مرکز درمان بواسیر(هموروئید)، شقاق، کیست مویی، فیستول و زگیل تناسلی

 • آدرس
  تهران، ابتدای خیابان ملاصدرا، خیابان پردیس، پلاک 14، طبقه 5
 • تلفن
  ۰۹۹۱۸۹۵۴۰۹۱   -   ۰۲۱۸۸۶۵۸۴۲۶
 • شنبه-چهارشنبه 8:00 تا 22:00
  مشاوره تلفنی: 7:00 تا 23:00

درمان زگیل تناسلی با لیزر 100% قطعی | مزایا و عوارض

زگیل تناسلی

زگیل تناسلی یا genital warts، واژن و مقعدی یکی از شایع ترین بیماری های عفونی پوستی است که امروزه در میان افراد زیادی دیده می شود. عامل اصلی ایجاد بیماری نوعی ویروس DNA دار به نام HPV یا پاپیلومای انسانی است. درمان زگیل تناسلی با لیزر، کرایو، روشهای دارویی یا دیگر روش های به طور کل با هدف از بین بردن زائده ها صورت می گیرد.

درمان زگیل تناسلی اهمیت بسیاری دارد که افراد باید سریعا برای آن اقدام کنند. همچنین در ادامه بهترین روشهای درمان برای از بین بردن این زائده ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

این بیماری در اثر تماس مستقیم پوست با پوست و از راه برقراری رابطه ی جنسی میان افراد منتقل می شود. به همین دلیل زگیل واژن و تناسلی و زگیل مقعد در دسته ی بیماری های مقاربتی- آمیزشی (STD) قرار می گیرند.

حتما ببینید: عکس زگیل تناسلی

این بیماری با شکل زائده هایی سفت و گوشتی در اندازه های مختلف در اطراف ناحیه ی تناسلی، مقعد، واژن و دهان (در صورت داشتن رابطه ی جنسی دهانی) ایجاد می شود. برخی از تیپ های خطرناک این ویروس می توانند باعث ایجاد برخی سرطان ها گردند.

میزان شیوع این بیماری در بین زنان و مردان به یک اندازه است و امکان بروز آن در کودکان هم وجود دارد. با توجه به درجه ی بالای مسری بودن این عفونت و با توجه به عادات جنسی جوانان در جوامع امروزی که نشان می دهد سن آغاز فعالیت های جنسی به شدت پایین آمده است می توان حدس زد که در حال حاضر افراد زیادی در سر تا سر جهان به این بیماری مبتلا هستند.

اما بیماری که به این اندازه شایع است چه راه درمان قطعی و موثری برای آن در دنیای پزشکی تعریف شده است ؟

مطلب مرتبط: بهترین دکتر زگیل تناسلی در تهران کیست؟

تصمیم دارید درمان شوید؟ با ما تماس بگیرید

برای درمان قطعی و دائمی زائده های تناسلی می توانید از طریق شماره زیر به واتساپ ما عکس ارسال کرده، مشاوره شوید و نویت درمان دریافت کنید.

آیا زگیل تناسلی، مقعدی و واژن درمان می شود و درمان قطعی دارد؟

مهم ترین سوالی که برای بسیاری از بیماران و افراد مبتلا به این بیماری پیش می آید و شاید مهم ترین دغدغه ی فکری آنها باشد این مورد است که آیا زگیل هایی که در ناحیه ی تناسلی، واژن و مقعد ایجاد شده، درمان قطعی دارد؟

پاسخ مثبت است. بله این بیماری قابل درمان است و به طور قطعی می توان آن را درمان کرد، به شرط آنکه روش درمانی شما متناسب با نوع و میزان پیشرفت بیماری انتخاب شده باشد.

از آنجایی که این عفونت به شدت مسری است، ویروس عامل این بیماری با اولین تماس جنسی با فرد آلوده بلافاصله وارد بدن فرد می گردد و از این لحظه شخص ناقل ویروس این بیماری محسوب می شود.

male genital warts

پس از این مرحله دو اتفاق برای شخص رخ خواهد داد:

 • شخص ناقل ویروس است ولی هیچ یک از علائم و نشانه های بیماری بروز نکرده است.
 • شخص ناقل ویروس است و علائم و نشانه های بیماری بروز نموده و روی ناحیه ی تناسلی یا مقعد قابل مشاهده هستند.

چنین شخصی در هر دو حالت فوق می تواند بیماری را به شریک جنسی خود منتقل کند. از طرفی خود فرد می تواند در معرض ابتلا به انواع سرطان ها مانند سرطان دستگاه تناسلی، واژن و مقعد قرار بگیرد، پس آغاز درمان سریع و صحیح این بیماری بسیار با اهمیت است.

به طور کلی امروزه روش های زیر برای درمان بیماری زگیل واژن، تناسلی و مقعدی وجود دارد:

 • لیزردرمانی
 • کرایوتراپی
 • سوزاندن
 • عمل جراحی
 • دارودرمانی
 • درمان خانگی

حتما بخوانید: زگیل تناسلی زنان و دختران مجرد

میزان اثربخشی این روش ها با یکدیگر متفاوت است که در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد:

لیزر زگیل تناسلی چگونه انجام میشود؟

درمان زگیل تناسلی با لیزر

لیزر درمانی در دنیای امروز به عنوان موثرترین و ایمن ترین روش درمانی در دنیای پزشکی شناخته می شود که برای درمان بسیاری از بیماری ها از جمله زگیل های تناسلی کاربرد دارد.

