مرکز درمان بواسیر(هموروئید)، شقاق، کیست مویی، فیستول و زگیل تناسلی

 • آدرس
  تهران، ابتدای خیابان ملاصدرا، خیابان پردیس، پلاک 14، طبقه 5
 • تلفن
  ۰۹۹۱۸۹۵۴۰۹۱   -   ۰۲۱۸۸۶۵۸۴۲۶
 • شنبه-چهارشنبه 8:00 تا 22:00
  مشاوره تلفنی: 7:00 تا 23:00

درمان زگیل تناسلی ، واژن و مقعد با لیزر در مردان و زنان بدون بازگشت

زگیل تناسلی

زگیل تناسلی ، واژن و مقعدی یکی از شایع ترین بیماری های عفونی پوستی است که امروزه در میان افراد زیادی دیده می شود. عامل اصلی ایجاد بیماری نوعی ویروس DNA دار به نام HPV یا پاپیلومای انسانی است. درمان زگیل تناسلی با لیزر، کرایو، روشهای دارویی یا دیگر روش های بع طور کل با هدف از بین بردن زائده ها صورت می گیرد.

درمان زگیل تناسلی اهمیت بسیاری دارد که افراد باید سریعا برای آن اقدام کنند. همچنین در ادامه بهترین روشهای درمان برای از بین بردن این زائده ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

این بیماری در اثر تماس مستقیم پوست با پوست و از راه برقراری رابطه ی جنسی میان افراد منتقل می شود. به همین دلیل زگیل واژن و تناسلی و زگیل مقعد در دسته ی بیماری های آمیزشی (STD) قرار می گیرند.

این بیماری با شکل زائده هایی سفت و گوشتی در اندازه های مختلف در اطراف ناحیه ی تناسلی، مقعد، واژن و دهان (در صورت داشتن رابطه ی جنسی دهانی) ایجاد می شود. برخی از تیپ های خطرناک این ویروس می توانند باعث ایجاد برخی سرطان ها گردند.

میزان شیوع این بیماری در بین زنان و مردان به یک اندازه است و امکان بروز آن در کودکان هم وجود دارد. با توجه به درجه ی بالای مسری بودن این عفونت و با توجه به عادات جنسی جوانان در جوامع امروزی که نشان می دهد سن آغاز فعالیت های جنسی به شدت پایین آمده است می توان حدس زد که در حال حاضر افراد زیادی در سر تا سر جهان به این بیماری مبتلا هستند.

اما بیماری که به این اندازه شایع است چه راه درمان قطعی و موثری برای آن در دنیای پزشکی تعریف شده است ؟

مطلب مرتبط: بهترین دکتر زگیل تناسلی در تهران کیست؟

آیا زگیل تناسلی، مقعدی و واژن درمان می شود و درمان قطعی دارد؟

مهم ترین سوالی که برای بسیاری از بیماران و افراد مبتلا به این بیماری پیش می آید و شاید مهم ترین دغدغه ی فکری آنها باشد این مورد است که آیا زگیل هایی که در ناحیه ی تناسلی، واژن و مقعد ایجاد شده، درمان قطعی دارد؟

پاسخ مثبت است. بله این بیماری قابل درمان است و به طور قطعی می توان آن را درمان کرد، به شرط آنکه روش درمانی شما متناسب با نوع و میزان پیشرفت بیماری انتخاب شده باشد.

از آنجایی که این عفونت به شدت مسری است، ویروس عامل این بیماری با اولین تماس جنسی با فرد آلوده بلافاصله وارد بدن فرد می گردد و از این لحظه شخص ناقل ویروس این بیماری محسوب می شود.

پس از این مرحله دو اتفاق برای شخص رخ خواهد داد:

 • شخص ناقل ویروس است ولی هیچ یک از علائم و نشانه های بیماری بروز نکرده است.
 • شخص ناقل ویروس است و علائم و نشانه های بیماری بروز نموده و روی ناحیه ی تناسلی یا مقعد قابل مشاهده هستند.

