نمی کند.همچنین در برخی موارد زگیل های تناسلی در نواحی داخلی بدن به طور مثال داخل واژن و مقعد ایجاد شده و به راحتی قابل رویت نیستند.

از طرفی برخی زائدات و عفونت های پوستی شباهت ظاهری زیادی با این عفونت دارند. از این رو بهترین و قطعی ترین روش تشخیص این بیماری انجام تست های آزمایشگاهی است. به طور کلی تمامی روش های تشخیص بیماری زگیل تناسلی، مقعدی و واژن بر پایه ی نمونه برداری انجام می شود.

نمونه برداری زگیل تناسلی

روش نمونه برداری برای تشخیص این بیماری مورد استفاده قرار میگیرد. نمونه برداری یا بیوپسی به برداشتن تکه ای کوچک از زائدات پوستی میگویند که برای بررسی به آزمایشگاه فرستاده می شود.

یک نمونه برداری صحیح و اصولی از زگیل ها باید تیپ ویروس HPV را به طور دقیق و واضح مشخص کند که از چه نوعی می باشد.

برای نمونه برداری از دو روش زیر استفاده می کنند.

 • تست پاپ اسمیر
 • روش مولکولی PCR

تست پاپ اسمیر

آزمایش پاپ اسمیر
آزمایش پاپ اسمیر

تست پاپ اسمیر یکی از معروف ترین و دقیق ترین تست های تشخیصی برای بررسی سرطان های دستگاه تناسلی زنان و زگیل واژن است که احتمال وجود ویروس HPV را مورد بررسی قرار میدهد. انجام سالیانه ی این تست به تمامی زنان بالای 35 سال توصیه می شود.

در روش پاپ اسمیر با کمک دستگاهی به نام اسپکولوم دهانه ی رحم را باز می کنند و با کمک برس استریل و مخصوصی از دیواره های رحم و واژن نمونه برداری های کوچکی انجام می دهند و برای بررسی به آزمایشگاه ارسال می کنند. (این تست فقط مخصوص زنان است.)

روش مولکولی PCR

روش مولکولی PCR

این روش مبتنی بر انجام آزمایش خون و نمونه برداری می باشد. به همین دلیل دقیق ترین روش برای تشخیص ویروس HPV و انواع زگیل تناسلی، واژن و مقعدی می باشد. انجام تست روش مولکولی فقط در آزمایشگاه مجهز و پیشرفته امکان پذیر است.

تمامی روش هایی که در روش مولکولی مورد استفاده قرار می گیرند مبتنی بر بررسی ژن ها و توالی یابی آنها است، از این روی میزان خطای بسیار کمتری دارد و به وسیله ی آن می توان تیپ ویروس HPV را تشخیص داد.

راه های انتقال زگیل تناسلی چیست؟

بسیاری از راه های انتقال وجود داشته که افراد سالم را ممکن است در معرض ابتلا به این ویروس مقاربتی قرار دهند که شامل موارد زیر می شوند:

 • تماس جنسی از طریق آمیزش آلت تناسلی-واژن، آلت تناسلی-مقعدی و واژینال-واژن.
 • تماس با ضایعات آلوده به ویروس HPV در سایر نقاط مانند دهان، دست ها، انگشتان دست، انگشتان پا و پوست.
 • اشتراک گذاری وسایل شخصی مانند عینک، رژ لب، حوله، صابون، تیغ یا اسباب بازی های جنسی
 • برقراری رابطه جنسی دهانی به فرد مبتلا به سویه های HPV-6 و HPV-11
 • دریافت رابطه دهانی از یک فرد آلوده به HPV-6 یا HPV-11 در دهان، لب ها، زبان یا اندام تناسلی.
 • تماس پوست به پوست یا حتی داشتن رابطه جنسی بدون انزال
 • داشتن سیستم ایمنی پایین، مانند عفونت، دیابت، یا استفاده از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی
 • سابقه ابتلا به هرپس سیمپلکس یا تبخال تناسلی
 • عفونت ناشی از انتقال مادر به کودک در طی زایمان طبیعی.