روش لیزر درمانی زگیل تناسلی ، مقعدی و واژن با توجه به میزان بالای موفقیت درمان و رضایت بالای بیماران و پزشکان، بهترین و قطعی ترین روش درمان این عارضه شناخته می شود. به این منظور لیزر زگیل تناسلی یکی از بهترین روش های درمان این عارضه می باشد.

درمان زگیل تناسلی با لیزر توسط گاز CO2 انجام می گیرد که طی این فرایند زائده ها به آرامی تبخیر شده و از بین می روند.

در روش لیزر درمانی، اشعه های لیزر این ویژگی را دارند که به عمق بافت های آسیب دیده نفوذ کنند و بدین ترتیب زائده های ایجاد شده و ویروس عامل ایجاد آن ریشه کن می گردند. در روش درمان زگیل تناسلی با لیزر تهاجم کامل تر و نفوذ بیشتری نسبت به سایر روش های درمانی دارد و از این رو امکان بازگشت و عود مجدد بیماری بسیار کم و ناچیز است.

برای ارتباط مستقیم با مشاوران:

02188658426

بر اساس شواهد و آمارهای موجود میزان اثربخشی و موفقیت روش لیزر درمانی زگیل های تناسلی 2 برابر بیشتر از روش های درمانی دیگر مانند کرایوتراپی می باشد. پاکسازی کامل و از بین بردن زگیل واژن و تناسلی و زگیل مقعد در روش لیزر درمانی فقط به 1 جلسه ی درمانی نیاز دارد و پس از آن بدون وجود کوچکترین احتمال از بازگشت مجدد بیماری، بیمار می تواند فعالیت های زندگی روزمره ی خود را آغاز نماید.

همچنین بخوانید: زگیل تناسلی مردان

مزایای درمان زگیل تناسلی با لیزر، واژن و مقعدی

لیزر درمانی از قطعی ترین و موثرترین روش ها برای درمان این بیماری است. بیشتر بیمارانی که با این روش تحت درمان و مداوا قرار گرفته اند رضایت کامل از نتیجه ی درمان خود داشته اند و موردی مبنی بر بازگشت و عود مجدد زگیل واژنی و زگیل مقعدی در میان آنها گزارش نشده است.

مزایا لیزر زگیل تناسلی

از مزایای روش لیزر درمانی زگیل های تناسلی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • در این روش بیمار نیازی به بستری ندارد و کاملا سرپایی تحت درمان قرار می گیرد .
 • بیمار پس از اتمام فرایند لیزر درمانی به خانه و محل کار باز می گردد.
 • نیازی به انجام بیهوشی عمومی بیمار نیست و فقط بی حسی موضعی انجام می شود.
 • تمامی عفونت های مختلف این بیماری فقط در 1 جلسه ی درمانی پاک می شوند.
 • بیمار با هیچ گونه درد و خونریزی مواجه نخواهد شد..
 • نیازی به پانسمان و تعویض مکرر آن نیست.
 • امکان بازگشت و عود مجدد این بیماری وجود ندارد.
 • زگیل تناسلی در ناحیه ی واژن، آلت تناسلی یا مقعد عمیقاً پاکسازی می شوند.
 • لیزر درمانی این امکان را برای شما ایجاد می کند که اگر مشکلات و بیماری های دیگری در دستگاه تناسلی یا مقعد شما وجود دارد به طور همزمان در همان جلسه تحت درمان با لیزر قرار بگیرد.

هزینه ی لیزر درمانی زگیل تناسلی، واژن و مقعد

شاید اولین سوالی که پس از خواندن مطلب فوق به ذهن شما می رسد، هزینه ی انجام این کار است. هزینه های درمانی بخش مهمی از دغدغه ی فکری بیماران را تشکیل می دهد. با توجه به شرایط فعلی اقتصادی جامعه و وضعیت بیمه های اجتماعی طبیعی است که نگرانی های زیادی برای بیماران در رابطه با هزینه درمان زگیل تناسلی وجود داشته باشد.

به هر صورت لیزر درمانی روش نوینی است که جزء پیشرفته ترین و موثرترین روش های درمانی در دنیای پزشکی محسوب می شود و واضح است که به علت استفاده از تکنولوژی بالاتر و تجهیزات مدرن تر نسبت به سایر روش های درمانی کمی گران تر می باشد. از طرفی وضعیت بالینی بیمارانی که به زگیل های تناسلی مبتلا هستند با یکدیگر متفاوت است.

همچنین بخوانید: زگیل مقعدی + درمان و عکس

ممکن است بیمار با چند عدد زگیل ریز در ناحیه ی واژن، آلت تناسلی یا مقعد برای انجام لیزر درمانی مراجعه کند و بیمار دیگری در وضعیت وخیم تری قرار داشته باشد.

بنابراین نمی توان یک قیمت واحد و مشخص برای این کار در نظر گرفت. با انجام معاینه و بررسی تعداد و اندازه ی زگیل های تناسلی شما می شود میزان هزینه ی لیزر درمانی شما را به طور قطعی تعیین کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر از هزینه ها می توانید با تلفن های مرکز ما تماس حاصل نمایید. همکاران ما صمیمانه پاسخگوی سوالات شما خواهند بود و راهنمایی های لازم را در این زمینه ارائه می دهند.

