مرکز درمان بواسیر(هموروئید)، شقاق، کیست مویی، فیستول و زگیل تناسلی

 • آدرس
  تهران، ابتدای خیابان ملاصدرا، خیابان پردیس، پلاک 14، طبقه 5
 • تلفن
  ۰۹۹۱۸۹۵۴۰۹۱   -   ۰۲۱۸۸۶۵۸۴۲۶
 • شنبه-چهارشنبه 8:00 تا 22:00
  مشاوره تلفنی: 7:00 تا 23:00

بواسیر چیست – هموروئید چیست؟ {15 علت و علائم + تشخیص}

هموروئید یا بواسیر

شاید شما هم این سوال را داشته باشید که بیماری بواسیر چیست یا هموروئید چیست ؟ لازم است بدانید که امروزه یکی از رایج ترین بیماریهای نشیمنگاهی با نام بواسیر یا هموروئید شناخته می شود. که به شکل یک توده دردناک و متورم در داخل کانال مقعد یا اطراف آن ایجاد می شود.

از علت های شایع آن می توان به یبوست مزمن یا رابطه مقعدی اشاره کرد که نقش به سزایی در ابتلا به این عارضه دارند. از علائم هموروئید و نشانه های شایع بواسیر نیز می توان به توده ای برجسته و به رنگ تیره در اطراف یا داخل مقعد اشاره کرد. در ادامه به طور کامل تر با این بیماری آشنا می شوید.

مطلب پیشنهادی: عمل بواسیر سرپایی با لیزر

تشخیص نوع بواسیر چیست؟

برای تشخیص نوع هموروئید و انواع درجات آن به شماره زیر در واتساپ عکس ارسال کنید:

بواسیر یا هموروئید چیست؟

بواسیر که با نام علمی هموروئید هم شناخته می شود و در انگلیسی با اصطلاح Hemorrhoids آورده می شود، یکی از شایع ترین بیماری های مقعدی است. علائم بواسیر مشخص و واضح می باشد و در دسته بیماری های پر نشانه قرار می گیرد. در یک تعریف ساده و کوتاه بیماری هموروئید در اثر التهاب و کشیدگی مویرگها و رگ های خونی اطراف ناحیه ی مقعد به وجود می آید. در اطراف مقعد تعداد بسیار زیادی مویرگ و رگ های خونی با فشار خون بالا وجود دارد که در هنگام دفع مدفوع برای دفع راحت تر می توانند تا حد زیادی منعطف شوند.

اگر این مویرگ ها و رگ ها در اثر فشار شدید و تحت کشش بیش از اندازه قرار بگیرند دچار آسیب می شوند. کشیدگی ، التهاب و پارگی از عمده آسیب هایی است که در چنین شرایطی به وجود می آیند. در اغلب موارد ممکن است این توده با آبسه مقعدی اشتباه گرفته شود.

یکی از عمده علت های ایجاد چنین فشار زیادی ابتلا به یبوست است. یبوست باعث می شود که مدفوع شما بیش از اندازه سفت و سخت شود و به هنگام دفع با فشار زیادی از بدن خارج گردد.

مطلب پیشنهادی: درمان بواسیر یا هموروئید با لیزر و عمل جراحی

انواع بواسیر یا هموروئید

این بیماری انواع و درجات مختلفی دارد که علائم بواسیر یا هموروئید در هر یک از انواع آن ها متفاوت است  و با توجه به این که رگ های کدام ناحیه از مقعد تحت فشار قرار گرفته اند و دچار آسیب شده اند به دو نوع کلی زیر تقسیم بندی می شود:

همچنین بخوانید: علائم بواسیر خونی و علت خونریزی هموروئید

بواسیر خارجی و داخلی

بواسیر یا هموروئید داخلی

این نوع بواسیر در کانال داخلی مقعد و در قسمت انتهایی رکتوم (راست روده ) بیشتر رخ می دهد. در هموروئید داخلی مویرگ ها و رگ های داخلی مقعد دچار کشیدگی و پارگی می شوند و به دنبال آن خونریزی آغاز می گردد. به علت آنکه در قسمتهای داخلی مقعد تعداد گیرنده های درد بالا نیست شخص به هنگام بروز با درد زیادی روبرو نمی شود ولی ممکن است به همراه دفع مدفوع خود خونریزی مشاهده کند. رنگ خونی که در این شرایط به همراه مدفوع دفع می شود روشن است.

در هموروئید داخلی گاهی التهاب و از هم گسیختگی رگ ها به حدی بالاست که ممکن است در دهانه ی مقعد کاملا آن را احساس نمایید.

بواسیر داخلی میتواند گاها با خونریزی داخلی همراه باشد و از آنجایی که بدون درد است بسیاری از افراد تا مدت ها به بیماری خود پی نمی برد در نتیجه شخص پس از مدتی به یکباره با عوارضی مانند کم خونی شدید و فقر آهن مواجه می شود.

همچنین بخوانید: درمان بواسیر داخلی و انواع درجات هموروئید داخلی

بواسیر یا هموروئید خارجی

بواسیر ترومبوزه

بواسیر خارجی در رگ های ناحیه ی خارجی مقعد رخ می دهد و بافتهای خارجی آن را دچار تخریب می کند. در هموروئید خارجی به علت التهاب و پارگی رگ های اطراف مقعد بیرون زدگی هایی در اطراف سوراخ مقعد قابل مشاهده است که به آن ترومبوزه شدن هموروئید می گویند.

به علت تعداد زیاد گیرنده های کانال مقعد این نوع از هموروئید با درد بسیار زیادی همراه است و با هر بار دفع مدفوع خونریزی رخ می دهد.

علاوه بر موارد فوق یک تقسیم بندی دیگر هم برای این بیماری وجود دارد.

