مرکز درمان بواسیر(هموروئید)، شقاق، کیست مویی، فیستول و زگیل تناسلی

 • آدرس
  تهران، ابتدای خیابان ملاصدرا، خیابان پردیس، پلاک 14، طبقه 5
 • تلفن
  ۰۹۹۱۸۹۵۴۰۹۱   -   ۰۲۱۸۸۶۵۸۴۲۶
 • شنبه-چهارشنبه 8:00 تا 22:00
  مشاوره تلفنی: 7:00 تا 23:00

بواسیر یا هموروئید چیست؛ داخلی و خارجی + علائم و علت

هموروئید یا بواسیر

شاید شما هم این سوال را داشته باشید که بیماری بواسیر چیست ؟ لازم است بدانید که امروزه یکی از رایج ترین بیماریهای نشیمنگاهی با نام بواسیر یا هموروئید شناخته می شود. که به شکل یک توده دردناک و متورم در داخل کانال مقعد یا اطراف آن ایجاد می شود.

از علت های شایع آن می توان به یبوست مزمن یا رابطه مقعدی اشاره کرد که نقش به سزایی در ابتلا به این عارضه دارند. از علائم و نشانه های شایع بواسیر نیز می توان به توده ای برجسته و به رنگ تیره در اطراف یا داخل مقعد اشاره کرد. در ادامه به طور کامل تر با این بیماری آشنا می شوید.

بواسیر یا هموروئید چیست؟

بواسیر که با نام علمی هموروئید هم شناخته می شود و در انگلیسی با اصطلاح Hemorrhoids آورده می شود، یکی از شایع ترین بیماری های مقعدی است. علائم بواسیر مشخص و واضح می باشد و در دسته بیماری های پر نشانه قرار می گیرد. در یک تعریف ساده و کوتاه بیماری هموروئید در اثر التهاب و کشیدگی مویرگها و رگ های خونی اطراف ناحیه ی مقعد به وجود می آید.در اطراف مقعد تعداد بسیار زیادی مویرگ و رگ های خونی با فشار خون بالا وجود دارد که در هنگام دفع مدفوع برای دفع راحت تر می توانند تا حد زیادی منعطف شوند.

اگر این مویرگ ها و رگ ها در اثر فشار شدید و تحت کشش بیش از اندازه قرار بگیرند دچار آسیب می شوند. کشیدگی ، التهاب و پارگی از عمده آسیب هایی است که در چنین شرایطی به وجود می آیند.

یکی از عمده علت های ایجاد چنین فشار زیادی ابتلا به یبوست است. یبوست باعث می شود که مدفوع شما بیش از اندازه سفت و سخت شود و به هنگام دفع با فشار زیادی از بدن خارج گردد.

مطلب پیشنهادی: درمان بواسیر یا هموروئید با لیزر و عمل جراحی

انواع بواسیر یا هموروئید

این بیماری انواع و درجات مختلفی دارد که علائم هموروئید در هر یک از انواع آن ها متفاوت است  و با توجه به این که رگ های کدام ناحیه از مقعد تحت فشار قرار گرفته اند و دچار آسیب شده اند به دو نوع کلی زیر تقسیم بندی می شود:

بواسیر خارجی و داخلی

بواسیر یا هموروئید داخلی

این نوع بواسیر در کانال داخلی مقعد و در قسمت انتهایی رکتوم (راست روده ) بیشتر رخ می دهد. در هموروئید داخلی مویرگ ها و رگ های داخلی مقعد دچار کشیدگی و پارگی می شوند و به دنبال آن خونریزی آغاز می گردد. به علت آنکه در قسمتهای داخلی مقعد تعداد گیرنده های درد بالا نیست شخص به هنگام بروز با درد زیادی روبرو نمی شود ولی ممکن است به همراه دفع مدفوع خود خونریزی مشاهده کند. رنگ خونی که در این شرایط به همراه مدفوع دفع می شود روشن است.

در هموروئید داخلی گاهی التهاب و از هم گسیختگی رگ ها به حدی بالاست که ممکن است در دهانه ی مقعد کاملا آن را احساس نمایید.