هزینه لیزر زگیل تناسلی در کلینیک زارعی

جهت اطلاع دقیق از هزینه با کلینیک ما تماس بگیرید تا مشاوران پس از راهنمایی کامل، هزینه درمان را عرض کنند.

روش های پزشکی و درمان قطعی زگیل تناسلی، واژن و مقعد

درمان زگیل تناسلی، واژن و مقعد

همان طور که در قسمت قبل هم به آن اشاره کردیم در دنیای پزشکی برای درمان زگیل تناسلی روش های درمانی زیادی پیشنهاد شده است. این روش ها جزء روش های درمانی نوین و قطعی به حساب می آیند و امروزه با اولویت بالاتری در کنار سایر روش های قدیمی تر درمان زگیل تناسلی مورد استفاده قرار می گیرند.

زگیل مقعد، تناسلی و واژن بیماری شایعی است که شاید در طول تاریخ طب و پزشکی برای آن درمان های متعددی از سوی اطبا پیشنهاد شده است ولی روش های قدیمی و سنتی همیشه در کمرنگ کردن علائم و نشانه ها نقش داشته اند و ثابت شده است که این روش ها برای درمان قطعی موثر نیستند و توانایی لازم در درمان قطعی بیماری ها را ندارند.

در روش های پزشکی و درمان نوین این بیماری با دو رویکرد به قضیه نگاه می کنند:

 • ریشه کن کردن و از بین بردن کامل زگیل تناسلی، زگیل واژن و زگیل مقعد
 • جلوگیری از بازگشت و عود مجدد این عارضه

به همین دلیل توصیه می شود که اگر فردی به زگیل تناسلی ، واژن و مقعد مبتلا شده است برای درمان آنها به پزشک متخصص مراجعه کند و درمان زگیل های خود را به صورت اصولی و با روش صحیح آغاز نماید.

در حال حاضر لیزر درمانی جزء بهترین و پرکاربردترین روش های درمان پزشکی و نوین انواع زگیل تناسلی شناخته می شوند. که توسط دکتر زگیل تناسلی در مطلب یا بیمارستان به صورت سرپایی انجام می شود.

کرایوتراپی

کرایوتراپی

کرایوتراپی که در علم طب با نام هایی مانند سرما درمانی، فریز کردن و منجمد کردن شناخته می شود یکی از روش های درمان زگیل تناسلی، واژن و مقعد می باشد. این روش که قدمتی بیش از هزاران سال دارد برای اولین بار در زمان سقراط مورد توجه قرار گرفت و ابوعلی سینا هم برای درمان بسیاری از مشکلات از این روش استفاده کرده است.

در روش کرایوتراپی به وسیله ی نیتروژن مایع زگیل های تناسلی و بافت های آسیب دیده را هدف قرار می دهند. بدین ترتیب زائده های ایجاد شده در دمای بسیار پایینی قرار می گیرند و بافت آنها در اثر سرمای شدید منجمد شده و از بین می رود.

همچنین بخوانید: کرایو زگیل تناسلی

روش کرایوتراپی کاملا بی خطر و بدون درد وخونریزی است ولی برای انجام آن با توجه به تعداد و اندازه ی زگیل های ایجاد شده در ناحیه تناسلی، واژن و مقعد ممکن است که بیمار به چندین جلسه ی درمانی نیاز داشته باشد. همچنین امکان بازگشت مجدد و عود بیماری در این روش وجود دارد.

هزینه ی کرایوتراپی چقدر است ؟

کرایوتراپی یکی از متداول ترین روش های درمان زگیل تناسلی ، زگیل واژن و زگیل مقعد شناخته می شود ولی شاید برای بسیاری از بیماران که می خواهند این روش درمانی را آغاز کنند هزینه ی درمان جزء اولین دغدغه های فکری آنها باشد و قبل از آغاز درمان می خواهند که از آن مطلع شوند.

باید بگوییم که هزینه ی کرایوتراپی در میان روش های درمان پزشکی این بیماری نسبت به درمان زگیل تناسلی با لیزر پایین ترین هزینه را دارا می باشد.

واکسن زگیل تناسلی، واژن و مقعد

واکسن زگیل تناسلی

زگیل تناسلی دارای واکسنی با نام گارداسیل (Gardasil) است که می تواند از ابتلای فرد به تیپ های مشخصی از ویروس HPV جلوگیری کند.

ویروس HPV بیش از 100 تیپ مختلف دارد که هر تیپ رفتارهای منحصر به فردی را از خود نشان می دهد که با یکدیگر متفاوت هستند.

به طورکلی تیپ های مختلف ویروس HPV به دو دسته ی زیر تقسیم بندی می شوند:

 • تیپ کم خطر ویروس HPV
 • تیپ پرخطر ویروس HPV

تیپ کم خطر ویروس HPV فقط باعث ایجاد زگیل در اطراف ناحیه ی تناسلی، واژن و مقعد می شود ولی تیپ های پر خطر ویروس HPV علاوه بر ایجاد زگیل های تناسلی در ایجاد انواع سرطان های مهلک و کشنده مانند سرطان دهانه ی رحم و مقعد نقش دارند.