حتما بخوانید! درمان هموروئید خارجی بدون جراحی

هموروئید بر حسب شدت التهاب ها و از هم گسیختگی رگ ها و بافت های اطراف مقعد هم می تواند دسته بندی شود. این تقسیم بندی به شرح زیر است:

 • بواسیر درجه 1: نوع خفیفی از بواسیر است که هیچ گونه بیرون زدگی در اطراف مقعد مشاهده نمی شود و فقط با کمی خونریزی ممکن است همراه باشد.
 • بواسیر درجه 2: نوعی بواسیر جزئی است که بیرون زدگی هایی در حین دفع مدفوع در اطراف مقعد به وجود می آید ولی خود به خود به درون مقعد باز می گردند.
 • بواسیر درجه 3: حالتی از بیماری بواسیر است که طی آن بیرون زدگی های اطراف مقعد به وسیله ی دست به درون مقعد بازگردانده می شود.
 • بواسیر درجه 4: پیشرفته ترین نوع بواسیر است که بیرون زدگی های شدیدی در اطراف ناحیه ی مقعد مشاهده می شود که با دست هم به داخل باز نمی گردند و به عمل جراحی نیاز دارد. به این حالت ترومبوزه شدن یا بواسیر خونی می گویند.

علائم و نشانه های بواسیر یا هموروئید چیست؟

در صورتی که از نشانه ها و علائم بواسیر آگاهی داشته باشید می توانید در ساده ترین و خفیف ترین مراحل این بیماری آن را به سادگی تشخیص دهید و درمان آن را آغاز نمایید.

این بیماری علائم و نشانه های مشخص زیادی دارد و در دسته ی بیماری های پر نشانه قرار می گیرد ولی نکته ای مهم در این میان وجود دارد.

برخی از نشانه ها و علائم هموروئید مانند خونریزی با علائم سایر بیماری های گوارشی از جمله سرطان روده مشابه است از این رو توصیه می کنیم در صورت مشاهده ی هرکدام از نشانه ها و علائم عمومی بیماری برای تشخیص دقیق تر و اطمینان بیشتر به یک متخصص و دکتر بواسیر مراجعه نمایید.

برای درمان هموروئید به کدام متخصص بواسیر در تهران مراجعه کنیم؟

درمان پیش از مزمن شدن بواسیر

جهت مشاهده هر یک از این علائم با ما تماس بگیرید تا بتوان از پیشرفت بیماری سریعا جلوگیری کرد

علائم و نشانه های کلی به شرح زیر است:

خونریزی به دنبال دفع مدفوع

خون در مدفوع

یکی از شایعترین و بارزترین علائم بواسیر مشاهده ی خونریزی به دنبال دفع مدفوع است. این خون به رنگ قرمز روشن است و با دفع مدفوع از مقعد خارج می شود. میزان خونریزی با توجه به میزان پیشرفت بیماری متفاوت می باشد. این خونریزی در مراحل خفیف و ابتدایی بیماری به شکل قطره ای و در حجم کم است ولی با پیشرفت بیماری ممکن است میزان خونریزی افزایش یابد و در نتیجه با ادامه ی آن شخص در خطر ابتلا به کم خونی و فقر آهن قرار می گیرد.

احساس درد مقعدی

بسیاری از افرادی که به هموروئید مبتلا هستند درد شدیدی را در اطراف ناحیه ی مقعد خود حس می کنند که با نشستن های طولانی افزایش می یابد. همچنین این درد در مواقعی مانند دفع مدفوع می تواند شروع شود و در بواسیر خارجی میزان آن بسیار شدید تر است.

همچنین بخوانید: درد مقعدی نشانه چیست؟

خروج ترشحات لزج و چسبنده

افراد مبتلا به هموروئید گاهی به همراه مدفوع خود ترشحات لزج و چسبنده ی بی رنگی را ممکن است مشاهده کنند که به همراه مدفوع از مقعد خارج می شود. این ترشحات لزج در اثر کم کاری روده ها و ابتلا به یبوست مزمن در روده ها ایجاد می شوند.

بیرون زدگی های گوشتی

بواسیر بیرون زده

کشیدگی و التهاب رگ های ناحیه ی مقعد باعث می شود که عروق خونی این ناحیه متورم شود و با تجمع خون، بیرون زدگی هایی در اطراف دریچه ی مقعد به وجود می آید. این بیرون زدگی ها ظاهر بسیار ناخوشایند و ناراحت کننده ای دارند و از آنجایی که مشابه این بیرون زدگی ها در رابطه ی جنسی مقعدی هم ایجاد می شود، فرد همیشه از مطرح کردن آن حتی نزد پزشک خجالت می کشد.

سوزش و خارش مقعد

یکی از آزاردهنده ترین نشانه ها و علائم بواسیر احساس سوزش و خارش در ناحیه ی مقعد است که شخص با خاراندن آن می تواند شرایط را بدتر کند.این علامت بیشتر در هموروئید خارجی مشاهده می شود.

همچنین بخوانید: علت خارش مقعد چیست؟

احساس دفع ناکامل مدفوع

با جمع شدن مدفوع در رکتوم و برخورد آن با کانال مقعدی که در حد فاصل دو دریچه ی داخلی و خارجی مقعد قرار دارد شخص نیاز به دستشویی احساس می کند. در حالت عادی و طبیعی این کانال باید به طور کامل مدفوع را تخلیه کند ولی در برخی مواقع مانند زمانی که شخص به هموروئید مبتلاست عضلات و عروق خونی این دریچه توانایی لازم برای تخلیه ی کافی مدفوع را ندارند و در نتیجه شخص با وجود دفع مدفوع احساس می کند که هنوز در رکتوم او مدفوع باقی مانده و همچنان به دستشویی نیاز دارد.