بواسیر داخلی میتواند گاها با خونریزی داخلی همراه باشد و از آنجایی که بدون درد است بسیاری از افراد تا مدت ها به بیماری خود پی نمی برد در نتیجه شخص پس از مدتی به یکباره با عوارضی مانند کم خونی شدید و فقر آهن مواجه می شود.

بواسیر یا هموروئید خارجی

بواسیر ترومبوزه

بواسیر خارجی در رگ های ناحیه ی خارجی مقعد رخ می دهد و بافتهای خارجی آن را دچار تخریب می کند. در هموروئید خارجی به علت التهاب و پارگی رگ های اطراف مقعد بیرون زدگی هایی در اطراف سوراخ مقعد قابل مشاهده است که به آن ترومبوزه شدن می گویند.

به علت تعداد زیاد گیرنده های کانال مقعد این نوع از هموروئید با درد بسیار زیادی همراه است و با هر بار دفع مدفوع خونریزی رخ می دهد.

علاوه بر موارد فوق یک تقسیم بندی دیگر هم برای این بیماری وجود دارد.

هموروئید بر حسب شدت التهاب ها و از هم گسیختگی رگ ها و بافت های اطراف مقعد هم می تواند دسته بندی شود. این تقسیم بندی به شرح زیر است:

 • بواسیر درجه 1: نوع خفیفی از بواسیر است که هیچ گونه بیرون زدگی در اطراف مقعد مشاهده نمی شود و فقط با کمی خونریزی ممکن است همراه باشد.
 • بواسیر درجه 2: نوعی بواسیر جزئی است که بیرون زدگی هایی در حین دفع مدفوع در اطراف مقعد به وجود می آید ولی خود به خود به درون مقعد باز می گردند.
 • بواسیر درجه 3: حالتی از بیماری بواسیر است که طی آن بیرون زدگی های اطراف مقعد به وسیله ی دست به درون مقعد بازگردانده می شود.
 • بواسیر درجه 4: پیشرفته ترین نوع بواسیر است که بیرون زدگی های شدیدی در اطراف ناحیه ی مقعد مشاهده می شود که با دست هم به داخل باز نمی گردند و به عمل جراحی نیاز دارد. به این حالت ترومبوزه شدن یا بواسیر خونی می گویند.

علائم و نشانه های بواسیر یا هموروئید چیست؟

در صورتی که از نشانه ها و علائم بواسیر آگاهی داشته باشید می توانید در ساده ترین و خفیف ترین مراحل این بیماری آن را به سادگی تشخیص دهید و درمان آن را آغاز نمایید.

این بیماری علائم و نشانه های مشخص زیادی دارد و در دسته ی بیماری های پر نشانه قرار می گیرد ولی نکته ای مهم در این میان وجود دارد.

برخی از نشانه ها و علائم هموروئید مانند خونریزی با علائم سایر بیماری های گوارشی از جمله سرطان روده مشابه است از این رو توصیه می کنیم در صورت مشاهده ی هرکدام از نشانه ها و علائم عمومی بیماری برای تشخیص دقیق تر و اطمینان بیشتر به یک متخصص و دکتر بواسیر مراجعه نمایید.

برای درمان هموروئید به کدام متخصص بواسیر در تهران مراجعه کنیم؟

درمان پیش از مزمن شدن بواسیر

جهت مشاهده هر یک از این علائم با ما تماس بگیرید تا بتوان از پیشرفت بیماری سریعا جلوگیری کرد

علائم و نشانه های کلی به شرح زیر است:

خونریزی به دنبال دفع مدفوع

خون در مدفوع

یکی از شایعترین و بارزترین علائم بواسیر مشاهده ی خونریزی به دنبال دفع مدفوع است. این خون به رنگ قرمز روشن است و با دفع مدفوع از مقعد خارج می شود. میزان خونریزی با توجه به میزان پیشرفت بیماری متفاوت می باشد. این خونریزی در مراحل خفیف و ابتدایی بیماری به شکل قطره ای و در حجم کم است ولی با پیشرفت بیماری ممکن است میزان خونریزی افزایش یابد و در نتیجه با ادامه ی آن شخص در خطر ابتلا به کم خونی و فقر آهن قرار می گیرد.