چنین شخصی در هر دو حالت فوق می تواند بیماری را به شریک جنسی خود منتقل کند. از طرفی خود فرد می تواند در معرض ابتلا به انواع سرطان ها مانند سرطان دستگاه تناسلی، واژن و مقعد قرار بگیرد، پس آغاز درمان سریع و صحیح این بیماری بسیار با اهمیت است.

به طور کلی امروزه روش های زیر برای درمان بیماری زگیل واژن، تناسلی و مقعدی وجود دارد:

 • لیزردرمانی
 • کرایوتراپی
 • سوزاندن
 • عمل جراحی
 • دارودرمانی
 • درمان خانگی

میزان اثربخشی این روش ها با یکدیگر متفاوت است که در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد:

لیزر بهترین روش درمان زگیل تناسلی، واژن و مقعد

درمان زگیل تناسلی با لیزر

لیزر درمانی در دنیای امروز به عنوان موثرترین و ایمن ترین روش درمانی در دنیای پزشکی شناخته می شود که برای درمان بسیاری از بیماری ها از جمله زگیل های تناسلی کاربرد دارد.

روش لیزر درمانی زگیل تناسلی ، مقعدی و واژن با توجه به میزان بالای موفقیت درمان و رضایت بالای بیماران و پزشکان، بهترین و قطعی ترین روش درمان این عارضه شناخته می شود. به این منظور لیزر زگیل تناسلی یکی از بهترین روش های درمان این عارضه می باشد.

درمان زگیل تناسلی با لیزر توسط گاز CO2 انجام می گیرد که طی این فرایند زائده ها به آرامی تبخیر شده و از بین می روند.

در روش لیزر درمانی، اشعه های لیزر این ویژگی را دارند که به عمق بافت های آسیب دیده نفوذ کنند و بدین ترتیب زائده های ایجاد شده و ویروس عامل ایجاد آن ریشه کن می گردند. در روش درمان زگیل تناسلی با لیزر تهاجم کامل تر و نفوذ بیشتری نسبت به سایر روش های درمانی دارد و از این رو امکان بازگشت و عود مجدد بیماری بسیار کم و ناچیز است.

بر اساس شواهد و آمارهای موجود میزان اثربخشی و موفقیت روش لیزر درمانی زگیل های تناسلی 2 برابر بیشتر از روش های درمانی دیگر مانند کرایوتراپی می باشد. پاکسازی کامل و از بین بردن زگیل واژن و تناسلی و زگیل مقعد در روش لیزر درمانی فقط به 1 جلسه ی درمانی نیاز دارد و پس از آن بدون وجود کوچکترین احتمال از بازگشت مجدد بیماری، بیمار می تواند فعالیت های زندگی روزمره ی خود را آغاز نماید.

مزایای لیزر درمانی زگیل های تناسلی، واژن و مقعدی

لیزر درمانی از قطعی ترین و موثرترین روش ها برای درمان این بیماری است. بیشتر بیمارانی که با این روش تحت درمان و مداوا قرار گرفته اند رضایت کامل از نتیجه ی درمان خود داشته اند و موردی مبنی بر بازگشت و عود مجدد زگیل واژنی و زگیل مقعدی در میان آنها گزارش نشده است.

از مزایای روش لیزر درمانی زگیل های تناسلی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • در این روش بیمار نیازی به بستری ندارد و کاملا سرپایی تحت درمان قرار می گیرد .
 • بیمار پس از اتمام فرایند لیزر درمانی به خانه و محل کار باز می گردد.
 • نیازی به انجام بیهوشی عمومی بیمار نیست و فقط بی حسی موضعی انجام می شود.
 • تمامی عفونت های مختلف این بیماری فقط در 1 جلسه ی درمانی پاک می شوند.
 • بیمار با هیچ گونه درد و خونریزی مواجه نخواهد شد..
 • نیازی به پانسمان و تعویض مکرر آن نیست.
 • امکان بازگشت و عود مجدد این بیماری وجود ندارد.
 • زگیل تناسلی در ناحیه ی واژن، آلت تناسلی یا مقعد عمیقاً پاکسازی می شوند.
 • لیزر درمانی این امکان را برای شما ایجاد می کند که اگر مشکلات و بیماری های دیگری در دستگاه تناسلی یا مقعد شما وجود دارد به طور همزمان در همان جلسه تحت درمان با لیزر قرار بگیرد.