علت به وجود آمدن بواسیر یا هموروئید چیست؟

اگر مویرگ ها و رگ های اطراف دیواره ی داخلی و خارجی مقعد تحت فشار و کشش بیش از اندازه قرار بگیرند در اثر تجمع خون و تورم، رگ ها دچار کشیدگی و التهاب می شوند. در برخی موارد که فشار شدید تر باشد ممکن است پارگی و از هم گسیختگی در دیواره ی رگها به وجود می آید که باعث ایجاد درد و خونریزی های شدیدی می شود. اما علت این امر از کجا ناشی می شود؟

در ادامه ی این مطلب با علت بواسیر و دلایل ایجاد آن آشنا خواهیم شد:

یبوست

یکی از اصلی ترین دلایل به وجود آمدن هموروئید، یبوست است. یبوست در اثر کم تحرکی روده ها به وجود می آید و در نتیجه مدفوع به شدت سخت و سفت می شود. این مدفوع سخت و سفت هنگام دفع با فشار زیادی از مقعد خارج می شود و در نتیجه رگ های ناحیه ی مقعد دچار کشیدگی و التهاب می گردند. یکی از عمده ترین دلایل به وجود آمدن این بیماری، یبوست است.

همچنین بخوانید: درمان یبوست مزمن

کم آبی بدن

کم آبی بدن و عدم نوشیدن آب کافی (8 الی 9 لیوان در روز) می تواند بر روی سیستم گوارشی تاثیر بگذارد و به دنبال آن یبوست ایجاد می گردد که زمینه ساز بروز بواسیر است.

بارداری و زایمان طبیعی سخت

یکی از مشکلاتی که مادران در دوران بارداری با آن روبرو می شوند بواسیر در بارداری است. این امر ناشی از افزایش وزن و فشارهایی است که در دوران بارداری به عضلات و نواحی تحتانی بدن مانند لگن و مقعد وارد می شود و در نتیجه ی این فشار زیاد هموروئید به وجود می آید. زایمان طبیعی سخت هم از مواردی است که می تواند زمینه ساز ایجاد این بیماری گردد.

رژیم غذایی کم فیبر

رژیم غذایی کم فیبر
رژیم غذایی کم فیبر

فیبر یک ماده ی طبیعی بسیار مفید برای تنظیم حرکات روده ها ، بهبود عملکرد سیستم گوارشی و جلوگیری از یبوست می باشد. از غنی ترین منابع فیبر می توان به میوه ها و سبزیجات تازه اشاره کرد .

کم تحرکی

کم تحرکی و سبک زندگی ماشینی باعث ایجاد اختلال هایی در سیستم گوارشی و حرکات روده ها می شود که شخص را می تواند در خطر ابتلا به بواسیر قرار دهد.

رابطه ی جنسی مقعدی

یکی از مهم ترین دلایل ایجاد هموروئید می تواند رابطه مقعدی باشد. جدا از نگرش ها و تابوهایی که در این زمینه وجود دارد رابطه ی جنسی مقعدی می تواند اثرات منفی ومخرب زیادی را از خود برجای بگذارد که ابتلا به هموروئید یکی از آنهاست.

حمل و جابجایی اشیای سنگین

حمل و جابجایی اشیای سنگین و بیشتر از حد توان فیزیکی فردمی تواند آسیب های شدیدی به عضلات لگن و مقعد وارد کند و بواسیر را به دنبال داشته باشد.

چاقی و اضافه وزن

چاقی

چاقی و اضافه وزن می تواند عوارض و مشکلات زیادی را به دنبال خود داشته باشد. چاقی می تواند بر سرعت حرکات روده ها تاثیر گذار باشد و از طرف دیگر بر نواحی تحتانی بدن مانند مقعد فشارهای زیادی وارد کند.

زور زدن و نشستن طولانی مدت در توالت

یکی از عواملی که می تواند زمینه ساز اصلی ایجاد بواسیر باشد زور زدن بیش از حد و نشستن طولانی مدت در توالت است که به هنگام ابتلا به یبوست بیشتر تکرار می شود.

اسهال و یبوست های مکرر و مزمن

اسهال و یبوست اگر تحت درمان قرار نگیرند و وارد مرحله ی مزمن شوند می تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشند. چنین حالتی در مبتلایان به بیماری سندرم روده ی تحریک پذیر بیشتر دیده می شود.بسیاری از افرادی که تجربه ی اسهال و یبوست های مکرر و مزمن را دارند همزمان با آن به بواسیر مبتلا شده اند.

سرطان روده ی بزرگ

سرطان روده ی بزرگ یا کانسر کولون می تواند حرکات روده ها را دچار اختلال کند و در روند جذب و دفع مشکلات زیادی به وجود می آورد که در نتیجه می تواند منجر به ایجاد هموروئید شود.

ایستادن و نشستن طولانی

ایستادن و نشستن زیاد

شغل های امروزی به علت نشستن های طولانی مدت افراد را بیشتر در معرض ابتلا به بواسیر قرار می دهد. طولانی ایستادن و طولانی نشستن می تواند حرکات روده ای را تحت تاثیر قرار دهد و بر مقعد فشارهای زیادی وارد کند که ابتلا به هموروئید را در پی دارد.

اختلالات کبدی

اختلالات کبدی می تواند بر عملکرد صحیح سیستم گوارش تاثیر بگذارد و در نتیجه نظم حرکت روده ها از بین می رود.

کهولت سن

کهولت سن باعث می شود که بسیاری از عضلات بدن از جمله عضلات مقعد توانایی کنترل خود را ازدست بدهند و از طرفی استحکام دیواره ی رگ های بدن به مرور زمان کاهش می یابد که هر دوی این ها می تواند زمینه ساز بروز بواسیر باشد.

