مرکز درمان بواسیر(هموروئید)، شقاق، کیست مویی، فیستول و زگیل تناسلی

 • آدرس
  تهران، ابتدای خیابان ملاصدرا، خیابان پردیس، پلاک 14، طبقه 5
 • تلفن
  ۰۹۹۱۸۹۵۴۰۹۱   -   ۰۲۱۸۸۶۵۸۴۲۶
 • شنبه-چهارشنبه 8:00 تا 22:00
  مشاوره تلفنی: 7:00 تا 23:00

آبسه مقعدی چیست؟ {درمان خانگی، متخصص و دارو} + عکس

عکس آبسه مقعدی

آبسه مقعدی یا آبسه آنورکتال چیست؟ این بیماری به بروز آبسه در اطراف مقعد و یا درست در سوراخ مقعد ( یا در جداره راست روده) اطلاق می شود. به بیانی دیگر می توان گفت هرگاه دهانه غده هایی که در نزدیکی مقعد هستند بسته شوند، غده دچار عفونت شده در نتیجه متورم و حاوی چرک خواهد شد و آبسه پدید می آید.

شایع ترین نوع، آبسه پری آنال است. این نوع اغلب به صورت تورم دردناک جوش در نزدیکی مقعد ظاهر می شود. ممکن است قرمز رنگ و در لمس گرم باشد. آبسه‌های مقعدی که در بافت‌های عمیق‌تر قرار دارند، کمتر شایع هستند و ممکن است کمتر قابل مشاهده باشند.

📞 درمان آبسه مقعدی = پیشگیری از ایجاد فیستول📞

برای درمان سریع و مشاوره از طریق شماره تماس زیر با مشاوران ما در ارتباط باشید:

آبسه مقعدی به چه علت است؟

آبسه مقعدی در اغلب موارد به علت وجود باکتری های استافیلوکوک و اشرشیاکولی در ناحیه ی مقعد بروز کرده و گاهی اوقات نیز ناشی از برخی قارچ ها ایجاد می شود.

به طور می توان گفت ایجاد آبسه در مقعد دو علت کلی دارد :

 • عفونت های منتقله از راه جنسی
 • غده های مقعدی مسدود شده

گروهی از افراد به علت دارا بودن شرایط خاص خود احتمال بیشتری برای ابتلا به این بیماری دارند از جمله‌ی آنها می توانیم به این موارد اشاره کنیم :

 • کولیت
 • بیماری روده التهابی مانند بیماری کرون یا کولیت زخمی
 • دیابت
 • دیورتیکولیت
 • بیماری التهابی لگن (PID)
 • رابطه جنسی مقعدی
 • استفاده از داروهایی مانند پردنیزون
 • ایدز
 • بارداری
 • سل
 • آپاندیسیت
 • شقاق مقعدی
 • قرار دادن اجسام خارجی در داخل مقعد
 • بیماری‌ های مقاربتی

مطلب پیشنهادی: فیستول چیست و چگونه باید از آن جلوگیری کرد؟

آبسه مقعدی علائم

این بیماری به سبب مشترک بودن علائم با بیماری فیستول یا بواسیر ممکن است به اشتباه تشخیص داده شود، پس توجه به علائم و مراجعه به پزشک جهت تشخیص آن امری ضروری است. مهمترین علائم ایجاد آبسه در مقعد به این شرح است:

 • درد به هنگام لمس راست روده یا درد ضربان دار
 • تب
 • قرمزی و التهاب و یا ورم بافت های اطراف مقعد
 • بدن درد
 • بی اشتهایی
 • درد شدید در لبه مقعد
 • یبوست یا درد ناشی از حرکات روده
 • خروج خون و چرک

تفاوت آبسه مقعدی و فیستول

تبدیل آبسه مقعد به فیستول

در برخی از موارد ممکن است آبسه مقعدی به بیماری فیستول تبدیل شود و یا اینکه بدون هیچ نشانه ی قبلی از آبسه فرد به این بیماری مبتلا گردد. فیستول مقعدی را می توانیم اتصال غیر طبیعی میان دو بافت یعنی پوست اطراف مقعد و مقعد ( آنوس یا رکتوم ) معرفی کنیم.