پیشگیری از زگیل تناسلی، واژن و زگیل مقعدی

مهمترین راهکار پیشگیری از ابتلا به این ویروس تزریق واکسن آن می باشد، واکسن این بیماری گارداسیل نام دارد که قادر است از ابتلای فرد به برخی از تیپ های HPV جلوگیری نماید. لازم است این واکسن در سنین بین 9 تا 26 سالگی که سن آغاز فعالیت های جنسی محسوب می گردد، تزریق شود. همچنین راهکار های دیگری برای جلوگیری از ابتلا به این ویروس وجود دارد که از جمله آنها می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

 • استفاده از کاندوم
 • خودداری از رابطه با افرادی که علائم زگیل واژن ، تناسلی و مقعدی دارند.
 • ترک سیگار زیرا که افراد سیگاری احتمال بیشتری برای ابتلا و یا عود مجدد این بیماری را دارند.
 • استفاده از قرص های ضدبارداری موجب می شود از وسایل جلوگیری مثل کاندوم استفاده نکرده و این خود احتمال ابتلا به بیماری را افزایش خواهد داد.

همچنین : برای دانلود PDF مقاله کلیک کنید

گالری عکس و تصاویر زگیل تناسلی، واژن و مقعدی در مردان و زنان

عکس زگیل های تناسلی در مردان و زنان دارای انواع مختلفی می باشند که به شکل زیر هستند:

عکس زگیل تناسلی در مردان
عکس زگیل تناسلی حاد
شکل زگیل تناسلی خوشه ای
عکس زگیل تناسلی در زنان

سوالات متداول زگیل تناسلی

خیر. در برخی موارد و به خصوص خانم ها این زائده ها در داخل دستگاه تناسلی رشد می کنند و علائم بارزی ندارند ولی ویروس hpvناشی از ویروس دربدن وجود دارد.

این زائده ها معمولا خوشخیم هستند و با روش های لیزر و کرایو قطعی درمان می شوند. ولی در موارد نادر منجربه سرطان دهانه رحم و آلت تناسلی مردان می شود.

این زمان را نمیتوان به طور قطعی گفت زیرا نسبت به واکنش بدن افراد محتلف متفاوت است. ممکن است هفته ها، ماه ها یه یک سال طول بکشد یا اصلا علائم زگیل ظاهر نشوند.

زگیل تناسلی یکی از شایع بیماریهای جنسی در جهان می باشد که رو به گسترش است. طبق آمار تخمین زده شده است که حدود 660 میلیون انسان در جهان به این ویروس مبتلا هستند.

احتمال انتقال این ویروس بسیار بالا بوده و از طریق تماس پوستی نواحی تناسلی با فرد مبتلا تا 60% احتمال انتقال دارد که معمولا پس از 3 ماهخود را نشان می دهد.

خیر. این ویروس به ندرت از طریق اپیلاسیون، حوله یا وسایل شخصی آلوده، سونا یا محیط های مرطوب و از طریق مادر به جنین قابلیت انتقال دارد.

در اکثر موارد بله. در صورت استفاده از لباس زیر های تنگ یا خاراندن زائده ها فرد درد و سوزش را حس می کند.

افراد معمولا با لمس زائده ها به راحتی آنها را تشخیص می دهند. برای اطمینان بیشتر می توانید در صورت مشاهده هرگونه زائده آزمایش HPV دهید.

خیر. اکثر مواقع زخمی که افراد در اطراف مقعد خود حس می کنند به دلیل شقاق یا یبوست مزمن می باشد.

واکسن گارداسیل (HPV) برای مردان و زنان+ قیمت و عوارض

واکسن گارداسیل (HPV) برای مردان و زنان+ قیمت و عوارض

واکسن گارداسیل یا واکسن اچ پی وی HPV یکی از راه های پیشگیری از بیماری زگیل تناسلی و یا همان پیشگیری از ویروس HPV است. تزریق واکسن تنها راهکار ایمن و مقاوم پیشگیری از بیماری ها است. زگیل تناسلی یکی از بیماری های مقاربتی و شایعی است که از طریق ارتباط جنسی منتقل می شود. این […]