افزایش فشار خون در سیاهرگهای دستگاه گوارش

گاهی فشار خون داخل سیاهرگ های دستگاه گوارشی از جمله ناحیه ی مقعد بنا به علل متعددی افزایش می یابد و تجمع خون بیشتری در این نواحی دیده می شود.

مصرف مواد مخدر و نوشیدنی های الکلی

مواد مخدر و نوشیدنی های الکلی می توانند تاثیرات مخربی بر سیستم گوارشی و حرکت روده ها بگذارند و مشکلات زیادی را از جمله هموروئید به وجود بیاورند.

نوشیدنی الکلی

تشخیص بواسیر چیست؟

پزشک احتمالاً در مورد سابقه پزشکی فرد سؤال می کند و معاینه فیزیکی و سایر آزمایشات را برای بررسی اینکه نوع بواسیر چیست انجام می دهد. آنها ناحیه اطراف مقعد را برای هموروئید خارجی بررسی می کنند که شامل موارد زیر می شود:

 • توده ها
 • پارگی های کوچک در مقعد
 • پوست خراش برداشته
 • هموروئید داخلی پرولاپس

آنها همچنین ممکن است یک معاینه رکتوم دیجیتال برای تشخیص هموروئید داخلی انجام دهند. این کار شامل معاینه دستی مقعد با استفاده از یک انگشت دستکش دار و روغن کاری شده برای بررسی خون، حساسیت و توده ها است.
اگر پزشک بواسیر داخلی را با معاینه رکتال دیجیتال پیدا نکرد، ممکن است از یک دستگاه کوچک به نام آنوسکوپ برای بررسی پوشش مقعد و مقعد استفاده کند. آنها ممکن است بتوانند بواسیر داخلی را به صورت برآمدگی از طریق دستگاه مشاهده کنند.

مقاله بواسیر چیست از کلینیک دکتر علیرضا زارعی

سوالات متداول

یکی از نشانه های بواسیر احساس برآمدگی در مقعد یا بیرون آن است ولی برای اطمینان حتما باید با پزشک متخصص مشورت کنید.

خونریزی مقعدی دلایل مختلفی دارد که یکی از آنها می تواند بواسیر باشد. با توجه به خطر این عارضه سریعاً به پزشک متخصص مراجعه کنید.

در این موارد اکثرا بواسیر ترومبوزه رخ داده که باید بیمار زودتر آن را تخلیه کند. جهت مشاوره تلفنی و تعیین نویت تماس بگیرید: ۰۲۱۸۸۶۵۸۴۲۶

جهت تشخیص دقیق، این عارضه باید معاینه شود. میتوانید جهت مشاوره و تعیین نوبت تماس بگیرید: ۰۲۱۸۸۶۵۸۴۲۶

برای اطمینان حتما باید معاینه شوید. به دکتر مراجعه کنید.

امروزه بهترین روش برای تخلیه کامل هموروئید و بافت عفونی آن لیزر است که ریشه بیماری را از بین می برد و امکان عود آن تقریباً صفر است که توسط بهترین پزشکان در سراسر دنیا هم پیشنهاد می شود.

این روش درمانی کوتاه ترین زمان را نسبت به بقیه دارد و در عرض نیم ساعت به صورت سرپایی انجام می شود. فرد می تواند بلافاصله به محل کار خود نیز بازگردد.

برای گفتن هزینه دقیق، بیمار حتماً باید معاینه شود و نوع بواسیر تشخیص داده شود. میتوانید برای تخمین با شماره ۰۲۱۸۸۶۵۸۴۲۶ تماس بگیرید.

هموروئید ترومبوزه چیست؟ درمان نوع دردناک و بدون درد

هموروئید ترومبوزه چیست؟ درمان نوع دردناک و بدون درد

هموروئید ترومبوزه که گاهی به عنوان ترومبوز مقعدی نیز شناخته میشود؛ یک بواسیر متورم و ملتهب بوده که حاوی لخته خون است. هموروئید وریدهای متورم رکتوم یا مقعد هستند و زمانی که لخته خون در بواسیر ایجاد می شود ممکن است ترومبوز شوند. این عارضه می تواند باعث درد شدید، تورم و ناراحتی شود. هموروئید […]

ادامه مطلب

بواسیر خونی چیست 🩸{بهترین دارو درمان خونریزی هموروئید}

بواسیر خونی چیست 🩸{بهترین دارو درمان خونریزی هموروئید}

بواسیر خونی چیست؟ هموروئید خونی نوع شدید تری از بواسیر است که در اثر کشش و التهاب شدید عروق خارج از دهانه مقعد یا داخل آن ایجاد می شود. یکی از مهمترین علل ایجاد این بیماری یبوست مداوم و مزمن است. می توان گفت این نوع از هموروئید خطرناک تر است زیرا در اثر آن […]

ادامه مطلب

عمل و درمان بواسیر با لیزر + فیلم جراحی هموروئید

عمل و درمان بواسیر با لیزر + فیلم جراحی هموروئید

بسیاری از افراد هنگامی که برای اولین بار با بیماری بواسیر مواجه می شوند از بیان بیماری خود حتی نزد پزشک خجالت می کشند و بر این باورند که بیماری آنها خود به خود درمان خواهد شد. در حالی که تا به امروز هیچ کدام از موارد این بیماری خود به خود درمان نشده است. […]

ادامه مطلب

درمان هموروئید یا بواسیر با استاپلر یا جراحی هموروئیدوپکسی

درمان هموروئید یا بواسیر با استاپلر یا جراحی هموروئیدوپکسی

به واریسی شدن یا گشاد شدن عروق ناحیه مقعد هموروئید گفته می شود. این بیماری شایع حدود نیمی از افراد جامعه را درگیر نموده و شیوع گسترده ای در بین مردم دارد. درمان بواسیر با استاپلر یا هموروئیدوپکسی (PPH) و یا هموروئیدکتومی منگنه‌ای یکی از روش های مختلفی است که برای درمان این بیماری ارائه شده است. […]