هزینه ی لیزر درمانی زگیل تناسلی، واژن و مقعد

شاید اولین سوالی که پس از خواندن مطلب فوق به ذهن شما می رسد، هزینه ی انجام این کار است. هزینه های درمانی بخش مهمی از دغدغه ی فکری بیماران را تشکیل می دهد. با توجه به شرایط فعلی اقتصادی جامعه و وضعیت بیمه های اجتماعی طبیعی است که نگرانی های زیادی برای بیماران در رابطه با هزینه ی درمان وجود داشته باشد.

به هر صورت لیزر درمانی روش نوینی است که جزء پیشرفته ترین و موثرترین روش های درمانی در دنیای پزشکی محسوب می شود و واضح است که به علت استفاده از تکنولوژی بالاتر و تجهیزات مدرن تر نسبت به سایر روش های درمانی کمی گران تر می باشد. از طرفی وضعیت بالینی بیمارانی که به زگیل های تناسلی مبتلا هستند با یکدیگر متفاوت است.

ممکن است بیمار با چند عدد زگیل ریز در ناحیه ی واژن، آلت تناسلی یا مقعد برای انجام لیزر درمانی مراجعه کند و بیمار دیگری در وضعیت وخیم تری قرار داشته باشد.

بنابراین نمی توان یک قیمت واحد و مشخص برای این کار در نظر گرفت. با انجام معاینه و بررسی تعداد و اندازه ی زگیل های تناسلی شما می شود میزان هزینه ی لیزر درمانی شما را به طور قطعی تعیین کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر از هزینه ها می توانید با تلفن های مرکز ما تماس حاصل نمایید. همکاران ما صمیمانه پاسخگوی سوالات شما خواهند بود و راهنمایی های لازم را در این زمینه ارائه می دهند.

هزینه لیزر زگیل تناسلی در کلینیک زارعی

جهت اطلاع دقیق از هزینه با کلینیک ما تماس بگیرید تا مشاوران پس از راهنمایی کامل، هزینه درمان را عرض کنند.

روش های پزشکی و درمان نوین زگیل تناسلی، واژن و مقعد

درمان زگیل تناسلی، واژن و مقعد

همان طور که در قسمت قبل هم به آن اشاره کردیم در دنیای پزشکی برای درمان زگیل تناسلی روش های درمانی زیادی پیشنهاد شده است. این روش ها جزء روش های درمانی نوین و قطعی به حساب می آیند و امروزه با اولویت بالاتری در کنار سایر روش های قدیمی تر درمان زگیل تناسلی مورد استفاده قرار می گیرند.

زگیل مقعد، تناسلی و واژن بیماری شایعی است که شاید در طول تاریخ طب و پزشکی برای آن درمان های متعددی از سوی اطبا پیشنهاد شده است ولی روش های قدیمی و سنتی همیشه در کمرنگ کردن علائم و نشانه ها نقش داشته اند و ثابت شده است که این روش ها برای درمان قطعی موثر نیستند و توانایی لازم در درمان قطعی بیماری ها را ندارند.

در روش های پزشکی و درمان نوین این بیماری با دو رویکرد به قضیه نگاه می کنند:

 • ریشه کن کردن و از بین بردن کامل زگیل تناسلی، زگیل واژن و زگیل مقعد
 • جلوگیری از بازگشت و عود مجدد این عارضه

به همین دلیل توصیه می شود که اگر فردی به زگیل تناسلی ، واژن و مقعد مبتلا شده است برای درمان آنها به پزشک متخصص مراجعه کند و درمان زگیل های خود را به صورت اصولی و با روش صحیح آغاز نماید.

در حال حاضر لیزر درمانی جزء بهترین و پرکاربردترین روش های درمان پزشکی و نوین انواع زگیل تناسلی شناخته می شوند.