ادامه مطلب

تمام راه های انتقال زگیل تناسلی + ویروس HPV اچ پی وی

تمام راه های انتقال زگیل تناسلی + ویروس HPV اچ پی وی

زگیل تناسلی،واژن و زگیل مقعد یکی از شایع ترین بیماری های عفونی پوستی است که در گروه بیماری های آمیزشی (STD) قرار می گیرد. که یکی از راه های انتقال زگیل تناسلی در اثر تماس مستقیم پوست با پوست افراد آلوده منتقل می شود و از آنجایی که این عفونت در ناحیه ی تناسلی و مقعد […]

ادامه مطلب

زگیل تناسلی در بارداری {تاثیرات آن بر مادر و جنین} + درمان

زگیل تناسلی در بارداری {تاثیرات آن بر مادر و جنین} + درمان

یکی از مسائلی که امروزه بسیاری از زنان باردار را درگیر خود می نماید، بیماری زگیل تناسلی در بارداری است. زیرا ویروس پاپیلومای انسانی یا همان HPV که عامل ایجاد زگیل های تناسلی است، شیوع بسیار گسترده ای یافته و بخش عظیمی از جامعه را درگیر خود نموده است. اگر شما نیز احتمال می دهید در معرض […]

ادامه مطلب

بهترین دکتر زگیل تناسلی و متخصص HPV کیست؟ 👨‍⚕️

بهترین دکتر زگیل تناسلی و متخصص HPV کیست؟ 👨‍⚕️

بهترین دکتر زگیل تناسلی چه کسی است؟ زگیل تناسلی و واژن و زگیل مقعدی یک بیماری عفونی پوستی است که در اثر تماس مستقیم پوست با پوست فرد آلوده و از طریق روابط جنسی میان افراد منتقل می شود. با شروع فعالیت های جنسی افراد و در دوران اوج گیری آن امکان ابتلا به این […]

ادامه مطلب

درمان زگیل تناسلی با لیزر 100% قطعی | مزایا و مراقبت ها

درمان زگیل تناسلی با لیزر 100% قطعی | مزایا و مراقبت ها

زگیل تناسلی یا genital warts، واژن و مقعدی یکی از شایع ترین بیماری های عفونی پوستی است که امروزه در میان افراد زیادی دیده می شود. عامل اصلی ایجاد بیماری نوعی ویروس DNA دار به نام HPV یا پاپیلومای انسانی است. درمان زگیل تناسلی با لیزر، کرایو، روشهای دارویی یا دیگر روش های به طور کل […]

ادامه مطلب

20 عکس زگیل تناسلی زنان و مردان + بیماریهای مشابه زگیل

20 عکس زگیل تناسلی زنان و مردان + بیماریهای مشابه زگیل

در طول زندگی، هر شخص بالغ ممکن است ناهنجاری ها و زائده های مختلفی را در بدن خود مشاهده کند. یکی از این دسته زائده ها؛ فقط در افرادی ظاهر می شوند که رابطه جنسی پر خطر (بدون عوامل محافظت کننده) یا چندین شریک جنسی دارند. که به آنها زگیل تناسلی می گویند و عامل […]

ادامه مطلب

زگیل تناسلی زنان | علائم و درمان| عوارض و علت زگیل واژن

زگیل تناسلی زنان | علائم و درمان| عوارض و علت زگیل واژن

حتما شنیده اید که زگیل تناسلی در زنان شایع ترین بیماری و عفونت مقاربتی-جنسی در بین آنهاست. این ویروس عامل 90% سرطان دهانه رحم (Cervix Cancer) و بیماریهای مربوط به دستگاه تناسلی زنان است. شایع ترین علائم زگیل تناسلی در زنان خارش وژن و مشاهده دانه های ریز در این ناحیه است. انواع خاصی از […]

ادامه مطلب

شماره موبایل خود را جهت تماس کارشناسان میتوانید وارد کنید و به دیگران در سایت نمایش داده نمیشود
128 دیدگاه ها
تمام نظرات را نمایش بده
هادی

سلام میشه یه شماره بدین عکس ارسال کنیم برای تشخیص

مریم
پاسخ به  هادی

الان بفرستم

نسترن

سلام ببخشید لیزر موهای زائد ممکنه باعث ایجاد زگیل بشه؟ من چند جلسه لیزر بیکینی انجام دادم و الان حس میکنم که کنار واژئنم چندتا زائده مثل جوش ریز زده