ادامه مطلب

بواسیر در زنان و بارداری + عکس، علائم و علت هموروئید زنان

بواسیر در زنان و بارداری + عکس، علائم و علت هموروئید زنان

بواسیر در زنان و دوران بارداری (حاملگی) از شایع ترین مشکلاتی است که یک زن می تواند در هر سنی آن را تجربه کند. البته باید بگوییم که میزان شیوع این بیماری در زنان و مردان تقریبا به یک اندازه است ولی زنان بنا به عللی که در ادامه ذکر خواهیم کرد در برابر این […]

ادامه مطلب

شکل و عکس بواسیر خارجی و داخلی در زنان و مردان

شکل و عکس بواسیر خارجی و داخلی در زنان و مردان

مشاهده عکس بواسیر داخلی و خارجی می تواند به بسیاری از بیماران برای تشخیص عارضه خود قبل از مراجعه به پزشک کمک کند. تصویر فوق نمایی نزدیک از رکتوم و مقعد را نشان می دهد. همان طور که مشاهده میکنید در دو تصویر بالا به طور کامل نشان داده شده است که در هنگام بروز […]

ادامه مطلب

بواسیر داخلی (هموروئید داخلی)+ درمان و علائم

بواسیر داخلی (هموروئید داخلی)+ درمان و علائم

هموروئید یا بواسیر داخلی دقیقا در داخل کانال مقعد که همان رکتوم بوده ایجاد می شود. بیماران مبتلا به هموروئید داخلی اکثرا آن را ندیده، حس نکرده و از وجودش هم بی خبر هستند. می پرسید چرا؟! چون آنها باعث احساس ناراحتی در مقعد نمی شوند در نتیجه به ندرت حس می شوند. در نتیجه […]

ادامه مطلب

تسکین درد بواسیر (هموروئید) در طب سنتی با داروهای گیاهی

تسکین درد بواسیر (هموروئید) در طب سنتی با داروهای گیاهی

خواص درمانی و شفابخشی گیاهان دارویی سال هاست که توسط بشر کشف شده است در کتب طب سنتی بارها مورد تایید قرار گرفته اند. استفاده از گیاهان دارویی برای درمان بسیاری از بیماری ها از جمله درمان هموروئید و طب سنتی تا به امروز همچنان متداول است. همچنین درمان گیاهی بواسیر یکی از روش هایی […]

ادامه مطلب

“درمان بواسیر در خانه تضمینی” با دارو 100% + طب سنتی

“درمان بواسیر در خانه تضمینی” با دارو 100% + طب سنتی

بواسیر قابل درمان است و می توان برای همیشه آن را کنترل کرد و از بین بردن یا “درمان بواسیر” به شرط آنکه زود تشخیص داده شود و به دنبال آن درمان آغاز گردد. امروزه روش های درمانی متعددی برای این بیماری وجود دارد. یکی از رایج ترین و متداول ترین روش درمان خانگی بواسیر […]

ادامه مطلب

بهترین داروی بواسیر + پماد آنتی هموروئید

بهترین داروی بواسیر + پماد آنتی هموروئید

بواسیر مشکل شایعی است که بسیاری از افراد همیشه از بیان آن خجالت می کشند و به دنبال راه حل سریعی برای درمان آن می باشند. یکی از این راه حل ها استفاده از پماد آنتی هموروئید است که می تواند در کنترل و کاهش علائم و نشانه های این بیماری نقش مهمی داشته باشد. […]

ادامه مطلب

هموروئیدکتومی بواسیر چیست؟

هموروئیدکتومی بواسیر چیست؟

در اثر وارد آمدن فشار به عروق ناحیه دستگاه گوارش، بیماری هموروئید یا بواسیر ایجاد می‌شود که تورم این عروق را در پی دارد. بواسیر در مراحل اولیه بیماری تنها با ورزش، استفاده از پماد آنتی هموروئید و تغییر سبک زندگی قابل بهبودی است اما در صورت ادامه یافتن بیماری و پیشرفت آن استفاده از روش […]

ادامه مطلب

برای درمان بواسیر یا هموروئید به کدام دکتر متخصص مراجعه کنیم؟

برای درمان بواسیر یا هموروئید به کدام دکتر متخصص مراجعه کنیم؟

برای بواسیر چه دکتری باید رفت؟ بیماری بواسیر یا هموروئید یکی از انواع بیماری های شایع و دردناک است که جزو بیماری های ناحیه مقعد دسته بندی می شود و حدود 50 درصد از افراد جامعه حداقل برای یک مرتبه آن را در طول زندگی خود تجربه خواهند نمود. بواسیر به گشاد شدن سیاهرگ ها در ناحیه ی مقعد اطلاق می […]

ادامه مطلب

بواسیر یا هموروئید در کودکان؛ علائم، تشخیص + درمان خانگی

بواسیر یا هموروئید در کودکان؛ علائم، تشخیص + درمان خانگی

یکی از سوالات متداولی که والدین از ما می پرسند این است که آیا کودکان هم بواسیر می گیرند؟ لازم است بدانید که هموروئید یا بواسیر از جمله بیماری هایی است که به ندرت در کودکان یا نوزادان قابل مشاهده است و اغلب افراد بالای 45 سال را درگیر می کند. اما از آنجایی یکی […]

ادامه مطلب

مزایا و معایب درمان بواسیر یا هموروئید با روش اسکلروتراپی

مزایا و معایب درمان بواسیر یا هموروئید با روش اسکلروتراپی

اسکلروتراپی یکی از روش های کم تهاجمی درمان بواسیر است، که روشی ساده و کارآمد به شمار می رود اما در مقایسه با سایر روش های تهاجمی تاثیر کمتری دارد. منظور از بیماری بواسیر، واریسی شدن یا تورم عروق این ناحیه در اثر وارد آمدن فشار بیش از اندازه به آنها می باشد. درمان بواسیر […]