مطلب پیشنهادی: لیزر فیستول (درمان قطعی)

انواع فیستول به این شرح است:

 • در صورتی که فیستول از عضله اسفنکتر خارجی بگذرد، از نوع HIGH است.
 • در صورتی که فیستول مسیر کوتاهی داشته و اسفنکتر خارجی را در برنگیرد از نوع LOW می باشد.

پس از تخلیه آبسه حدود دو هفته زمان نیاز است تا علائم بیماری به طور کامل محو شوند اما در صورتی که دهانه ایجاد شده برای تخلیه ( چه به صورت خود به خودی و چه از طریق جراحی برای تخلیه ) بسته نشود، فیستول مقعدی ایجاد می گردد. این مجرای باعث می شود محتویات روده بزرگ به سطح پوست راه پیدا کرده و موجب عفونت و بروز مجدد آبسه مقعدی شود. بهترین راهکار درمان فیستول مقعدی، لیزر درمانی است.

تفاوت آبسه مقعدی و بواسیر

بواسیر سفت تر است، در حالی که آبسه ها موقعی که لمسشان میکنید، گرم و حساس هستند. آبسه می تواند عوارضی ایجاد کند و در صورت عدم درمان منجر به تب، لرز و سایر علائم آزاردهنده می شود. بواسیر معمولا از همان ابتدا آزاردهنده است. آبسه پرینه یک بیماری دردناک ناشی از گرفتگی غده مقعدی است.

مطلب پیشنهادی: لیزر بواسیر و عمل جراحی هموروئید

عکس بواسیر داخلی و خارجی

آبسه مقعدی و بواسیر دو نوع از بیماری‌های پوستی مقعدی هستند که باعث تورم و التهاب در منطقه مقعدی می‌شوند. با این حال، دو بیماری دارای تفاوت‌ هایی هستند:

 1. آبسه مقعدی: در این بیماری، بافت‌های پوستی در ناحیه مقعدی به دلیل تحریک شدن یا عفونت‌ های باکتریایی یا قارچی تورم و التهاب دارند. علائم آبسه مقعدی شامل خارش، سوزش، درد و تورم در منطقه مقعدی هستند. این بیماری عموماً با درمان‌های خانگی مانند استفاده از آب گرم و مصرف داروهای ضد التهاب و ضد باکتری تسکین پیدا می‌کند.
 2. بواسیر: در این بیماری، رگ‌های خونی در منطقه مقعدی به دلیل فشار زیاد و یا تحریک شدن تورم می‌کنند. علائم بواسیر شامل خونریزی، درد، سوزش و تورم در منطقه مقعدی هستند. بواسیر عموماً با درمان‌های خانگی مانند تغییر در رژیم غذایی، استفاده از داروهای ضد التهاب و ضد درد و عمل جراحی در موارد شدیدتر درمان می‌شود.

بنابراین، تفاوت اصلی بین آبسه مقعدی و بواسیر یا هموروئید در علت بروز، علائم و درمان آن‌ها است. به هر حال، در صورت بروز هر یک از این بیماری‌ها، بهتر است به پزشک مراجعه کرده و درمان مناسب را انجام داد.

آیا بواسیر همان آبسه است؟

خیر. درست است که آبسه یک توده عفونی بوده و بواسیر هم می تواند همراه با عفونت باشد، اما نوع عفونت آنها نیز یکی نیست.

پیشگیری از ابتلا به فیستول با درمان آبسه مقعدی

همان طور که ذکر کردیم یکی از مهمترین علل ایجاد بیماری های ناحیه ی مقعد مانند شقاق و فیستول، ابتلا به آبسه و عدم درمان به موقع آن می باشد از همین روی توصیه می کنیم، جهت پیشگیری از ابتلا به فیستول مقعدی در صورت مشاهده هر یک از علائم آبسه مقعدی مثل درد، تورم، قرمزی و … جهت درمان آبسه مقعدی و جلوگیری از عفونت های شدید این بیماری به پزشک متخصص یا جراح فیستول مراجعه نمایید.