Goli
پاسخ به  نسترن

ببخشید من مثل شمام خوب شدید؟

مجید

سلام وقت بخیر.من روی التم دوسه تادانهی خیلی ریز زده که تازه متوجهش شدم خارش وسوزش هم ندارم امکانش هست زگیل باشه؟خواهش میکنم اگرمیشه فوراجوابشوبهم بدید

Last edited 3 years ago by مجید
مجید
پاسخ به  admin

سلام لطفاشماره تماس وپیام بنده رو ازصفحه سایتتون پاک کنیدممنون میشم.

مریم
پاسخ به  admin

سلام میشه منم عکس بفرستم

dary
پاسخ به  admin

سلام منم حس میکنم یه زگیل روی واژنم دارم خیلی نگرانم کرده میشه منم عکس بفرستم؟از یک طرف خیلی هم عفونت دارم بشدت نگرانم

احمد
پاسخ به  مجید

آب دریا سریع زگیل هارو از بین میبره هرروز استفاده کن

ناشناس

سلام من دور مقعدم چندتا زیگیل زده بود که تست اچ پی وی دادم مثبت بود ولی چون باکره هستم نمیتونم برای تعیین نوعش برم. یه راه درمانی که بتونم تو خونه انجامش بدم چیه

هستی
پاسخ به  ناشناس

تنها راهش همون بالا گفتم بخدا محشره

ناشناس

وقت بخیر دکتر جان مدتیه که وقتی اجابت مزاج دارم زائده هایی رو لبه مقعدم حس میکنم که کمی سوزش دارن

امیر

سلام میخواستم عکس بفرستم برای تشخیص زگیل تناسلی هست یا نه

زهرا
پاسخ به  admin

سلام میخواستم بپرسم روی کشانه رانم یه خالی زده آیا زگیل هست یانه خارش وسوزش.ندارد فقط بعد از اصلاح خارش داره آیا زگیل هست

علی

سلام میخواستم بدونه شکل زگیل تناسلی داخل واژن هم همینطوریه؟؟

ساغر

ممنون از مطلب خوبتون

مریم

سلام وقتتون بخیر من 40سال دارم که به تازگی روی ناحیه تناسلی یک زگیل گوشتی دیدم روی لب کوچک که شبیه میخ و یک عدد هم اطراف معقد دارم البته قسمت‌های دیگه هم دارم وبا بستن نخ بعد چند روز خودش خشک می‌شود و می افتد سوالم اینه من برای این قسمت هم میتوانم با نخ باعث خشک شدن و افتادنش بشم یا خطرناکه؟

مریم خیلیلی
پاسخ به  مریم

خطرناکه به هیچ عنوان این کار نکن،

سمیرا

سلام ببخشید من کنار ران پام چند تا زگیل زده وبا این مطالبی که از این سایت خوندم متوجه شدم زگیل تناسلی نیست ولی خیلی زیادن تقریبا ۵ یا ۶ تا هر طرف هستش ، میخاستم ببینم چطوری درمانش کنم

Last edited 2 years ago by سمیرا
ساره

سلام خسته نباشید،من۲هفته پیش متوجه دو تا گوشت برجسته کنار واژن شدم که رنگش قهوه ای هست الان نگاه کدم شده ۴ تا اینقدر سریع زیاد شد خطرناکه

مژده

سلام من بعد از لبزر بیکینی یه جونش سر سفید ریز روی اون قسمت بدنم زد که به راحتی با فشار چرکش رو در آوردم ولی دو باره چرک کرده و بزرگتر شد و باز دوباره چرکش رو خالی کردم ولی بازم تکرار شده.آیا این زگیل است؟

الی
پاسخ به  مژده

احتمالا آبسه باشه ولی به پزشک مراجعه کنید معاینه بشه

زهرا

سلام میشه بفرمایید که امکان داره عفونت واژن شدید باشه و بوی نامطبوع بده ولی دیگر علیم مثل خارش و سوزش کم باشه