کرایوتراپی

کرایوتراپی

کرایوتراپی که در علم طب با نام هایی مانند سرما درمانی، فریز کردن و منجمد کردن شناخته می شود یکی از روش های درمان زگیل تناسلی، واژن و مقعد می باشد. این روش که قدمتی بیش از هزاران سال دارد برای اولین بار در زمان سقراط مورد توجه قرار گرفت و ابوعلی سینا هم برای درمان بسیاری از مشکلات از این روش استفاده کرده است.

در روش کرایوتراپی به وسیله ی نیتروژن مایع زگیل های تناسلی و بافت های آسیب دیده را هدف قرار می دهند. بدین ترتیب زائده های ایجاد شده در دمای بسیار پایینی قرار می گیرند و بافت آنها در اثر سرمای شدید منجمد شده و از بین می رود.

روش کرایوتراپی کاملا بی خطر و بدون درد وخونریزی است ولی برای انجام آن با توجه به تعداد و اندازه ی زگیل های ایجاد شده در ناحیه تناسلی، واژن و مقعد ممکن است که بیمار به چندین جلسه ی درمانی نیاز داشته باشد. همچنین امکان بازگشت مجدد و عود بیماری در این روش وجود دارد.

هزینه ی کرایوتراپی چقدر است ؟

کرایوتراپی یکی از متداول ترین روش های درمان زگیل تناسلی ، زگیل واژن و زگیل مقعد شناخته می شود ولی شاید برای بسیاری از بیماران که می خواهند این روش درمانی را آغاز کنند هزینه ی درمان جزء اولین دغدغه های فکری آنها باشد و قبل از آغاز درمان می خواهند که از آن مطلع شوند.

باید بگوییم که هزینه ی کرایوتراپی در میان روش های درمان پزشکی این بیماری نسبت به درمان زگیل تناسلی با لیزر پایین ترین هزینه را دارا می باشد.

واکسن زگیل تناسلی، واژن و مقعد

واکسن زگیل تناسلی

زگیل تناسلی دارای واکسنی با نام گارداسیل (Gardasil) است که می تواند از ابتلای فرد به تیپ های مشخصی از ویروس HPV جلوگیری کند.

ویروس HPV بیش از 100 تیپ مختلف دارد که هر تیپ رفتارهای منحصر به فردی را از خود نشان می دهد که با یکدیگر متفاوت هستند.

به طورکلی تیپ های مختلف ویروس HPV به دو دسته ی زیر تقسیم بندی می شوند:

 • تیپ کم خطر ویروس HPV
 • تیپ پرخطر ویروس HPV

تیپ کم خطر ویروس HPV فقط باعث ایجاد زگیل در اطراف ناحیه ی تناسلی، واژن و مقعد می شود ولی تیپ های پر خطر ویروس HPV علاوه بر ایجاد زگیل های تناسلی در ایجاد انواع سرطان های مهلک و کشنده مانند سرطان دهانه ی رحم و مقعد نقش دارند.

با تزریق واکسن گارداسیل می توان از فعالیت تیپ های زیر جلوگیری کرد:

 • HPV 6
 • HPV 11
 • HPV 16
 • HPV 18

تیپ های 16 و 18 جزء تیپ های پرخطر این ویروس شناخته شده اند و عامل بیماری های زیر به حساب می آیند:

 • زگیل های تناسلی (زگیل تناسلی، زگیل مقعدی، زگیل دهانی و زگیل واژن  )
 • سرطان مقعد
 • سرطان دهانه ی رحم
 • سرطان واژن
 • سرطان دهانه ی واژن
 • سرطان آلت تناسلی

بهترین زمان برای تزریق واکسن گارداسیل سال های 9 تا 26 زندگی افراد است که با آغاز فعالیت های جنسی و اوج گیری آن همراه است.

روش تزریق واکسن طی یک دوره ی 6 ماهه و در 3 مرحله صورت می پذیرد.