درد

بسیاری از افرادی که به هموروئید مبتلا هستند درد شدیدی را در اطراف ناحیه ی مقعد خود حس می کنند که با نشستن های طولانی افزایش می یابد. همچنین این درد در مواقعی مانند دفع مدفوع می تواند شروع شود و در بواسیر خارجی میزان آن بسیار شدید تر است.

خروج ترشحات لزج و چسبنده

افراد مبتلا به هموروئید گاهی به همراه مدفوع خود ترشحات لزج و چسبنده ی بی رنگی را ممکن است مشاهده کنند که به همراه مدفوع از مقعد خارج می شود. این ترشحات لزج در اثر کم کاری روده ها و ابتلا به یبوست مزمن در روده ها ایجاد می شوند.

بیرون زدگی های گوشتی

بواسیر بیرون زده

کشیدگی و التهاب رگ های ناحیه ی مقعد باعث می شود که عروق خونی این ناحیه متورم شود و با تجمع خون، بیرون زدگی هایی در اطراف دریچه ی مقعد به وجود می آید. این بیرون زدگی ها ظاهر بسیار ناخوشایند و ناراحت کننده ای دارند و از آنجایی که مشابه این بیرون زدگی ها در رابطه ی جنسی مقعدی هم ایجاد می شود، فرد همیشه از مطرح کردن آن حتی نزد پزشک خجالت می کشد.

سوزش و خارش

یکی از آزاردهنده ترین نشانه ها و علائم بواسیر احساس سوزش و خارش در ناحیه ی مقعد است که شخص با خاراندن آن می تواند شرایط را بدتر کند.این علامت بیشتر در هموروئید خارجی مشاهده می شود.

احساس دفع ناکامل مدفوع

با جمع شدن مدفوع در رکتوم و برخورد آن با کانال مقعدی که در حد فاصل دو دریچه ی داخلی و خارجی مقعد قرار دارد شخص نیاز به دستشویی احساس می کند. در حالت عادی و طبیعی این کانال باید به طور کامل مدفوع را تخلیه کند ولی در برخی مواقع مانند زمانی که شخص به هموروئید مبتلاست عضلات و عروق خونی این دریچه توانایی لازم برای تخلیه ی کافی مدفوع را ندارند و در نتیجه شخص با وجود دفع مدفوع احساس می کند که هنوز در رکتوم او مدفوع باقی مانده و همچنان به دستشویی نیاز دارد.

علت به وجود آمدن بواسیر یا هموروئید

اگر مویرگ ها و رگ های اطراف دیواره ی داخلی و خارجی مقعد تحت فشار و کشش بیش از اندازه قرار بگیرند در اثر تجمع خون و تورم، رگ ها دچار کشیدگی و التهاب می شوند. در برخی موارد که فشار شدید تر باشد ممکن است پارگی و از هم گسیختگی در دیواره ی رگها به وجود می آید که باعث ایجاد درد و خونریزی های شدیدی می شود. اما علت این امر از کجا ناشی می شود؟

در ادامه ی این مطلب با علت بواسیر و دلایل ایجاد آن آشنا خواهیم شد:

یبوست

یکی از اصلی ترین دلایل به وجود آمدن هموروئید، یبوست است. یبوست در اثر کم تحرکی روده ها به وجود می آید و در نتیجه مدفوع به شدت سخت و سفت می شود. این مدفوع سخت و سفت هنگام دفع با فشار زیادی از مقعد خارج می شود و در نتیجه رگ های ناحیه ی مقعد دچار کشیدگی و التهاب می گردند. یکی از عمده ترین دلایل به وجود آمدن این بیماری، یبوست است.