همچنین بخوانید: بهترین واکسن گارداسیل و اچ پی وی

با تزریق واکسن گارداسیل می توان از فعالیت تیپ های زیر جلوگیری کرد:

 • HPV 6
 • HPV 11
 • HPV 16
 • HPV 18

تیپ های 16 و 18 جزء تیپ های پرخطر این ویروس شناخته شده اند و عامل بیماری های زیر به حساب می آیند:

 • زگیل های تناسلی (زگیل تناسلی، زگیل مقعدی، زگیل دهانی و زگیل واژن  )
 • سرطان مقعد
 • سرطان دهانه ی رحم
 • سرطان واژن
 • سرطان دهانه ی واژن
 • سرطان آلت تناسلی

بهترین زمان برای تزریق واکسن گارداسیل سال های 9 تا 26 زندگی افراد است که با آغاز فعالیت های جنسی و اوج گیری آن همراه است.

روش تزریق واکسن طی یک دوره ی 6 ماهه و در 3 مرحله صورت می پذیرد.

 • تزریق واکسن اول
 • تزریق واکسن دوم به فاصله ی 2 ماه پس از تزریق واکسن اول
 • تزریق واکسن سوم به فاصله ی 4 ماه پس از تزریق واکسن دوم

این واکسن هم برای مردان و هم برای زنان قابل استفاده است.

پماد برای درمان زگیل تناسلی، مقعدی و واژندرمان زگیل تناسلی با پماد

زگیل تناسلی، واژن و مقعدی از بیماری هایی است که در برخی موارد به درمان های دارویی پاسخ خوبی داده است و با استفاده از برخی دارو ها که در شکل پمادهای موضعی تجویز می شوند مشخص شده است که بسیاری از علائم و نشانه های بیماری تا حد زیادی از بین رفته است. همچنین پمادهای موضعی می توانند علائم و نشانه های این بیماری را تا حد زیادی کنترل کنند.

طبیعی است که این روش اثربخشی بسیار کمتری از سایر روش های درمانی پزشکی مانند درمان زگیل تناسلی با لیزر دارد و امکان بازگشت مجدد و عود بیماری وجود دارد ولی در مواردی که تعداد و اندازه ی زگیل ها بسیار محدود است می تواند یک خط درمانی ارزان ، موثر و مفید به حساب بیاید.

ولی انتظار نداشته باشید که با پمادهای موضعی بتوانید این عفونت را برای همیشه ریشه کن کنید.


( توجه داشته باشید که قبل از استفاده از هرگونه  دارو و پماد برای درمان زگیل تناسلی حتما با پزشک معالج خود مشورت نمایید و زیر نظر او درمان بیماری خود را آغاز کنید.)

همین حالا مشاوره رایگان دریافت کنید

برای تعیین نوبت و مشاوره نزد مشاورین کلینیک زارعی با ما در تماس باشید:


برای درمان زگیل واژن ،تناسلی و مقعد پمادهای زیادی در داروخانه ها وجود دارد که در ادامه آنها را معرفی خواهیم کرد:

پماد آلدارا

پماد آلدارا که با نام های امی کیمود و زیکلارا هم شاخته می شود یکی از پماد هایی است که می تواند توانایی سیستم ایمنی بدن را برای مبارزه و مقابله با زگیل تناسلی و مقعدی افزایش دهد و از این طریق زائده ها سریع تر از بین می روند. این دارو فقط برای درمان زگیل تناسلی و زگیل مقعدی خارجی کاربرد دارد و برای بزرگسالان و تمامی کودکان بالای 12 سال قابل استفاده است .

پماد پودوفیلین و پودوفیلوکس

این پماد یک رزین گیاهی طبیعی است که می تواند انواع زگیل تناسلی، زگیل مقعد و زگیل واژن را از بین ببرد و یکی از موثرترین داروها برای درمان انواع این عفونت د به شمار می آید.

محلول پودوفیلوکس برای درمان زگیل تناسلی

محلول اسید سالیسیلیک

سالیسیلیک اسید دارای خاصیت لایه برداری پوست است و می تواند بافت های سطحی پوست را به آرامی از بین ببرد و لایه برداری کند.این ماده با از بین بردن لایه های بیرونی پوست برای و درمان بسیاری از عفونت ها و زائدات پوستی مانند زگیل تناسلی، واژن و مقعد کاربرد دارد.

سینکاتچینز

این پماد که با نام ورجین هم شناخته می شود یکی دیگر از موثرترین پمادها برای درمان زگیل تناسلی از جمله زگیل واژن و زگیل مقعد است.

درمان سنتی زگیل تناسلی، واژن و مقعدی با سرکه سیب و عسل

درمان سنتی زگیل تناسلی

روش های درمان سنتی سالهاست که توسط اطبای زیادی توصیه شده است. این روش ها کاملا طبیعی و الهام گرفته از طبیعت هستند از این رو هیچ گونه عوارض و خطری برای سلامتی فرد در بر ندارند که این خود یک نکته ی مثبت به حساب می آید.

در رابطه با اثربخشی و تاثیر این روش ها بر روی درمان زگیل تناسلی نمی توانیم با قاطعیت سخن بگوییم چون شواهدی در دسترس ما نیست ولی روش هایی برای درمان سنتی این بیماری وجود دارند که در کتب طب سنتی معتبر به جنبه ی درمانی آنها اشاره شده است و افراد بزرگی مثل حکیم ابوعلی سینا بر آنها مهر تایید زده اند. از مهم ترین و موثرترین این روش ها درمان سنتی این بیماری با سرکه سیب و عسل است که در ادامه به آنها اشاره ای خواهیم داشت.