 • تزریق واکسن اول
 • تزریق واکسن دوم به فاصله ی 2 ماه پس از تزریق واکسن اول
 • تزریق واکسن سوم به فاصله ی 4 ماه پس از تزریق واکسن دوم

این واکسن هم برای مردان و هم برای زنان قابل استفاده است.

پماد برای درمان زگیل تناسلی، مقعدی و واژندرمان زگیل تناسلی با پماد

زگیل تناسلی، واژن و مقعدی از بیماری هایی است که در برخی موارد به درمان های دارویی پاسخ خوبی داده است و با استفاده از برخی دارو ها که در شکل پمادهای موضعی تجویز می شوند مشخص شده است که بسیاری از علائم و نشانه های بیماری تا حد زیادی از بین رفته است. همچنین پمادهای موضعی می توانند علائم و نشانه های این بیماری را تا حد زیادی کنترل کنند.

طبیعی است که این روش اثربخشی بسیار کمتری از سایر روش های درمانی پزشکی مانند درمان زگیل تناسلی با لیزر دارد و امکان بازگشت مجدد و عود بیماری وجود دارد ولی در مواردی که تعداد و اندازه ی زگیل ها بسیار محدود است می تواند یک خط درمانی ارزان ، موثر و مفید به حساب بیاید.

ولی انتظار نداشته باشید که با پمادهای موضعی بتوانید این عفونت را برای همیشه ریشه کن کنید.

( توجه داشته باشید که قبل از استفاده از هرگونه  دارو و پماد برای درمان زگیل تناسلی حتما با پزشک معالج خود مشورت نمایید و زیر نظر او درمان بیماری خود را آغاز کنید.)

برای درمان زگیل واژن ،تناسلی و مقعد پمادهای زیادی در داروخانه ها وجود دارد که در ادامه آنها را معرفی خواهیم کرد:

پماد آلدارا

پماد آلدارا که با نام های امی کیمود و زیکلارا هم شاخته می شود یکی از پماد هایی است که می تواند توانایی سیستم ایمنی بدن را برای مبارزه و مقابله با زگیل تناسلی و مقعدی افزایش دهد و از این طریق زائده ها سریع تر از بین می روند. این دارو فقط برای درمان زگیل تناسلی و زگیل مقعدی خارجی کاربرد دارد و برای بزرگسالان و تمامی کودکان بالای 12 سال قابل استفاده است .

پماد پودوفیلین و پودوفیلوکس

این پماد یک رزین گیاهی طبیعی است که می تواند انواع زگیل تناسلی، زگیل مقعد و زگیل واژن را از بین ببرد و یکی از موثرترین داروها برای درمان انواع این عفونت د به شمار می آید .

محلول اسید سالیسیلیک

سالیسیلیک اسید دارای خاصیت لایه برداری پوست است و می تواند بافت های سطحی پوست را به آرامی از بین ببرد و لایه برداری کند.این ماده با از بین بردن لایه های بیرونی پوست برای و درمان بسیاری از عفونت ها و زائدات پوستی مانند زگیل تناسلی، واژن و مقعد کاربرد دارد.

سینکاتچینز

این پماد که با نام ورجین هم شناخته می شود یکی دیگر از موثرترین پمادها برای درمان زگیل تناسلی از جمله زگیل واژن و زگیل مقعد است.

درمان سنتی زگیل تناسلی، واژن و مقعدی با سرکه سیب و عسل

درمان سنتی زگیل تناسلی

روش های درمان سنتی سالهاست که توسط اطبای زیادی توصیه شده است. این روش ها کاملا طبیعی و الهام گرفته از طبیعت هستند از این رو هیچ گونه عوارض و خطری برای سلامتی فرد در بر ندارند که این خود یک نکته ی مثبت به حساب می آید.

در رابطه با اثربخشی و تاثیر این روش ها بر روی درمان زگیل تناسلی نمی توانیم با قاطعیت سخن بگوییم چون شواهدی در دسترس ما نیست ولی روش هایی برای درمان سنتی این بیماری وجود دارند که در کتب طب سنتی معتبر به جنبه ی درمانی آنها اشاره شده است و افراد بزرگی مثل حکیم ابوعلی سینا بر آنها مهر تایید زده اند. از مهم ترین و موثرترین این روش ها درمان سنتی این بیماری با سرکه سیب و عسل است که در ادامه به آنها اشاره ای خواهیم داشت.