کم آبی بدن

کم آبی بدن و عدم نوشیدن آب کافی (8 الی 9 لیوان در روز) می تواند بر روی سیستم گوارشی تاثیر بگذارد و به دنبال آن یبوست ایجاد می گردد که زمینه ساز بروز بواسیر است.
بارداری و زایمان طبیعی سخت
یکی از مشکلاتی که مادران در دوران بارداری با آن روبرو می شوند بواسیر در بارداری است. این امر ناشی از افزایش وزن و فشارهایی است که در دوران بارداری به عضلات و نواحی تحتانی بدن مانند لگن و مقعد وارد می شود و در نتیجه ی این فشار زیاد هموروئید به وجود می آید. زایمان طبیعی سخت هم از مواردی است که می تواند زمینه ساز ایجاد این بیماری گردد.

رژیم غذایی کم فیبر

رژیم غذایی کم فیبر
رژیم غذایی کم فیبر

فیبر یک ماده ی طبیعی بسیار مفید برای تنظیم حرکات روده ها ، بهبود عملکرد سیستم گوارشی و جلوگیری از یبوست می باشد. از غنی ترین منابع فیبر می توان به میوه ها و سبزیجات تازه اشاره کرد .

کم تحرکی

کم تحرکی و سبک زندگی ماشینی باعث ایجاد اختلال هایی در سیستم گوارشی و حرکات روده ها می شود که شخص را می تواند در خطر ابتلا به بواسیر قرار دهد.

رابطه ی جنسی مقعدی

یکی از مهم ترین دلایل ایجاد هموروئید می تواند رابطه ی جنسی مقعدی باشد. جدا از نگرش ها و تابوهایی که در این زمینه وجود دارد رابطه ی جنسی مقعدی می تواند اثرات منفی ومخرب زیادی را از خود برجای بگذارد که ابتلا به هموروئید یکی از آنهاست.

حمل و جابجایی اشیای سنگین

حمل و جابجایی اشیای سنگین و بیشتر از حد توان فیزیکی فردمی تواند آسیب های شدیدی به عضلات لگن و مقعد وارد کند و بواسیر را به دنبال داشته باشد.

چاقی و اضافه وزن

چاقی

چاقی و اضافه وزن می تواند عوارض و مشکلات زیادی را به دنبال خود داشته باشد. چاقی می تواند بر سرعت حرکات روده ها تاثیر گذار باشد و از طرف دیگر بر نواحی تحتانی بدن مانند مقعد فشارهای زیادی وارد کند.

زور زدن و نشستن طولانی مدت در توالت

یکی از عواملی که می تواند زمینه ساز اصلی ایجاد بواسیر باشد زور زدن بیش از حد و نشستن طولانی مدت در توالت است که به هنگام ابتلا به یبوست بیشتر تکرار می شود.

اسهال و یبوست های مکرر و مزمن

اسهال و یبوست اگر تحت درمان قرار نگیرند و وارد مرحله ی مزمن شوند می تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشند. چنین حالتی در مبتلایان به بیماری سندرم روده ی تحریک پذیر بیشتر دیده می شود.بسیاری از افرادی که تجربه ی اسهال و یبوست های مکرر و مزمن را دارند همزمان با آن به بواسیر مبتلا شده اند.

سرطان روده ی بزرگ

سرطان روده ی بزرگ یا کانسر کولون می تواند حرکات روده ها را دچار اختلال کند و در روند جذب و دفع مشکلات زیادی به وجود می آورد که در نتیجه می تواند منجر به ایجاد هموروئید شود.

ایستادن و نشستن طولانی

ایستادن و نشستن زیاد

شغل های امروزی به علت نشستن های طولانی مدت افراد را بیشتر در معرض ابتلا به بواسیر قرار می دهد. طولانی ایستادن و طولانی نشستن می تواند حرکات روده ای را تحت تاثیر قرار دهد و بر مقعد فشارهای زیادی وارد کند که ابتلا به هموروئید را در پی دارد.

اختلالات کبدی

اختلالات کبدی می تواند بر عملکرد صحیح سیستم گوارش تاثیر بگذارد و در نتیجه نظم حرکت روده ها از بین می رود.