Anjel

سلام خسته نباشید نزدیک مقعد من یه دونه زگیل زده نمیدونم زگیل هست یا نه میشه عکس بفرستم ببینید

Anjel

سلام میشه عکس بفرستم براتون بگید زگیل تناسلی یا نه

الی
پاسخ به  Anjel

محلش اطراف مقعد ولی باید مشاهده و ویزیت بشه

مینا
پاسخ به  الی

سلام خسته نباشی من ی چیزایی رو بدنم دیدم ولی ساقه داره خیلی هم هست دقیقا بالای دهنه ی ادرارم رفتم دکتر گفت این زگیل تناسلی ولی اصلا شبیه زگیل نیس

اختری
پاسخ به  مینا

سلام چطوری درمان کردین؟

فاطمه

سلام دکتروقت بخیر.من یماه پیش پایین واژنم یک لایه زخم مانندی بود فک میکردم زخمه چون هیچ علایمی نداشتم الان بعدیکماه قسمت دیگه ازواژنم دقیقامثل همون شده خارشم داره زگیل هست یاچیزدیگه ای میتونه باشه؟

pedram

سلام خسته نباشید روی صورت بچم طرف چشمش یه خال گوشتی دراومده اول خیلی کوچیک بود الان یکمی بزرگ شده میخواستم ببینم چیه خطرناکه یانه؟

ناشناس

سلام اقای دکتر من علائم زگیل تناسلی بیرون از واژن رو تقریبا دارم مثل خارش و لکه های ریز. ممکنه که به داخلم سرایت کرده باشن؟ کی میتونم وقت بگیرم برای لیزر

دست

اینهم دست‌دادن باشیطان درهردینی که هستید حتی بی دین توبه کنید وکمی کمی انسان باشیم و حیوانیت را کمی فراموش کنیم دنیا لبالب شده در شهوات

سارا
پاسخ به  دست

دقیقا درست میگید،، 😑

سارا
پاسخ به  دست

من که با فرشته هادست داده بودم دچارش شدم ، خداوند خودش کمکم کنه…

محمدحسین هستم ۵۳ساله

سلام خدمت کارشناس محترم چندسالیست که بااین مسئله زگیل تناسلی مواجه شدم وعلتش هم این بود که درروابط دوران نامزدی ام بامعاشقه وبرای جلوگیری کردن ازبارداری بانامزدم رابطه ونزدیکی ام بصورت لای پایی داشتم که یکباردردوران قاعدگی نامزدم بوداین عمل راانجام دادم وحال اینکه همدیگررابخاطرعدم تفاهم ترک کردیم وطلاقش دادم لذادرهمان دوران بنظرم بلحاظ برخوردآلتم باخونهای کثیف دوران قاعدگی نامزدم ولانه گزینی ویروس HPV اگراشتباه نکنم مزید به ایجادتوده ای خاکستری مایل به سیاه بصورت تاول یاغدد دراطراف مقعدم باخارش وسوزش زیاد وگاها باپوسته پوسته شدن وگاهی نیز باترکیدن وخونی شدن وتعدادی روی بیضه هاکه ریز وسفید وصفت وتعدادی روی… Read more »

بهمن

آش نخورده و دهن سوخته. خداوند ان الله ضفا عنایت کنه داداش

سویل

سلام،من حدود ۴ سال پیش یدونه زائده کنار مقعدم دارم که ت این ۴ سال نه زیاد شده نه به مناطق دیگ منتقل شده،حتی بعد شیو و رابطه هم تغیری دیده نشده،فقط چند ماهی هست مشکل یبوست پیدا کردم،و وقتی یبوست خیلی شدید میشه خون ریزی میکنم،این زگیل هست؟

fff

سلام من رابطه مقعدی داشتم و الان یه هفته هستش که هم درون مقعدم درد میکنه و به تازگی هم جوش هایی کنار مقعدم رشد کرده که خیلی سریع زیاد میشن و وقتیم فشارشون میدی ازشون اب میاد ایا زیگیل تناسلی میتونه باشه

بینام

سلام دکتر من با ک خانمی در ارتباط بودم که چندین ساله از هم جدا شدیم حدودا ۵ روز پیش متوجه شدم چندتا جوش ریز اطراف آلت تناسلیم زده که میخاره یعنی زگیل تناسلی هستن؟