درمان زگیل تناسلی، واژن و مقعدی با سرکه سیب

سرکه ی سیب یک ماده ی ضدعفونی کننده ی بسیار قوی است که می تواند بسیاری از عفونت های پوستی را برطرف کند. اثرات سرکه ی سیب بر درمان این نوع زگیل ها مورد تایید اطبای طب سنتی قرار گرفته است. برای درمان این بیماری در ناحیه ی تناسلی، واژن، مقعد و یا دهان می توانید آنها را به طور روزانه با سرکه شستشو دهید.

همچنین یک پنبه ی کوچک و تمیز را به کمی سرکه ی سیب آغشته کنید و به آرامی بر روی زگیل تناسلی خود بمالید و پس از 20 دقیقه پوست خود را با آب ولرم بشویید و خشک کنید. برای گرفتن نتیجه ی بهتر می توانید کمی ترب له شده یا سیر و پیاز رنده شده را با سرکه ترکیب کنید.

درمان زگیل تناسلی، واژن و مقعد با عسل

عسل خواص درمانی و شفابخشی زیادی دارد و برای درمان بسیاری از بیماری ها و مشکلات پوستی در کتب طب سنتی به آن اشاره شده است. یکی از بیماری هایی که می توان به وسیله ی عسل آن را مداوا کرد، زگیل های ناحیه ی تناسلی می باشند. هر روز کمی عسل را به طور مستقیم بر روی زائده های خود بزنید و اجازه دهید که مدتی بر روی آنها باقی بماند و جذب شود. این عمل را هر روز تکرار کنید. همچنین هر روز صبح که بیدار می شوید کمی عسل را با یک لیوان آب گرم ترکیب کرده و میل نمایید تا شاهد معجزات درمانی آن باشید

درمان زگیل تناسلی، واژن و مقعد با سیر

سیر یک ضدعفونی کننده و آنتی بیوتیک بسیار قوی است که می تواند بسیاری از عفونت های بدن را از میان ببرد. چند حبه سیر را کاملا له نمایید و آن را بر روی زگیل واژن، مقعد و تناسلی قرار دهید و با یک باند و یا گاز تمیز به خوبی آن را بپوشانید. اجازه دهید این مرهم به مدت نیم ساعت روی زائده های شما قرار بگیرد و سپس پوست خود را با آب ولرم بشویید و خشک کنید.

سوالات متداول

این عارضه در مردان و زنان به یک نسبت است ولی چون در زنان داخل واژن نیز احتمال رشد دارد، زیاد تر از مردان است.

دو روش لیزر و کرایو امروزه قطعی ترین راه برای درمان زگیل تناسلی معرفی شده اند.

قطعا لیزر. زیرا اشعه لیزر تا عمق بافت عفونی نفوذ می کند و زائده را ریشه کن می کند ولی کرایو به صورت سطحی آن را بر می دارد و احتمال بازگشت تا 15 درصد وجود دارد.

از بین مراجعین محترمی که برای درمان به کلینیک ما مراجعه کردند، مورد عود زائده وجود نداشته و همچنین احتمال آن بسیار کم است.

این زمان بستگی به تعداد زائده ها دارد ولی به طور کلی می توان گفت که کمتر از یک ساعت زمان می برد.

بی حسی موضعی. همچنین این روش عوارض بیهوشی را به هیچ عنوان ندارد.