تشخیص و معاینه

تشخیص و معاینه آبسعه مقعد

اگر دچار علائم غیر قابل کنترل از این بیماری شده اید لازم است برای درمان آن اقدام نموده و به پزشک مراجعه کنید. تشخیص این بیماری از طریق معاینه بالینی توسط پزشک انجام می شود. در برخی موارد آزمایش خون، ادرار و تست های تصویربرداری خاص مانند MRI در تشخیص بیماری به پزشک کمک خواهند نمود. برای تشخیص آبسه مقعدی توجه به نکات زیر الزامی است.

 • درد با ضربان در ناحیه ی رکتوم
 • شواهد خارجی آبسه ( برای مثال سفتی قابل لمس یا حساسیت احساس درد در صورت لمس ناحیه ی مقعد و اطراف آن )
 • شواهد سیستمیک ( مثل عفونت )

A rectal examination may confirm an anorectal abscess. A proctosigmoidoscopy may be done to rule out other diseases.

معاینه رکتوم ممکن است آبسه آنورکتال را تایید کند. پروکتوسیگموئیدوسکوپی ممکن است برای رد سایر بیماری ها انجام شود.

در برخی موارد، سی تی اسکن، ام آر آی یا سونوگرافی برای کمک به مکان یابی چرک مورد نیاز است.

pennmedicine.org

در برخی از بیماران که علاوه بر آبسه دارای بیماری های زیر هستند ممکن است سونوگرافی یا معاینه تحت بیهوشی انجام شود:

روش های درمان آبسه مقعدی

درمان آبسه مقعد

آبسه مقعدی در صورت عفونت و عدم تخلیه آن لازم است توسط پزشک متخصص در این زمینه تخلیه شود. پزشک با بهره گیری از بی حسی یا بیهوشی عمومی عفونت ایجاد شده را تخلیه می کند تا از شدت درد بیمار کاسته شود. پس از درمان لازم است همراه با مصرف چرک خشک کن های تزریقی و خوراکی،روزی 3 یا 4 مرتبه به مدت 20 دقیقه در لگن آب گرم حاوی بتادین بنشینید تا از عفونت مجدد زخم جلوگیری شود. سایر دارو های مورد نیاز پس از تخلیه‌ی آبسه شامل داروهای ضد قارچ و مسهل است زیرا یبوست بیماری را تشدید می کند و لازم است مدفوع به طور کامل از بدن بیمار خارج شود تا از عود مجدد عفونت جلوگیری شود. همچنین جهت کاهش درد آبسه مقعدی پس از تخلیه استفاده از صفحه های گرم کننده و کمپرس آب گرم و یا مصرف مسکن موثر است.

درمان آبسه مقعدی با لیزر بدون جراحی

هدف از درمان آبسه، بر طرف کردن هر گونه علایم این عارضه و راحتی بیمار از درد است. درمان این بیماری با استفاده از روش جراحی و لیزر قطعی ترین پاسخدهی را داشته و امکان عود آن تقریبا صفر است. از آنجا که پزشک متخصص جراح عمومی بهترین گزینه برای درمان بیماری آبسه می باشد، وی به هر دو روش لیزر و عمل جراحی کاملا آگاه است. ولی طول دوره نقاهت از طریق درمان با لیزر کاملا کوتاه تر بوده و از طرفی این روش به صورت بی حسی موضعی انجام می شود. در نتیجه بیمار بیهوشی را تجربه نمی کند.

جهت تعیین نوبت و اطلاع از هزینه های درمان تماس بگیرید

مشاوران ما آماده پاسخگویی به هر گونه سوالات شما عزیزان در رابطه با درمان این عارضه هستند

 بعد از درمان آبسه مقعد لازم است موارد زیر را رعایت نمایید:

 • بهتر است تا بهبودی کامل از توالت فرنگی استفاده نکنید.
 • با مصرف مواد غذایی حاوی فیبر از بروز یبوست جلوگیری کنید.
 • پس از دفع مدفوع خود را با آب گرم بشویید.
 • هیچ گاه دفع مدفوع را به تاخیر نیاندازید
 • پیاده روی را جز فعالیت های روزانه خود قرار دهید.
 • از مصرف صابون های معطر خودداری کنید.