ادامه مطلب

تفاوت بواسیر و سرطان مقعدی (روده) + علائم سرطان بواسیر

تفاوت بواسیر و سرطان مقعدی (روده) + علائم سرطان بواسیر

تفاوت بواسیر و سرطان مقعدی چیست؟ آیا فرق بواسیر و سرطان روده را خودمان میفهمیم؟ آیا بیماری بواسیر یا هموروئید باعث سرطان مقعدی می شود؟ بواسیر از شایع ترین بیماری هایی است که بسیاری از افراد در طول دوران زندگی خود با آن روبرو می شوند. از آنجایی که سطح معلومات عمومی و آگاهی های […]

ادامه مطلب

مزایا و عوارض جانبی رابربند (کش لاستیکی) برای بواسیر یا هموروئید

مزایا و عوارض جانبی رابربند (کش لاستیکی) برای بواسیر یا هموروئید

بواسیر یا هموروئید یکی از شایع ترین بیماری های مقعدی است که به دنبال آن رگ های ناحیه ی مقعد در اثر فشار و کشش بیش از اندازه آسیب می بیند و دچار تورم و التهاب می گردند. راه ها و روش های متعددی برای درمان بواسیر وجود دارد که یکی از آنها درمان بواسیر […]

ادامه مطلب

شماره موبایل خود را جهت تماس کارشناسان میتوانید وارد کنید و به دیگران در سایت نمایش داده نمیشود
48 دیدگاه ها
تمام نظرات را نمایش بده
نسیم

ممنون از مطلب مفیدتون واقعا سایت خوبی دارید

احمد

سلام.نمیدانم چطوری باید به شما بگم الان مریضیم شدید شده غده بواسیر بزرگ شده بدنم راضعیف کرده به مغزواعصاب و روانم سرایت کرده بعضی وقتا ماده چسبنده وزردرنگ بیرون میاد و رابطه جنسی مقعدی میگیره این خیلی بده شیره بدنم راضعیف کرده الان اعتیاد دارم بخدا قسم فکروذکرم همینه کمکم کنید چکار کنم می‌خوام ازدواج کنم

رسول

سلام وقت شما بخیر. دکتر درون مقعد من یه برآمدگی ایجاد شده بود که الان بطور عجیبی بواسیرم بادکرده و نمیدونم چه کنم خیلی سخت دفع دارم

علی

من مبتلا به هموروئید گرید 3 هستم میتونم از پماد استفاده کنم؟

گلاره

سلام دکتر مدتیه که حس میکنم تمام علائم بواسیر داخلی رو دارم هم بعضی وقتا قطره ای خون میاد هم اینکه انگار یه گلوله تو مقعدمه ولی دست زدم هیچی نیست الان باید چکار کنم من

محمد

سلام من وقتی 9 سالم بود یوبوست شدید داشتم و از اون موقع تو مدفوعم خون میدیدم اون موقع با خانوادم رفتم دکتر، دکتر تشخیص نداده بود چه بیماریه و به من اتهام رابطه جنسی زده بود و جلو خانوادم خجالت زده شدم. هر چه به دکتر میگفتم من این کارو نکردم باور نمیکرد و جلوی خانوادم از من سوال میکرد اسم اون پسره یا مرده کیه! از اون موقع دیگه دنبال درمان این بیماری راه نیفتادم تا بهم چنین تهمتی نزنن. تا الان که 30 سالمه اسم این بیماری رو نمیدونستم امروز فهمیدم اسم بیماری هموروئیده و هیچ ارتباطی… Read more »

الهه
پاسخ به  محمد

سلام من الهه هستم.حدوددوازده سال قبل که تازه ازدواج کردم بعدنزدیکی ازمقعدم یه دونه زدبیرون وسوزش ادرارشدیدگرفتم بعدیکماه بهترشد ولی خوب نشد رفت داخل همراه مدفوع خون میاد هنوزم وجودداره.وعفونتم بالاس وشکمم حدودیکسال بادکرده مثل سنگ شده رفتم سونوگرافی انقدرسفت شده که دستگاه قادربه تشخیص بیماری نشد وبه گفته دکتر مشکوک به سرطان.آیاممکن ازهمین مقعده باشه که سرطان کرده.

مسعود
پاسخ به  الهه

عزیزم رابطه ی مقعدی بسیار بد هستش برا دوطرف لطفا انجامش ندین

خسته

سلام
من کیست تخمدان دارم و قرص مصرف میکنم درد شکم و نفخ شکم و حالت تهوع داشتن برا منی که کیست دارم عادیه
اما الان من دو بار همراه مدفوعم خون میبینم جدا از مدفوع هس و حدود سه یا چهار روز عرق سر در شب دارم ولی تو دو باری که خون دیدم مدفوعم رو با زور زیاااد دفع کردم
خطرناک نباشه؟؟
دارم سکته میکنم

فاطمه

باسلام،دکترمن الان ۳روزه حس میکنم به اندازه یه جوش کوچولو،توناحیه خارج ازمقعد،دارم که باسوزش وخارش همراهه اماهنوز،درد وسوزشش قابل تحمله وشدید نیست،به نظرشمااین همون هموروییده؟

ریحانه
پاسخ به  فاطمه

سلام مال من همین طوره بواسیر بود مال شما

مسعود
پاسخ به  فاطمه

اگه هر شب قبل خاب پماد تترا سایکلین ۳ درصد بزنیند خیلی خوبه

محمدرضا

سلام، من چند وقتی هست احساس مبکردم یه چیزی از مقعدم زده بیرون و سرچ کردم و با بواسیر اشنا شدم اما هیچ خونریزی نداشتم. درد میکنه وقتی فشار میدم اما خونریزی نه. میتونم به روش های خونگی و بدون حصور به مطب درمانش کنم؟