درمان زگیل تناسلی، واژن و مقعدی با سرکه سیب

سرکه ی سیب یک ماده ی ضدعفونی کننده ی بسیار قوی است که می تواند بسیاری از عفونت های پوستی را برطرف کند. اثرات سرکه ی سیب بر درمان این نوع زگیل ها مورد تایید اطبای طب سنتی قرار گرفته است. برای درمان این بیماری در ناحیه ی تناسلی، واژن، مقعد و یا دهان می توانید آنها را به طور روزانه با سرکه شستشو دهید.

همچنین یک پنبه ی کوچک و تمیز را به کمی سرکه ی سیب آغشته کنید و به آرامی بر روی زگیل تناسلی خود بمالید و پس از 20 دقیقه پوست خود را با آب ولرم بشویید و خشک کنید. برای گرفتن نتیجه ی بهتر می توانید کمی ترب له شده یا سیر و پیاز رنده شده را با سرکه ترکیب کنید.

درمان زگیل تناسلی، واژن و مقعد با عسل

عسل خواص درمانی و شفابخشی زیادی دارد و برای درمان بسیاری از بیماری ها و مشکلات پوستی در کتب طب سنتی به آن اشاره شده است. یکی از بیماری هایی که می توان به وسیله ی عسل آن را مداوا کرد، زگیل های ناحیه ی تناسلی می باشند. هر روز کمی عسل را به طور مستقیم بر روی زائده های خود بزنید و اجازه دهید که مدتی بر روی آنها باقی بماند و جذب شود. این عمل را هر روز تکرار کنید. همچنین هر روز صبح که بیدار می شوید کمی عسل را با یک لیوان آب گرم ترکیب کرده و میل نمایید تا شاهد معجزات درمانی آن باشید

درمان زگیل تناسلی، واژن و مقعد با سیر

سیر یک ضدعفونی کننده و آنتی بیوتیک بسیار قوی است که می تواند بسیاری از عفونت های بدن را از میان ببرد. چند حبه سیر را کاملا له نمایید و آن را بر روی زگیل واژن، مقعد و تناسلی قرار دهید و با یک باند و یا گاز تمیز به خوبی آن را بپوشانید. اجازه دهید این مرهم به مدت نیم ساعت روی زائده های شما قرار بگیرد و سپس پوست خود را با آب ولرم بشویید و خشک کنید.

سوالات متداول

این عارضه در مردان و زنان به یک نسبت است ولی چون در زنان داخل واژن نیز احتمال رشد دارد، زیاد تر از مردان است.

دو روش لیزر و کرایو امروزه قطعی ترین راه برای درمان زگیل تناسلی معرفی شده اند.

قطعا لیزر. زیرا اشعه لیزر تا عمق بافت عفونی نفوذ می کند و زائده را ریشه کن می کند ولی کرایو به صورت سطحی آن را بر می دارد و احتمال بازگشت تا 15 درصد وجود دارد.

از بین مراجعین محترمی که برای درمان به کلینیک ما مراجعه کردند، مورد عود زائده وجود نداشته و همچنین احتمال آن بسیار کم است.

این زمان بستگی به تعداد زائده ها دارد ولی به طور کلی می توان گفت که کمتر از یک ساعت زمان می برد.

بی حسی موضعی. همچنین این روش عوارض بیهوشی را به هیچ عنوان ندارد.

زگیل تناسلی مردان + عکس + تشخیص علائم زگیل و درمان

زگیل تناسلی مردان + عکس + تشخیص علائم زگیل و درمان

ویروس پاپیلومای انسانی یا همان اچ پی وی (HPV) شایع ترین عفونت مقاربتی (STI) بین مردان و زنان در سراسر جهان است. که نتیجه وجود این ویروس در بدن منجر به زگیل تناسلی در مردان می شود. اگرچه واکسن های اچ پی وی می توانند از اکثر سویه های این ویروس جلوگیری کنند، اما همچنین […]

ادامه مطلب

شماره موبایل خود را جهت تماس کارشناسان میتوانید وارد کنید و به دیگران در سایت نمایش داده نمیشود
121 دیدگاه ها
تمام نظرات را نمایش بده
arash

سلام خسته نباشید. حدود دوماهه که بالاتر از آلت تناسلیم چندتا نقطه مانند ریز رشد کردن. زگیل تناسلی به حساب میان؟

mosen
پاسخ به  arash

سلام حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید چون بنده هم شک داشتم دکتر با معاینه گفت زائده اسکین تگ هستش وجای نگرانی نیست خداروشکر

مجید

سلام دکتر من پارسال اومدم پیشتون عمل کردم با لیزر و خواستم بگم عالی بود. هنوز هم برنگشته. ممنون

محمد
پاسخ به  مجید

انجام لیزر درد داشت ؟

احمد

سلام دکتر. الان چند ووقته که یه سری زائده صورتی رنگ مثل زیگیل رشد میکنن و بعد چند وقت از بین میرن. مجدد رشد میکنن. یعنی زگیل تناسلی گرفتم؟