کهولت سن

کهولت سن باعث می شود که بسیاری از عضلات بدن از جمله عضلات مقعد توانایی کنترل خود را ازدست بدهند و از طرفی استحکام دیواره ی رگ های بدن به مرور زمان کاهش می یابد که هر دوی این ها می تواند زمینه ساز بروز بواسیر باشد.

افزایش فشار خون در سیاهرگهای دستگاه گوارش

گاهی فشار خون داخل سیاهرگ های دستگاه گوارشی از جمله ناحیه ی مقعد بنا به علل متعددی افزایش می یابد و تجمع خون بیشتری در این نواحی دیده می شود.

مصرف مواد مخدر و نوشیدنی های الکلی

مواد مخدر و نوشیدنی های الکلی می توانند تاثیرات مخربی بر سیستم گوارشی و حرکت روده ها بگذارند و مشکلات زیادی را از جمله هموروئید به وجود بیاورند.

نوشیدنی الکلی

سوالات متداول

یکی از نشانه های بواسیر احساس برآمدگی در مقعد یا بیرون آن است ولی برای اطمینان حتما باید با پزشک متخصص مشورت کنید.

خونریزی مقعدی دلایل مختلفی دارد که یکی از آنها می تواند بواسیر باشد. با توجه به خطر این عارضه سریعاً به پزشک متخصص مراجعه کنید.

در این موارد اکثرا بواسیر ترومبوزه رخ داده که باید بیمار زودتر آن را تخلیه کند. جهت مشاوره تلفنی و تعیین نویت تماس بگیرید: ۰۲۱۸۸۶۵۸۴۲۶

جهت تشخیص دقیق، این عارضه باید معاینه شود. میتوانید جهت مشاوره و تعیین نوبت تماس بگیرید: ۰۲۱۸۸۶۵۸۴۲۶

برای اطمینان حتما باید معاینه شوید. به دکتر مراجعه کنید.

امروزه بهترین روش برای تخلیه کامل هموروئید و بافت عفونی آن لیزر است که ریشه بیماری را از بین می برد و امکان عود آن تقریباً صفر است که توسط بهترین پزشکان در سراسر دنیا هم پیشنهاد می شود.

این روش درمانی کوتاه ترین زمان را نسبت به بقیه دارد و در عرض نیم ساعت به صورت سرپایی انجام می شود. فرد می تواند بلافاصله به محل کار خود نیز بازگردد.

برای گفتن هزینه دقیق، بیمار حتماً باید معاینه شود و نوع بواسیر تشخیص داده شود. میتوانید برای تخمین با شماره ۰۲۱۸۸۶۵۸۴۲۶ تماس بگیرید.

برای درمان بواسیر یا هموروئید به کدام دکتر متخصص در تهران مراجعه کنیم؟

برای درمان بواسیر یا هموروئید به کدام دکتر متخصص در تهران مراجعه کنیم؟

بیماری بواسیر یا هموروئید یکی از انواع بیماری های شایع و دردناک است که جزو بیماری های ناحیه مقعد دسته بندی می شود و حدود 50 درصد از افراد جامعه حداقل برای یک مرتبه آن را در طول زندگی خود تجربه خواهند نمود. بواسیر به گشاد شدن سیاهرگ ها در ناحیه ی مقعد اطلاق می […]

ادامه مطلب

عکس بواسیر در زنان + علائم و علت بوجود آمدن هموروئید در بارداری

عکس بواسیر در زنان + علائم و علت بوجود آمدن هموروئید در بارداری

بواسیر در زنان از شایع ترین مشکلاتی است که یک زن می تواند در هر سنی آن را تجربه کند. البته باید بگوییم که میزان شیوع این بیماری در زنان و مردان تقریبا به یک اندازه است ولی زنان بنا به عللی که در ادامه ذکر خواهیم کرد در برابر این بیماری آسیب پذیرترند و […]

