مرکز درمان بواسیر(هموروئید)، شقاق، کیست مویی، فیستول و زگیل تناسلی

  • آدرس
    تهران، ابتدای خیابان ملاصدرا، خیابان پردیس، پلاک 14، طبقه 5
  • تلفن
    ۰۹۹۱۸۹۵۴۰۹۱   -   ۰۲۱۸۸۶۵۸۴۲۶
  • شنبه-چهارشنبه 8:00 تا 22:00
    مشاوره تلفنی: 7:00 تا 23:00

شکل و عکس بواسیر خارجی و داخلی در زنان و مردان

عکس بواسیر خارجی و داخلی در زنان و مردان

تصویر فوق نمایی نزدیک از رکتوم و مقعد را نشان می دهد. همان طور که مشاهده میکنید در دو تصویر بالا به طور کامل نشان داده شده است که در هنگام بروز هموروئید چه اتفاقی رخ می دهد.هموروئید زمانی به وجود می آید  که مویرگ ها و رگ های ناحیه ی مقعد شما در اثر فشار شدید دچار التهاب، کشیدگی و پارگی می شوند. این فشار می تواند ناشی از عواملی مثل یبوست ، چاقی و بارداری باشد.

بواسیر بسته به اینکه در رگهای کدام ناحیه از مقعد رخ می دهد به دو نوع داخلی و خارجی دسته بندی می شود که در تصویر بالا کاملا نمایان است.

عکس سمت راست یک بواسیر خارجی را مشاهده می کنید. این نوع از بواسیر هنگامی رخ می دهد که به رگهای ناحیه‌ی خارجی مقعد فشار بیش از اندازه ای وارد می شود و به دنبال آن این رگها دچار التهاب و پارگی می شوند. اگر به تصویر دقت کنید در قسمت انتهایی تصویر راست یک بیرون زدگی قابل مشاهده است. این بیرون زدگی ها در اثر التهاب و از هم گسیختگی دیواره ی رگهای مقعد به وجود می آیند .

در بواسیر نوع خارجی بیرون زدگی های گوشتی شکل و نامنظم در اطراف مقعد قابل رویت است.

از آنجایی که تعداد گیرنده های درد در قسمت خارجی مقعد بسیار بیشتر است این نوع هموروئید با درد بسیار زیادی همراه است و شخص در حین دفع مدفوع با خونریزی و درد زیادی مواجه می شود.

عکس سمت چپ نمایی از بواسیر داخلی را نشان می دهد.

همان طور که در تصویر فوق مشاهده می کنید محل قرار گرفتن رگی که دچار آسیب و التهاب شده است در قسمت داخلی مقعد و درون رکتوم است از این رو این نوع هموروئید علائم و نشانه های ظاهری زیادی به همراه ندارد. در چنین بواسیر هایی بیرون زدگی و خونریزی مشاهده نمی شود و از آنجایی که تعداد گیرنده های درد در قسمت داخلی مقعد بسیار کمتر است با درد زیادی همراه نیست.

عکس واقعی بواسیر خارجی و داخلی

بواسیر داخلی ممکن است تا مدت ها علائم و نشانه های خود را نشان ندهد و در اغلب موارد  شخص به وجود آن پی نمی برد. در بسیاری از بواسیرهای داخلی خونریزی داخلی رخ می دهد و در نتیجه شخص بدون آنکه متوجه شود دچار کم خونی شدید می گردد و در بیشتر موارد علت آن را هم نمی توانند پیدا کنند. بواسیر داخلی خطر ابتلا به کم خونی و فقر آهن را به دنبال دارد.

عکس بواسیر خارجی و داخلی

در  تصویر بالا التهاب و از هم گسیختگی رگ های اطراف ناحیه ی مقعد به خوبی قابل مشاهده است که اسفنکتر های خارجی و داخلی مقعد را درگیر کرده است.

عکس بواسیر داخلی و خارجی
عکس بیرون زدگی بواسیر

در بالا عکس بیرون زدگی بواسیر یا ترومبوزه را در بواسیر خارجی مشاهده می‌کنید. در این مورد توده کاملا دردناک شده و افراد معمولا حتی در نشستن خود نیز به مشکل بر می خورند. در این موارد باید سریعا برای درمان هموروئید خارجی خود اقدام کنند.

تصویر انواع هموروئید
شماره موبایل خود را جهت تماس کارشناسان میتوانید وارد کنید و به دیگران در سایت نمایش داده نمیشود
17 دیدگاه ها
تمام نظرات را نمایش بده
کریمی اصفهان

تشکررخسته نباشید مطالبتان بسیار شفاف اموزنده بود

محمدی

سلام آقای دکتر بواسیر چیست که اینطوری ورم میکنه؟؟ این عکس ها بسیار دردناکند

بهرامپور
پاسخ به  admin

سلام دکتر جان میتونم عکس بفرستم تا راهنماییم کنید که چکار کنم.فکر میکنم بواسیر من خارجی دقیقا کنار مقعدم زده.حقیقت خجالت میکشم دکتر برم.در ضمن آدرس خودتون هم برام داخل واتساپ بفرستید.من استان فارس .شهرستان کازرون هستم

بی نام

سلام میشه عکس بفرستم تشخیص بدبد؟ حقیقتا فکر میکنم که ترومبوزه شده بواسیرم

قاسملو

سلام خسته نباشید واقعا”مطالب مفید بود وبسیاراموزنده درحدی است که قابل فهم هرشخصی که مبتلابه بیماری مقعدی یابواسیردارد.خیلی ازراهنمای ات ممنونم باتشکرفراوان

رحیم از شیراز

سلام آیا با توجه به اینکه بواسیر درناحیه مقعد شکل میگیره احتمال عفونت خون در این ناحیه وجود دارد

مثتیو

سلام ایا در زیر استخان دنبال چه هم میتونه بواسیل باشه چون در اطراف مقعد نیس

خسروی

سلام خسته نباشید.
امکان داره که هموروئید داخلی و خارجی رو با هم داشته باشیم؟

محمدسعیدی

سلام اقای دکتر من تو یک هفته یا دو هفته فقط یه بار مدفوع دارم وقتی میرم دستشویی مدفوعم سفتع وخیلی کلفته زور میزنم تا مدفوع کنم ولی با خون چطور میدونم من بواسیر دارم من با مدفوع خون میاد