کامران

سلام دکتر خسته نباشید من چند روزه که متوجه سه چهارتا زگیل کوچیک در کشاله ران همسرم شدم و جهت اطمینان ازمایش پاپ اسمیر ازش گرفتم که هنوز جوابش نیومده و امروز بصورت اتفاقی متوجه شدم که ته حلقش هم چندتا چیز برجسته هست واقعا دارم دیونه میشم توربه خدا راهنمایم کنید باید چیکار کنم من زنمو خیلی دوس دارم

آیسان اشتری
پاسخ به  admin

ببخشید من زنگ زدم برا مشاوره، ولی جواب درست حسابی بهم ندادن،من hpv16 دارم،برا قبل درمان مشاوره لازمه تو واتساپ یا باید حضوری بیام؟؟

آنیسا
پاسخ به  admin

آمپول گارداسیل دونوبت زدم

soraya

دکتر من چند وقت که چندتا دونه برآمدگی کنار مقعدم حس میکنم. خیلی کوچیکن ولی خارش دارن بعضی وقتا فکر میکنم که زگیل تناسلی هستن برای درمان صد در صد زگیل تناسلی چه روشی رو پیشنهاد میکنید

نا شناس

سلام دکتر من یه زائده سفت زیر پوست آلتم دارم هر وقت فشارش میدم یکم چرک ازش خارج میشه میسوزه ولی خارش نداره میشه تشخیص بدین چیه؟ یعنی زگیل تناسلی گرفتم؟

حامد

سلام احتمالش هست که بدون داشتن رابطه جنسی هم به زگیل تناسلی دچار بشیم؟

نازلی
پاسخ به  admin

من تاحالا رابطه جنسی نداشتم پس چجوری به این بیماری مبتلاشدم

هومن

دکتر من چند 4 روز دیگه عقدمه میتونین برای درمان زگیل تناسلی یه وقت بهم بدین. لطفا توی این سه روز باشه

نادی

سلام وقتی که زگیل گرفتیم واکسن زدن تاثیری داره؟

سمیرا

وقت بخیر من یه برآمدگی روی واژنم حس میکنم که رنگ پوستم هست تقریبا زگیل هست به نظرتون یا جوش

ناشناس

سلام دکتر پسری 27 ساله هستم و تا حالا چند بار رابطه داشتم. اخیرا دور آل تناسلیم برآمدگی های گوشتی حس میکنم که خیلی کوچیکن ولی رنگشون به سفیدی مزنه و رنگ پوست خودم نیستن

بهمن

سلام دکتر مدتیه که روی آلت تناسلیم چیزایی مثل جوش دراومده که ازشون چرک خارج میشه بوی بدیم داره واقعا خجالت آوره

ناشناس

سلام دکتر ممکنه که از خودارضایی زیاد هم زگیل تناسلی ایجاد بشه؟؟ من خیلی این کار رو انجام میدم و جدیدا زیر آلت تناسلیم چندتا نقطه ریز مثل جوش زدن

mona

سلام خواهرم مجرد هستش و دیروز باتشخیص دکتر گفت زگیل مقعد هست اصلا درمان قطعی داره با لیزر ؟ و بجز رابطه نمیشه از یه چیز الوده منتقل بشه مثل لیزر مو چون بعد اون اینجوری شد ؟ خیلی استرس دارم

ریحانه

سلام وقت بخیر من لیزر بیکینی انجام دادم و ازوقتی لیزر انجام دادم ی دونه های ریزی روی الت تناسلیم ب جود اومده شبیه زگیل ک ب سرعت داره زیاد میشه میخاستم بدونم میشه لز طریق لیزر انتقال پیدا کنه ودرمانش با سیر ممکنه؟

مریم آتشین

من یه زن ۴۲ ساله هستم از آخرین تماس جنسی که داشتم یک سال گذشته و الان دچار زگیل تناسلی شدم حتی دکتر زگیل و برداشت و فریز کرده اما دوباره در اومده از شما میخوام که لطفا راهنماییم کنید که چه کاری باید انجام بدم تا ازبین بره متشکرم

شهرام
پاسخ به  مریم آتشین

لیزر و فریز و کرایو باز در میاد باید ریشه ای درمان بشه

صنم

زیگیل تناسلی داشته باشیم به عفونت واژن یا قارچ‌واژن ربط داره ؟؟

حمید

سلام جناب دکتر. حدود دو ماه پیش برای برداشت زگیل بین کشاله ران کرایو انجام دادم و بعد از سه ماه مجدد در اومده. حتی محل زخمشم هنوز کامل خوب نشده. چکار میتونم انجام بدم

امید

سلام اقای دکتر من چند ماه پیش یه برجستگی توده مانند توی مقعدم حس کردم که زیر این برجستگی زبر بنظر میرسید ازونجایی که زبر بود به hpv شک کردم. بعد معاینه پزشک که راجب اون برجستگی زبر مانند نظری نداد ولی گفت توی مقعدت پولیپ بدستم خورد وقت جراحی داد و پولیپ هارو برداشت. منم از ایشون خواستم که هر برجستگی ریز و درشتی که حس کردن با کوتر بردارن الان که حدود ۲۰ روز از عمل من میگذره متوجه شدم که اون برجستگی ها هستن بیشتر هم شدن. قبل عمل هم بنظر بیستر شده بودن و به دیواره… Read more »