ادامه مطلب

درمان بواسیر یا هموروئید با لیزر و عمل جراحی سرپایی بواسیر

درمان بواسیر یا هموروئید با لیزر و عمل جراحی سرپایی بواسیر

بسیاری از افراد هنگامی که برای اولین بار با بیماری بواسیر مواجه می شوند از بیان بیماری خود حتی نزد پزشک خجالت می کشند و بر این باورند که بیماری آنها خود به خود درمان خواهد شد. در حالی که تا به امروز هیچ کدام از موارد این بیماری خود به خود درمان نشده است […]

ادامه مطلب

شکل و عکس بواسیر خارجی و داخلی در زنان و مردان

شکل و عکس بواسیر خارجی و داخلی در زنان و مردان

تصویر فوق نمایی نزدیک از رکتوم و مقعد را نشان می دهد. همان طور که مشاهده میکنید در دو تصویر بالا به طور کامل نشان داده شده است که در هنگام بروز هموروئید چه اتفاقی رخ می دهد.هموروئید زمانی به وجود می آید  که مویرگ ها و رگ های ناحیه ی مقعد شما در اثر […]

ادامه مطلب

درمان بواسیر ( هموروئید ) در طب سنتی با داروهای گیاهی

درمان بواسیر ( هموروئید ) در طب سنتی با داروهای گیاهی

خواص درمانی و شفابخشی گیاهان دارویی سال هاست که توسط بشر کشف شده است در کتب طب سنتی بارها مورد تایید قرار گرفته اند. استفاده از گیاهان دارویی برای درمان بسیاری از بیماری ها تابه امروز همچنان متداول است . این امر از دو علت زیر ناشی می شود: روش های درمان گیاهی بواسیر کم […]

ادامه مطلب

درمان خانگی بواسیر یا هموروئید با راحت ترین روشها

درمان خانگی بواسیر یا هموروئید با راحت ترین روشها

بواسیر قابل درمان است و می توان برای همیشه آن را کنترل کرد و از بین برد به شرط آنکه زود تشخیص داده شود و به دنبال آن درمان آغاز گردد. امروزه روش های درمانی متعددی برای این بیماری وجود دارد. یکی از رایج ترین و متداول ترین روش درمان خانگی بواسیر است. این بیماری […]

ادامه مطلب

پماد آنتی هموروئید بهترین داروی بواسیر و هموروئید داخلی و خارجی

پماد آنتی هموروئید بهترین داروی بواسیر و هموروئید داخلی و خارجی

بواسیر مشکل شایعی است که بسیاری از افراد همیشه از بیان آن خجالت می کشند و به دنبال راه حل سریعی برای درمان آن می باشند. یکی از این راه حل ها استفاده از پماد آنتی هموروئید است که می تواند در کنترل و کاهش علائم و نشانه های این بیماری نقش مهمی داشته باشد. […]

ادامه مطلب

درمان هموروئید یا بواسیر با استاپلر یا جراحی هموروئیدوپکسی

درمان هموروئید یا بواسیر با استاپلر یا جراحی هموروئیدوپکسی

به واریسی شدن یا گشاد شدن عروق ناحیه مقعد هموروئید گفته می شود. این بیماری شایع حدود نیمی از افراد جامعه را درگیر نموده و شیوع گسترده ای در بین مردم دارد. درمان بواسیر با استاپلر یا هموروئیدوپکسی (PPH) و یا هموروئیدکتومی منگنه‌ای یکی از روش های مختلفی است که برای درمان این بیماری ارائه شده است. […]

ادامه مطلب

آیا بیماری بواسیر یا هموروئید باعث ایجاد سرطان مقعد می شود؟

آیا بیماری بواسیر یا هموروئید باعث ایجاد سرطان مقعد می شود؟

بواسیر از شایع ترین بیماری هایی است که بسیاری از افراد در طول دوران زندگی خود با آن روبرو می شوند. از آنجایی که سطح معلومات عمومی و آگاهی های لازم در رابطه با این بیماری کمی پایین است بیشتر افراد تصورات غلط و اشتباهی درباره ی این بیماری دارند و باورهای غلط زیادی در […]