شماره موبایل خود را جهت تماس کارشناسان میتوانید وارد کنید و به دیگران در سایت نمایش داده نمیشود
33 دیدگاه ها
تمام نظرات را نمایش بده
arash

سلام خسته نباشید. حدود دوماهه که بالاتر از آلت تناسلیم چندتا نقطه مانند ریز رشد کردن. زگیل تناسلی به حساب میان؟

مجید

سلام دکتر من پارسال اومدم پیشتون عمل کردم با لیزر و خواستم بگم عالی بود. هنوز هم برنگشته. ممنون

احمد

سلام دکتر. الان چند ووقته که یه سری زائده صورتی رنگ مثل زیگیل رشد میکنن و بعد چند وقت از بین میرن. مجدد رشد میکنن. یعنی زگیل تناسلی گرفتم؟

کامران

سلام دکتر خسته نباشید من چند روزه که متوجه سه چهارتا زگیل کوچیک در کشاله ران همسرم شدم و جهت اطمینان ازمایش پاپ اسمیر ازش گرفتم که هنوز جوابش نیومده و امروز بصورت اتفاقی متوجه شدم که ته حلقش هم چندتا چیز برجسته هست واقعا دارم دیونه میشم توربه خدا راهنمایم کنید باید چیکار کنم من زنمو خیلی دوس دارم

soraya

دکتر من چند وقت که چندتا دونه برآمدگی کنار مقعدم حس میکنم. خیلی کوچیکن ولی خارش دارن بعضی وقتا فکر میکنم که زگیل تناسلی هستن برای درمان صد در صد زگیل تناسلی چه روشی رو پیشنهاد میکنید

نا شناس

سلام دکتر من یه زائده سفت زیر پوست آلتم دارم هر وقت فشارش میدم یکم چرک ازش خارج میشه میسوزه ولی خارش نداره میشه تشخیص بدین چیه؟ یعنی زگیل تناسلی گرفتم؟

حامد

سلام احتمالش هست که بدون داشتن رابطه جنسی هم به زگیل تناسلی دچار بشیم؟

هومن

دکتر من چند 4 روز دیگه عقدمه میتونین برای درمان زگیل تناسلی یه وقت بهم بدین. لطفا توی این سه روز باشه

نادی

سلام وقتی که زگیل گرفتیم واکسن زدن تاثیری داره؟

سمیرا

وقت بخیر من یه برآمدگی روی واژنم حس میکنم که رنگ پوستم هست تقریبا زگیل هست به نظرتون یا جوش

ناشناس

سلام دکتر پسری 27 ساله هستم و تا حالا چند بار رابطه داشتم. اخیرا دور آل تناسلیم برآمدگی های گوشتی حس میکنم که خیلی کوچیکن ولی رنگشون به سفیدی مزنه و رنگ پوست خودم نیستن

بهمن

سلام دکتر مدتیه که روی آلت تناسلیم چیزایی مثل جوش دراومده که ازشون چرک خارج میشه بوی بدیم داره واقعا خجالت آوره

ناشناس

سلام دکتر ممکنه که از خودارضایی زیاد هم زگیل تناسلی ایجاد بشه؟؟ من خیلی این کار رو انجام میدم و جدیدا زیر آلت تناسلیم چندتا نقطه ریز مثل جوش زدن

mona

سلام خواهرم مجرد هستش و دیروز باتشخیص دکتر گفت زگیل مقعد هست اصلا درمان قطعی داره با لیزر ؟ و بجز رابطه نمیشه از یه چیز الوده منتقل بشه مثل لیزر مو چون بعد اون اینجوری شد ؟ خیلی استرس دارم

ریحانه

سلام وقت بخیر من لیزر بیکینی انجام دادم و ازوقتی لیزر انجام دادم ی دونه های ریزی روی الت تناسلیم ب جود اومده شبیه زگیل ک ب سرعت داره زیاد میشه میخاستم بدونم میشه لز طریق لیزر انتقال پیدا کنه ودرمانش با سیر ممکنه؟

مریم آتشین

من یه زن ۴۲ ساله هستم از آخرین تماس جنسی که داشتم یک سال گذشته و الان دچار زگیل تناسلی شدم حتی دکتر زگیل و برداشت و فریز کرده اما دوباره در اومده از شما میخوام که لطفا راهنماییم کنید که چه کاری باید انجام بدم تا ازبین بره متشکرم

صنم

زیگیل تناسلی داشته باشیم به عفونت واژن یا قارچ‌واژن ربط داره ؟؟