درمان خانگی آبسه مقعدی

استفاده از درمان های خانگی در برخی از موارد و در صورتی که میزان عفونت کم باشد، می تواند به درمان آبسه مقعد کمک نماید همچنین استفاده از این درمان ها می تواند میزان عفونت و التهاب ایجاد شده ناشی از آبسه را کاهش دهد. برخی از روش های درمان خانگی آبسه مقعدی به این شرح است:

زنجبیل

درمان خانگی آبسه مقعد
درمان خانگی آبسه مقعد

برای این منظور چند تکه زنجبیل تهیه نموده و آن قدر آن را بجوشانید تا نرم شده و به شکل خمیر درآید، سپس مقداری چربی یا پی گاو را ذوب نموده و با آن مخلوط کنید تا به شکل شیاف درآمده و هر شب مقداری از آن مورد استفاده قرار دهید.

آب کلم

آب کلم دارای ماده ای به گلوماتین است که در عملکرد طبیعی روده بسیار موثر خواهد بود،برای این منظور مقدار آب کلم را تهیه نموده و روزی یک الی دو بار میل کنید. آب کلم با نرم کردن مدفوع از ایجاد یبوست جلوگیری نموده و درد ناشی از آبسه مقعدی را کاهش می دهد.

کمپرس آب گرم

کمپرس گرم گردش خون در این ناحیه را افزایش داده و چرک و عفونت موجود در ناحیه ی درگیر را رقیق می نماید که این امر در کاهش درد ناشی از این بیماری موثر است. آبسه های کوچکتر به کمپرس آب گرم پاسخ مثبت داده و به سرعت درمان می شوند.

ویتامین C

این ویتامین نقش موثری در درمان آبسه مقعدی داشته و آن را از پیشرفت و ایجاد فیستول مقعدی در امان می دارد، مصرف روزانه 1000 میلی گرم از این ویتامین توصیه می شود زیرا بیشتر از این مقدار موجب اسهال و آسیب بیشتر این بیماری می شود.

گیاه بارهنگ

برای استفاده از این گیاه برگ آن را در آب داغ بریزید و سپس خورد کرده و بر روی آبسه قرار دهید، محل ایجاد عفونت را به وسیله فویل بپوشانید. در کنار استفاده از این روش استفاده از دمنوش گیاه افسنطین نیز توصیه می شود.

سبوس گندم

درمان آبسه مقعد با سبوس گندم

مقدار سبوس گندم در یک پارچه توری بریزید، سپس آن را در چهار لیتر خیس کنید  و اجازه دهید برای 12 ساعت خیس بخورد، سپس بدون آنکه کیسه سبوس را خارج کنید آب آن را گرم نموده و برای 5 یا 6 دقیقه در آن بنشیند و سپس محل مقعد را به آرامی خشک کنید. این روش را باید روزانه تکرار کنید.

نارون

این گیاه یکی از بهترین درمان ها برای  کاهش التهابات آبسه مقعدی به شمار می رود، مصرف چای نارون لوله های گوارشی را با یک لایه محافظ مخاط پوشش می دهد و از آسیب های بیشتر آن جلوگیری می کند. اما این روش تنها جنبه کنترلی و حفاظتی داشته و در درمان قطعی این بیماری موثر نخواهد بود.

سنفیتون

این گیاه دارای گلبرگ هایی به رنگ های سفید، آبی و بنفش است که می توانید  آن را به صورت پودر و یا همراه با روغن جوانه گندم تهیه نموده و بر روی موضع استعمال کنید. این دارو علاوه بر تسکین علائم آبسه مقعدی از جمله کاهش درد می تواند در درمان این بیماری نیز موثر واقع گردد.

مصرف فیبر

مصرف این ماده غذایی کمک بسیاری به درمان این بیماری می نماید، زیرا که ایجاد یبوست جلوگیری خواهد نمود و این امر تاثیر بسیاری در درمان آبسه مقعد دارد.از جمله مواد دارای فیبر می توانیم  به انواع میوه ها و سبزیجات تازه، حبوبات، نان گندم و جو دوسر اشاره کنیم.

عرق بومادران

یکی از دیگر از مواردی که در درمان آبسه مقعد موثر است، عرق بومادران می باشد برای انجام این درمان لازم است مخلوطی از نصف استکان عرق بومادران و نصف استکان آلوئه ورا تهیه نموده و قبل از هر وعده غذایی مصرف کنید.