فرهمند

برداشتن زگیل خانمها توسط آقا انجام می شود یا خانم؟

مینا

برای من کپسول هگزایم تجویز کرد و زیگیل را لیزر کرد.تست پاپ اسمیر دادم با دوماه خودرن کپسول ها از بین رفتن کلا .بستگی به بدنت داره از ۱تا۶ماه ممکن لازم باشه از این کپسولها بخورید

ماه
پاسخ به  مینا

سلام واقعا جواب داد چقدر خوب کپسول دز چندبود چقدر استفاده میکردید

اتیه

سلام من تازه متوجه چنتا زگیل در واژنم شدم باید چیکار کنم؟
تو سایتتون زده از طریق رابطه به وجود میاد من رابطه ای نداشتم باید چیکار کنم؟لطفا جواب بدین

Lili

سلام وقتتون بخیر. عذر میخوام برای خانمی که زگیل‌هاش زخم شده هم درمانی دارید؟ میشه لیزر انجام داد؟

هستی

جای زگیل چجوری میشه بعدا؟؟

مرتضی

سلام

بنده حدودسه یا چهار ماهه ک یک برجستگی در مقعدم رو احساس میکنم ک نسبت ب اوایلش بزرگ تر شده میخاستم بدونم اینم زگیل محسوب میشه و در صورت عدم درمان مشکلی پیش میاد یا نه
ممنون میشم پاسخ بدین

مرتضی
پاسخ به  admin

وقتی بهش دست میزنم درد نداره و کش ماننده بعد اویایلش کوچک بود الان یکم بزرگتر شده شبیه به پوستمه بعضی وقتا ک آب بهش میخوره یکم سوزش داره مقعدم
دکتر اگه درمان نکنم خطر داره ؟!
بنظرتون زگیله یا هموروئید ؟
ممنون بابت پاسختون

رضا طریفی
پاسخ به  مرتضی

سلام آقای دکتر من تقریبا ۸ ماهه درگیر زگیل تناسلی هستم هم لیزر کردم هم کرایو ولی الانم داره دوباره در میاد دکتر چیکار کنم که ریشه کن بشه

نازلی

سلام دکتر من روی دستم زگیل داشتم توجه نمیکردم بهش بعد چند وقت اون یدونه پخش شد ۲۰روز میشه که متوجه شدم اطراف اندام تناسلیم ۳ تا زگیل ریزدراومده من تاحالا رابطه جنسی نداشتم ازاونجایی هم که اسمش بده خجالت میکشم برم دکتر 😔لطفا کمکم کنید

مریم

سلام من زگیل تناسلی معقدی دارم آیا بهترین روش درمان چیه لیزر یا کرایو من الان یه دو شب خارش گرفتم ویه کم لکه رنگ زرد کمرنگ دیدم میشه راهنمایی کرد منو ممنون

سعید

سلام دکتر من حدود دوسال هست که تو کشاله رانم چندتا زگیل تناسلی دارم هم لیزر کردم هم فیریز کردم هم دارو استفاده کردم اما متاسفانه دوباره بعداز یه مدت کوتاه در امدن واقعا دیگه خسته شدم لطفاً کمکم کنید

ناشناس
پاسخ به  admin

چه دارویی؟

مرجان

سلام..تقریبا یک ماهی هست چند تا جوش در ناحیه واژن زده که نمیدونم چیه .آیا زیگیل هستش؟؟

مهدی

سلام جناب دکتر وقتتون بخیر میگم که من واقعا ناراحتم آخه تا حالا نه رابطه داشتم و نه حتی ریز ترین ارتباط وقتی رفتم دکتر جلو خونوادم گفت که از طریق رابطه جنسی به وجود اومده حالا مگه میشد به اینا فهموند که بابا اصن…
علت دیگه ای باید داشته باشه آخه من اصن به یه دخترم حتی تا الان نزدیک نشدم
ممنون

حسین

پس از سوزاندن زگیلها با لیزر و عود نکردن مجددشون باز هم ناقلیم؟

الناز

اگر قبلاً زگیل تناسلی داشتیم و عودی وجود نداشته باشه میتونیم لیزر مو زاید انجام بدیم؟

Omidoo

سلام بعد از ليزر چند وقت جايه ليزر زخم يا خونريزي ميكند

نازی

سلام وقت بخیر من همسرم قبل ازدواج رابطه داشته بد چند وقت متوجه میشه طرفش hpv گرفته آزمایش داد منفی بود میخواستم بدونم الان جای نگرانی نیست؟

آنام

سلام من بعد از انجام لیزر موهای زائد یک برجستگی سفت اطراف واژنم در اومده شبیه اسکار
جلسه ی بعد که رفتم گفتن جوش هست خوب میشه
اما الان سه ماهه خوب که نشده هیچ احساس میکنم بزرگتر هم شده
چی میتونه باشه؟

محمد

سلام خسته نباشید بنده مهرماه اومدم خدمتتون چند تا زگیل اطراف ناحیه تناسلی داشتم باعمل لیزر خوب شدن کارتون عالیه وازمایش ام دادم جواب ازمایش گرفتم Hi:51 زده وLR:6 میخواستم بدونم راه درمان داره که این ویروس ازبدنم بیرون بیاد خیلی نگران ام

Shaghayegh

سلام وقت بخیر.من ب زگیل تناسلی مبتلا شدم و لیزر انجام دادم دو روز بعدش دیدم از نزدیک مقعد و واژنم دراومده،چیکار کنم خیلی میترسم ب دهانه رحم برسه،لطفا راهنمایی کنید