بمانی رحمانی

سلام زمینه یبوست دارم گاهی خیلی درگیر میشم با استفاده از پماد نشستن در آب ونمک روززی 10 دقیقه 2 بار در روز و رعایت موارد تغذیه ای قدری بهتر میشم گاهی خونریزی مقعدی دارم بیرون زدگی مقعد خیلی زیاد نیست استفاده از پمادهای لیدوکایین_- هیدروکورتیزون – زینک اکساید آلومینیوم ساب استاد این پمادها باید ترکیب شوند برای استفاده ؟ ممنون میشم لطفا سریعتر پاسخ دهید چه دستوری جهت معالجه بنده اقدام می فرمایید سپاس و درود فراوان از شما ضمنا فقط از پماد آنتی هیمورویید یک نوع و وازلین استفاده می کنم

Ykta

سلام وقتتون بخیر من حدود ۵روزه همچین مشکلیو دارم و نزدیک همون توده ک بیرون زده ی‌چیزایی مث وقتی ک عرق سوز میشیم اومده بالا و لازمه حتمن ب پزشک مراجعه کنم؟

امین الله

سلام جناب دوکتور آفای دوکتور چند وقتی که در قسمت مقعد من یه شاریدهگی به وجود آمده و همراهیش خارش و سوزش هم داره لطفا یک راه حلی برایم بگوین خارش و سوزش هم بعضی موقع است و بعضی موقع هم نیست

مرادی
پاسخ به  امین الله

سلام دوکتور چند روزی هست توی مقعد یک برآمدگی بیرون دارم اندازه نصف نخود لطفاً زود جوابم بده چیز دیگری خالصی نیست

شاهین

سلام،خسته نباشید،اقای دکترمن تقریباکم خوراکم، 2سال پیش من تصادف کردم ودوهفته ای بیمارستان بودم تاکمرم عمل کنن،بخاطرغرورم که دستشویی نکنم درمدت بیمارستانم خیلب خیلی کم غذامیخوردم،طوری که درمدت8روزاصلادفع مدفوع نداشتم،بعدترخیص که دستشویی داشتم دچاریبوست شدیدشدم،طوری که باخون ودردمیمومد،بعدان روزهرچندگاهی دچاریبوست میشدم،بیشتراوقات مدفوع خیلی سفت،سنگ ماننداست،،من ترسیدم که ایاسرطان روده یابواسیرنباشه،اگه میشه راهنمایی ام کنین

علی

سلام،من به دفعات زیادبرای مدفوع میرم ممکنه بواسیرباشه.درضمن سوزش ودردواحساس میکنم برآمدگیم هس.

مراد

سلام بنده چند سال پیش سوزش درد در مقعد داشتم با درد و سوزش در قسمت معده تحت درمان قرار گرفتم خوب شدم بعد چندسال دوباره درد امعده و مقعد اومد سراغم بازم درمان قرار گرفتم الان معده ام کاملا خوب شده فقط مقعدم خیلی درد و سوزش داره دکتر هم دارو هایی از جمله شیاف مزالازین. قرص مزالور. پماد سیمورویید.کپسول یوسناید3. کپسولفیتولاکس. قرصپردونیزولون5 بهم داده ولی به محض تمام شدن دارو دوباره درد سوزشش برمیگرده بنظرتون چکار کنم خیلی خسته ام کرده حتی نشستن هم برام دردناک شده لطفا اگه امکانش هست به شماره خودم جواب ارسال کنین ما… Read more »

مهدی

سلام خسته نباشید..اقای دکتر.. منم درگیراین بیماری هستم. خیلی اذیت میشم… دردارم.. درمان خانگی شیاف.. پماد… استفاده کردم… نمیشه.. باباسیل داشتم.. ولی اذیت نمیشدم.. االان یکماه.. خیلی درددارم. خونریزی هم داره.
ا

یوسف

یک روش بهتون یاد بدم یک هفته یا۲ خوب میشوید اگه مدفوع کردید اگه خارجی بود با اب کمی گرم صابون بشوید با دستمال کاغذی خوب خشک کنید .پماد انتی هموروئید بخرید با انگشت بمالید روزی ۲بار .قرص عفونت استفاده کنید.. یک روش دیگه هم هست ماست گاو بواسیر از بین می‌برد

یوسف

سلام.. من میخوام یک روش خوب بهتون یاد بدم که خوب بشید..بواسیر میدونین چه جوری میگیرین چمن های مرطوب جا های خیس هیچ وقت نشینید همیشه جاهای خشک بشینید .بواسیر خارج معقد و داخلی معقد داریم. (خوب شدن)»بواسیر خارج از معقد روزی تا شب سه بار با صابون بشوید با آب کمی گرم اگه شستید تمام شد با دستمال کاغذی خوب خشکش کنید .(فقط پماد آنتی هموروئید )» با انگشت به دوربر معقد بمالید روزی سه بار . داخلی هم با این پماد ….۲هفته یا ۳ خوب خوب میشوید تا خوب میشید تو خونه اگه کف خونتون گرمایشی دارید بشینید… Read more »

نیک

باسلام بنده اخیرا دچار بواسیر شدم وبعد از درمان متوجه شدم علت بواسیر بنده نوشابه های انرژی زا .بخصوص ویتامین سی ایرانی .و مصرف فلفل بوده جدا از این موارد پرهیز کنید.