اسفرزه

برای انجام این روش درمانی لازم است، بعد از وعده های شام و نهار دو قاشق غذاخوری اسفرزه، را یک لیوان آب شیرین شده بریزد و اجازه دهید تا لعاب دهد و میل کنید. توجه داشته باشید بعد از خوردن آن حتما یک لیوان آب نیز میل کنید.

عوارض عدم درمان آبسه مقعدی

در صورت عدم درمان به موقع و بی توجهی به این عارضه، می تواند عوارض خطرناکی با خود به همراه داشته باشد. به علاوه امکان مبتلا شدن افراد به این عارضه در صورت درگیر بودن با بیماری های زیر افزایش پیدا می کند:

 • دیابت
 • شقاق یا زخم مقعدی
 • عفونت های مقاربتی
 • بیماری های التهابی روده مثل کرون یا کولیت استراتیو
 • رابطه جنسی از پشت
 • ویروس hiv یا ایدز
 • بارداری
 • افراد مبتلا به سرطان و تحت شیمی درمانی

از شما تشکر میکنیم که ما را تا انتهای مقاله درمان آبسه مقعدی و آبسه چیست دنبال کردید.❤️

سوالات متداول

خیر. این عارضه یک بیماری عفونی بوده و برای درمان قطعی حتما باید لیزر یا جراحی انجام شود و اگر بیماری در مرحله ابتدایی بود دارو استفاده شود.

بله. در صورتی که یک آبسه درمان نشده باقی بماند، مسیر عفونی مانند فیستول را ایجاد می کند.

در صورتی که بیماری در مرحله ابتدایی باشد مصرف آنتی بیوتیک با تجویز پزشک می تواند از گسترش عفونت جلوگیری کند اما آن را به طور کامل از بین نمی برد.

خیر. درست است که خود بیمار هم میتواند آبسه را تخلیه کند ولی با انجام این کار منشا اصلی عفونت بسته نشده و احتمال ایجاد فیستول وجود دارد. در نتیجه نباید خودتان به آن دست بزنید.

بله. در صورتی که توده به طور کامل تخلیه نشود، همراه با فیستول عود میکند.

جوش ها سطحی بوده و در صورت تخلیه بهبود می یابند در صورتی که آبسه ها حتما باید توسط پزشک درمان شده و در زیر پوست ریشه دارند.

شماره موبایل خود را جهت تماس کارشناسان میتوانید وارد کنید و به دیگران در سایت نمایش داده نمیشود
88 دیدگاه ها
تمام نظرات را نمایش بده
علی پروانه

درود به شما
عالی بود
موفق باشین

علی قمسری

من قبلا فیستول داشتم جراحی کردم. چند وقته حس میکنم باز کنار همون جایی که جراحی کردم برآمده شده
الان فیستول عود کرده یا آبسه هست؟؟ ممنون میشم جواب بدید

فائزه شقایی

سلام خسته نباشید. من یه برآمدگی نزدیک دریچه مقعدم حس میکنم. ممکنه آبسه باشه؟

faezeh saghayi

عالی قشنگ بود

لیلا

سلام من حدودا دو هفته است در ناحیه مقعدم احساس درد شدیدشدید دارم به دکتر جراح عمومیمراجعه کردم گفتند هیمرویید است ولی دور مقعدم ورم داره وبهاندازهی سه میل بالاتر از مقعدیه برامدگی کوچیک همراه بادرد است این میتونه ابسه مقعدی باشع

مسعود

سلام مدتی میشه که کنار مقعدم توده مانندی مثل تیله حس میکنم که قلمبه شده و درد شدیدی داره ممکنه آبسه باشه؟

زهرا

من با ترکیب روغن زیتون و عسل آپسه دور مقعد و داخل مقعد پسرم را در طول دو روز درمان کردم‌ اگر اشتباه نکنم‌از کتاب طب الکبیر خوانده بودم ،در حالی که دو تا دیگر از دانشجوهای همراهش ،جراحی شدند