ادامه مطلب

مزایا و عوارض جانبی درمان بواسیر یا هموروئید داخلی با رابربند

مزایا و عوارض جانبی درمان بواسیر یا هموروئید داخلی با رابربند

بواسیر یا هموروئید یکی از شایع ترین بیماری های مقعدی است که به دنبال آن رگ های ناحیه ی مقعد در اثر فشار و کشش بیش از اندازه آسیب می بیند و دچار تورم و التهاب می گردند. راه ها و روش های متعددی برای درمان بواسیر وجود دارد که یکی از آنها درمان بواسیر […]

ادامه مطلب

درمان بیماری بواسیر یا هموروئید با روش جراحی هموروئیدکتومی

درمان بیماری بواسیر یا هموروئید با روش جراحی هموروئیدکتومی

در اثر وارد آمدن فشار به عروق ناحیه دستگاه گوارش، بیماری هموروئید یا بواسیر ایجاد می‌شود که تورم این عروق را در پی دارد. بواسیر در مراحل اولیه بیماری تنها با ورزش، استفاده از پماد آنتی هموروئید و تغییر سبک زندگی قابل بهبودی است اما در صورت ادامه یافتن بیماری و پیشرفت آن استفاده از روش […]

ادامه مطلب

بواسیر خونی چیست + علائم و روش های درمان

بواسیر خونی چیست + علائم و روش های درمان

بواسیر خونی نوع شدید تری از بواسیر است که در اثر کشش و التهاب شدید عروق خارج از دهانه مقعد یا داخل آن ایجاد می شود. یکی از مهمترین علل ایجاد این بیماری یبوست مداوم و مزمن است. می توان گفت این نوع از هموروئید خطرناک تر است زیرا در اثر آن بیمار مقدار زیادی […]

ادامه مطلب

علل بروز و روش های درمان بواسیر هموروئید یا بواسیر در کودکان

علل بروز و روش های درمان بواسیر هموروئید یا بواسیر در کودکان

یکی از سوالات متداولی که والدین از ما می پرسند این است که آیا کودکان هم بواسیر می گیرند؟ لازم است بدانید که هموروئید یا بواسیر از جمله بیماری هایی است که به ندرت در کودکان یا نوزادان قابل مشاهده است و اغلب افراد بالای 45 سال را درگیر می کند. اما از آنجایی یکی […]

ادامه مطلب

مزایا و معایب درمان بواسیر یا هموروئید با روش اسکلروتراپی

مزایا و معایب درمان بواسیر یا هموروئید با روش اسکلروتراپی

اسکلروتراپی یکی از روش های کم تهاجمی درمان بواسیر است، که روشی ساده و کارآمد به شمار می رود اما در مقایسه با سایر روش های تهاجمی تاثیر کمتری دارد. منظور از بیماری بواسیر، واریسی شدن یا تورم عروق این ناحیه در اثر وارد آمدن فشار بیش از اندازه به آنها می باشد. درمان بواسیر […]

ادامه مطلب

شماره موبایل خود را جهت تماس کارشناسان میتوانید وارد کنید و به دیگران در سایت نمایش داده نمیشود
8 دیدگاه ها
تمام نظرات را نمایش بده
نسیم

ممنون از مطلب مفیدتون واقعا سایت خوبی دارید

احمد

سلام.نمیدانم چطوری باید به شما بگم الان مریضیم شدید شده غده بواسیر بزرگ شده بدنم راضعیف کرده به مغزواعصاب و روانم سرایت کرده بعضی وقتا ماده چسبنده وزردرنگ بیرون میاد و رابطه جنسی مقعدی میگیره این خیلی بده شیره بدنم راضعیف کرده الان اعتیاد دارم بخدا قسم فکروذکرم همینه کمکم کنید چکار کنم می‌خوام ازدواج کنم

رسول

سلام وقت شما بخیر. دکتر درون مقعد من یه برآمدگی ایجاد شده بود که الان بطور عجیبی بواسیرم بادکرده و نمیدونم چه کنم خیلی سخت دفع دارم

علی

من مبتلا به هموروئید گرید 3 هستم میتونم از پماد استفاده کنم؟