علی

ببخشید یه سوال قبلش باید چه ازمایشی انجام بدیم؟و بعد چند وقت میشه دوباره رابطه داشت؟

محمد

سلام اقای دکتر من سه بار لیزر کردم اما بعد چند وقت بازم درمیاد

ابوالفضل

سلام وقتتون بخیر
من دانه هایی زیر ساقه ی آلت و بیضه هام دارم که مثل غده چربیه که همون فوردایسه میخواستم بدونم لیزرو انجام میدید باتوجه به این مشکل؟

محسن

سلام.من تقریبا یک سال پیش رابطه داشتم.بعد۳ ماه تقریبا.دونه های سفیدی که شکل یکسان نداشتن روی آلت و کیسه بیضم دیدم.پیش متخصص پوست رفتم گفت موسکولوم هستن .دونه ها بعد تقریبا ۸دماه ازربین رفت الان دو ماه دونه های کوچیک قهوه ای تیره ایجاد شدن که گاها خارش دارن.شریک جنسیم تست اچ پی وی مثبت شد..احتمال ابتلای زگیل با رابطه ۱۰۰ درصده؟
موسکولوم هایی که متخصص پوست گفت بعد ۹ ماه میره از بین رفت و این ضایعات بوجود اومدن

حبیب ابراهیمی

سلام من رو التم قسمت پایینش نزدیک ب مثانه ی تعداد خیلی زیادی دونه های قرمزرنگ سفت در اومدن و اون قسمت ازالتم کلا پوستش ترک ترک خورده ک خیلی درد میکرد رفتم دکتر مسکن زد دردش اروم ش ولی دائم خارش داره.از خیلی سال پیش روی التم همیشه یه ترک کوچیک بوجود میومد ولی سریع خوب میشد مثلا ماهی یبار ولی اینسری این دونه های ریز ک توی یکی دوشب اینهمه زیاد شده نگرانم کردن بدجور .دکتر ک رفتم نتونست تشخیص بده چیه برای اینک شما تشخیص بدین کجا میتونم عکسشوبراتون بفرستم؟

سعید

سلام آقای دکتر من هم به زگیل تناسلی مبتلا هستم‌ کرایو رو بخاطر درد و سوزش‌ زیادی که داشت نتونستم انجام بدم..و نیمه کاره رها کردم اگر با لیزر بخوام انجام بدم بازم درد و سوزش‌ داره یانه؟؟؟؟اگر نداره بهم وقت بدید حضوری خدمت برسم حتی حاضرم بيهوش بشم فقط درد نکشم خواهش میکنم لطفا

خانم رحیمی از بندر عباس

سلام خسته نباشی خواهرم دچار این بیماری زیگلر واژینال شده خارش درد هم دارد

سعید

سلام دکتر من چند روزیه متوجه خارش و پدیدار شدن یجور زاعده دور آلت تناسلی شدم ک خیلی فکرمو مشغول کرده و به متخصص پوست مراجعه کردم گفت زگیل نیست ولی مدلهای دیهگه ان یعنی قارچ هس ک یک پماد برام تجویز کرد بنام الیدل .خواستم ببینم چ نوعی هس و درمان سریعتر چی هس.ممنونم

امیر

سلام وقت بخیر چند وقتی هست که چنتا زائده بالای آلت تناسلیم ایجاد شده و روی آلت هم حدود ۴ زائده درآمده ولی نه خارش داره نه سوزش ……. راه نماییم می‌کنند ؟ شماره بدین که تو واتساپ عکس بفرستم

نهال

سلام من یه دختر 21 ساله هستم و قسم میخورم نه رابطه داشتم و نه تماس جنسی اما از زمانی که بچه بودم زیگیل تناسلی گلکلمی دور واژنم وجود داشته و من تازه متوجه شدم که زیگیله اول فک میکردم خاله درد و سوزش ام نداره خیلی میترسم و چون مجرد هستم تا حالا ب خانوادم اطلاع ندادم میشه راهنماییم کنید

نهال

حدود 12._13 سالی هس که این مشکلو دارم تا الان هیچ علائمی غیر از زیگل نداشته ایا باید نگران باشم و احتمال بدخیم بودنش هست ؟

امید

سلام دکتر وقتتون بخیر
حدود 10ساله درگیر شقاق مقعدی هستم 2بارعمل اسفنکترومی انجام دادم نتیجه نگرفتم تنگی مقعد و زگیل تناسلی و 2عدد فیستول هم اضافه شده بسختی عمل دفع انجام میدم با وجود اینکه رژیم غذاییم وخیلی رعايت میکنم که یبوست نگیرم اما بازم خیلی باید بخودم فشار بیارم تا دفع انجام بشه میخوام اگه هفته آینده با لیزر کارم میشه نوبت بگیرم و بیام خدمتتون ازشهرستان

امید

امید هستم چند دقیقه قبل:
آزمایش اچ پی وی انجام دادم 15جلسه کرایو رفتم ام ارآی جواب گرفنم اماده سونوگرافی کلوروکتال هم دارم چند روزی هست درد ناحيه مقعد که پوشیده از زگیل تناسلی هم هست امانم و بریده فقط اگه با لیزر کارم بشه بفرمایید بیام خدمتتون