سویل

سلام وقت بخیر من حدود سه سال پیش یک بیرون زدگی سمت مقعدم زدم که اصلا زیاد نشد ولی بعد یک مدت شروع به یبوست شدیدکردم،کلونوسکوپی کردم گف احتمالا زیگیل باشه،اما آزمایش پاپ اسمیر و اچ پی وی انجام دادم که هم های ریسک و هم لو ریسک منفی شد،الان این بیرون زدگی چی میتونه باشه؟

سام

سلام آقای دکتر وقت بخیر من ی چن وقتیه ی چن تا زگیل که مثل گوشت اضافه دور التم و روی بیضه هام هس و خیلی کوچیک زیاد بزرگ نیس ولی می خوام بدونم واسه درمانش باید چیکار کنم و راه حلش چیه

مهدی
پاسخ به  سام

علائم اولیه زگیل تناسلی در مردان رو میخواستم بدونم

Masoud

سلام امروز وقت می دید برا معاینه ؟

معصومه

سلام یه مدتی دونه بزرگی بع حالت گوشتی کنار مجرای ادرام در اومده نمی دونم دقیقا چیه خارش و سوزش هم خیلی زیاده نمی دونم زگیل تناسلی یانه

همت

سلام اقای دکتر اطراف دستگاه تناسلی من نزدیک کشاله ران برجستیگیهایی دیدم بعضی وقتها خارش شدید داره بطوریکه بعد ازخاراندن خون هم میاد ولی درد ندارم ایا زگیل هست ؟

Fateme

سلام من حدود یه سال و نیم هستش لیزر میرم و الا دونه زدم ک درد و خارش هم ندارن حتی دکتر هم رفتن گفتن مشکلی نیس و از شیو به وجود اومده ولی کم کم دارن زیاد میشن این چی میتونه باشه

Goli
پاسخ به  Fateme

ببخشید منم مثل شمام‌ اون دونه ها چی بودن؟

Asal

سلام کجا میشه عکس داد برای تشخیص من گوشت اضافه دیدم داخل واژنم و ریش ریش هست

Ftmm
پاسخ به  admin

ببخشید واتساپ نداره این شماره

سمیه

سلام من ۲۸سالمه و هیچ‌رابطه ای نداشتم ۱/۵ماه پیش رفتم استخر آبش محیطش کثیف بود زیاد موندیم محبورا ولی وقتی رسیدم‌خونه همون لحظه تب خال زدم منی که تو عمرم اصلا تب خال نزده بودم از فرداش مقعدم شدید خارش داشت که یه هفته بعد نگا کردم دیدم اطراف مقعد سفید شده الان ۱هفته میشه چون هیچ علایمی‌نداشتم اطراف کقعد و‌که شیو‌کردم زایده های گوشتی ریز و‌زیاد ایجاد شده رفتم دکتر زنان گفت زگیل تناسلیه وقتی من هیچ‌رابطه ای نداشتم‌ مگه میشه زگیل تناسلی بگیرم یکی هم که یه قسمت از مقعد انکار ترک داره موقع مدفوع کردن یا پاک… Read more »

Last edited 1 year ago by سمیه
سام

سلام.ممکنه نوع زگیل دو نفر ک با هم سکس داشتن با هم فرق داشته باشه؟؟؟

ریحانه
پاسخ به  admin

سلام

الناز

سلام
من داخل یکی از لابیا هام یک برجستگی که بافتش کاملا شبیه بافت واژن هست بوجود اومده
سوزش و خارش هم نداره
یک هفته هست بدون تغییر هستش
امکانش هست زگیل تناسلی باشه؟
رابطه جنسی هم نداشتم

اریا

سلام من ته التم یدونه لکه مشکی شکل گرفته فشارش دادم ازش کمی مایه بی رنگ مثل آب خارج شد ولی جاش هست امکان داره زگیل باشه؟عکس بفرستم جواب میدید؟؟😓😓