نیک

دوستان اگر بواسیر شما درناحیه بیرونی مقعد آنقدر بزرگ نشده پیشنهاد میکنم عمل جراحی نکنید .بوسیله دستگاه کمپرس یخ و پماد مخصوص آن ک دکتر تجویز میکنه اقدام کنید خیلی خوب جواب میده و ب کل بواسیر شما التیام پیدا میکنه.حتما بادکتر خود مشورت کنید و درباره روش دستگاه کمپرس یخ داخل مقعدی بپرسید

مریم

سلام من حدودا به ماهی میشه یبوست دارم و خون ریزی مقعدی دارم اما یکی دو قطره و گاهی هم انگار نبض میزنه و درد شدیدی دارم ومشکلم جزو زخم مقعدی میشه یا بو اسیری؟ و انگار دو تا تیزی در درون مقعدم دارم واقعا خیلی درد میکنه

Last edited 9 months ago by مریم
عبدی

سلام دکتر من یکی دوسال هنگام مدفوع سفت برآمدگی بیرون میزنه خودش بعد مدتی خودش می‌ره داخل دردوخارش خونریزی ندارم نیاز به درمان داره ممنون جواب بدی

الی..........؟

سلام دکتر با توجه به توضیحات شما من دچار بواسیر۳ هستم مایع لزج وبی رنگ هم موقع دفع دارم وحتما باید در موقع دفع از انگشت استفاده کنم یعنی انگشتم را در مقعدمیکنم وبا کمک انگشت مدفوع را خارج میکنم الان داخل مقعدم یک جوش یا شایدم زگیل دارم به اندازه عدس تقربا ۸ ساله که به این صورت هستش دو زایمان طبیعی هم داشتم اخرین زایمانم ۸ سال پیش بود ۲۵ سال پیش دوران نامزدیم هم رابطه مقعدی داشتم لطفا راهنماییم کنید

مهناب

سلام خسته نباشید.
من دیروز خون جدا و خیلی روشن به صورت لخته شده و ترشحات مخاطی همراه با ابتدای مدفوعم دیدم، و رنگ خود مدفوع طبیعی و قهوه ای بود. امروز عذر میخوام اما در مقعدم احساس درد میکنم و دچار پیوست شدم.
حرکات رودم هم زیاد شده
چیکار باید بکنم؟

مهسا

سلام وقتتون بخیر حدودا سه ماه مادرم میگه داخل مقعدشون انگل هست و با غذا خوردن فعالیت ونیش زدنش بیشتر میشه کلنوسکوپی انجام داده دکتر گفته همروئید یا بواسیر نوع 2هست اما مادرم اصرار بر این دارند که انگل هست و با خوردن مترونیدازول و اویشن و کره فعالیتش کم میشه ممنون میشم جواب بدید واقعا میتونه انگل باشه یا احساسات مادرم بخاطر بواسیر هست؟

مهدی

سلام.
من چند وقتیه به خاطر رژیم غذاییم یخورده یبوست دارم و چندوقته بعد دستشویی رفتن، سمت راست مقعدم یه ذره ورم می‌کنه و درد خفیفی داره و دردش کم‌کم رفع میشه.
البته یه مقدار از اون ورم توی حالت عادی هم که درد ندارم همیشه هست و قابل لمسه. نرمه ولی شکل خاصی نداره و در کل زیاد قابل مشاهده هم نیست.
الان می‌تونم داروی خاصی استفاده کنم برا رفعش؟

حمید

سلام خسته نباشید…من ۱۸ سالمه و به تازگی برآمدگی و زائده هایی رو مقعدم احساس میکنم اما هیچ درد و خونریزی و سوزشی ندارم.بعد از هر بار دفع احساس میکنم که کاملا تموم نشده ام و روده م خالی نیست. پیشنهادتون چیه بنظرتون چیکار کنم..نیاز به دکتر رفتن هست یا میتونم با پماد ها و درمان های خانگی از بینشون ببرم‌.
چند جا دیدم که میگفتن کسایی که به تازگی دچار این بیماری شدن میتونن بهتر از بقیه درمانش کنن و سادته تره..ممنون میشم جواب بدید

Morteza

عرض ادب عزیزان من هم مثل شما هیمورویید خارجی نوع۴ دارم چند روز پیش درد شدید همراه با متورم شدن دور مقعد گرفتم سه شبانه روز نتونستم بخوابم از درد دوتا راه چاره بهتون پیشنهاد میکنم حتما انجام بدین انشالله که شمام خوب بشین ۱’انجام حجامت ساکرال(از گودی کمر گرفته میشه) ۲’استفاده از سرکه سیب توضیح:سرکه سیب را روی پنبه ریخته و هر روز هر چند بار وقت کردین به روی مقعد گذاشته و بزارین چند دقیقه روی مقعد بمونه’این کار رو هرروز چندبار تکرار کنین’باعث کوچک شدن گوشت اضافه بیرون زده میشه’خیلی مفید هست’ من رفتم دکتر گفتم دارم… Read more »

رضا

سلام اقای دکتر.مدت حدود۲۰ساله بواسیردارم والان۱۰روزی هست که خییییلی شدیدخونریزی بصورت پاششی مثل سرنگ که به ارامی فشاربدهیدبپاشه ولی نه دردنه سوزش نه خارش هیچی ندارم فقط خونریزی خییییلی زیاد.لطفاراهنمایی فرمایید؟بعدی اینکه درمان بالیزر بواسیربرگشت نمیکنه؟ممنونم

رضا

سلام .وقتتون بخیر .من۱۷روزهست ک هموروئید عمل کردم وبالای مقعد (زیر دمبالچه)ب گفته دکتر گوشت اضافه داشته ک عمل شد وبرداشته شد در حال حاضر زخمی ک ایجاد شده ترشحات تقریبا زرد رنگ رو داره خواستم بدونم طبیعی هست وچقدر زمان میبره تا خوب بشه .ممنونم