پریا

من تا به حال اصلا رابطه جنسی از هیچ نوعی نداشتم یه بوسه لبی داشتم و دو سه روزی میشه که پشت لب پایینم دو تا تاول کوچک سفید زده بیرون. می‌تونه زگیل تناسلی باشه؟؟

علیرضا

سلام.وقتتون بخیر من درقسمت بدنه خط بین دورنگی پوست آلت دچارکمرنگی شدیدوتغیر رنگ به صورت حلقه که هنوز کامل نشده دچار شده ام وهیچگاه خارش ودرد ندارم امکان زگیل تناسلی هست لطفا راهنمایی کنید. ممنون

ناشناس

من ۸ ماه پیش رابطه مقعدی داشتم الان چند روزی هس ی برامدگی کنار مقعدم دراومده
من هموروئید هم دارم از پمادی استفاده کردم حساسیت کردم و چندروز خارش شدید داشتم و بعد این ضایعه بوجود اومد امکان داره این ضایعه زگیل نباشه و‌بر اثر حساسیت دراومده باشه؟؟ هنگام رابطه از اون اقا از کاندوم استفاده کردن

سید مجتبی

سلام خسته نباشید من روی بیضه هام یه سری برامدگی های بوجود اومده حالا نمیدونم اینم زگیل تناسلی یا نه اگه میشه راهنماییم کنید

عسگر کریمی

سلام آقای دکتر من زگیل تناسلی دارم حدود یکی دو ماه میشه بصورت خال سیاه هستند روش و راهنمایی درمان میخوام

کاوان

سلام من چند وقتیه احساس میکنم چندتا دونه رو آلتم دارم میشه ببینمت آیا زگیل هیچ خارش یا سوزشی هم ندارم

AMH

سلام وقت بخیر،من روی آلتم یک ضایعه خیلی کوچک چند وقتی هست که ایجاد شده اما هیچ درد و سوزش یا خارشی نداره،میخواستم بدونم زگیل هستش یا خیر؟؟!

فرهاد

سلام وقت بخیر چن وقتی میشه دور مقعدم چهارتای زگیل در آوردم قبلا نداشتم الان چن ماهی میشه تو این قسمت بدنم در اومده قبلا رفتم دکتر پوست دوتای رو صورتم بوده لیزر کردن برام بعد اون این جوری شدم بنظرتون چیکار باید بکنم

هادی

سلام بدنم قرمزی داره خیلی هم زیاده میخوام بدونم اینم زگیل هست یانه امکانش هست عکس بفرستم

حامد

سلام وقتتون بخیر.من زیر التم چند تا دانه خیلی ریز زده هیچ درد سوزش وخوارش نداره یک ماه زده ممکنه زیگیل باشه؟

فریبا

سلام چن وقته یک دانه‌ کنار مقعدم دیده میشه میخاستم ببینم این زگیله یا بواسیر

sadegh

زگیل تناسلی تیرگی پوست داشتم بعد چن مدت مثل خال گوشتی شد تیره چنتا بغل هم ممنو راهنماییم کنید تو الت تناسلیم

محمد یاراحمدی

سلام لطفاً زود جواب بدید من روی التم چند تا جوش سر سفید بود بعد زیاد توجه نکردم الان خیلی شدن کامل جوش سر سفید ریز شده به نظرتون زگیل تناسلیه؟

یاس

سلام رو آلت تناسلی همسرم پر زگیل گوشتی مثل اشک شمع ولی ریز دارهروی بیضه نییت الآنم رو گردنم پر زگیل داره میشه همسر نه یورش نه زخم هیچی ندارند آیا ممکنه زگیل تناسلی باشه که به من منتقل کرده باشه ممنون

مهسا

سلام. من دوهفته پیش استخر رفتم الان متوجه شدم قسمت میانه واژنم ی دونه هست نگرانم. درضمن من تازه دوره شیمی درمانیم تمام شده به خاطر کنسر برست

سعید

سلام، حدود چند هفته است که چند لکه قهوه ای تیره بدون برجستگی روی التم وجود داره و همچنین چند خال سیاه ک بافشار بیرنگ میشود روی کیسه بیضه . حدود دوسالی میشه ک رابطه هم نداشتم . ایا امکان زیگیل تناسلی وجود داره ؟