میلاد
پاسخ به  زهرا

سلام چطوردرست میشود‌؟

احمد
پاسخ به  زهرا

سلام،میشه بیشتر روش درمان رو توضیح بدید

مهدی
پاسخ به  admin

سلام میشه بگین چقدر هزینه داره؟

محدثه
پاسخ به  زهرا

چطوری انجامش دادی

شیما
پاسخ به  زهرا

سلام میشه بگین چطوری

عامری

من آبسه مقعدی داشتم و جراح تخلیه کرد ولی هنوز چرک داره و سفت شده
نیاز به جراحی دوباره داره ؟

مریم
پاسخ به  admin

سلام واسه درمان آبسه با درمان داروی محلی انجام داد .مرهم سیاه تنباکو صابون و خرما با هم مخلوط کرد و رو محل ورم گذاشت

هادی

سلام خوبین😭من فکر کنم از ابسه هس چی هس کنار مقعدم در اومده اول کوچیک بود و من توجهی نمیکردم خجالت میکشیدم با خانواده در جریان بزارم نمیدونستم چی هست الان هر از گاهی میسوزه نمیدونم چرا خواهشا کمک کنین دا راه حل این چیه باید عمل شه؟ من میترسم از عمل اخه🥺😭

احمد رحا
پاسخ به  هادی

سلام شاید هموروئید داخلی باشه

هانیه هراتی مقدم

سلام من چند روز پیش شوهرم رابطه داشتم اولش درد و سوزش نداشت امروز رفتم توی آینه نگاه کردم دیدم جوش زده و درد می‌کنه و میسوزه باید چیکار کنم که خوب بشه

هانیه هراتی مقدم

من از عمل جراحی میترسم

مهدی
پاسخ به  admin

سلام من میتونم براتون عکس بفرستم راهنماییم کنید؟

محمد

سلام من چند سال یک غده در مر کز باسنم در میاد بعد یک هفته محو می‌شود اما بعد چند ماه دو باره در میاد

لیلا سروش

سلام مدت دو هفته میشه که درد شدید و خونریزی در مقعدم دارم ، به پزشک مراجعه کردم و گفتش که آبسه داری در حدود 3 سانتی متر و باید جراحی بشی ، شب که خونه اومدم آبسه خود به خود ترکید و چرک و خون زیادی ازش اومد بیرون ، یک روز راحت بودم اما الان دوباره احساس درد دارم و در موقع دفع نهایت سوزش و درد احساس میکنم ، با پزشک صحبت کردم و گفتش که درسته آبسه تخلیه شده اما منشأ آبسه هنوز در وجود شما است و باید جراحی بشی که در حدود 15 دقیقه… Read more »

سامان
پاسخ به  لیلا سروش

باید به پزشک مراجعه کنید حتما

یلدا

سلام ببخشید من همین درد رو دارم پیش چ دکتری باید برم؟؟؟

حسن

سلام،کنار مقعدم حدود ۲سال هستش مثل ابسه هستش تبدید به جوش سرسفید میشه جوش رو که میترکونم اما باز بعد چند وقت همون اتفاق رخ میده باز میترکونم اما جاش اندازه عدس مثل جوش زیرپوستی میمونه،از این چرخه خسته شدم

ناشناس

من نمیدونم چرا چند روز انگار در درون مقعد م میسوزه اما کم نه خیلی زیاد و خجالتم میکشم با خانواده در این باره حرف بزنم درمان خانگی نداره خوب بشه خداوکیلی هزارتا بدبختی داریم نمیدونم این یکی از کجاش پیدا شد

H r a

عال ی استاد.

ناشناس

چند سال پیش یک آبسه یا کورک در کنار مقعد داشتم که در خانه به علت درد بسیار زیاد بودم و توان حرکت نداشتم که بعد از چند روز ترکید و خون و چرک آن تخلیه شد ، از آن زمان هر چند وقت عود می‌کند و خودبخود می‌ترکد و درد اولیه را ندارند، آیا نیاز به جراحی دارد؟ اگر جراحی کنم بدتر نمی‌شود؟ و جراح می‌تواند تضمین دهد؟

محمد

سلام من یه چیزی حالت گوشتی داخل سوراخ مقعدم هس که اصلا مشخص نیستویه تیکه حالت ورم نه داخل مقعدم نه خیلی بیرون از مقعد دراومده اصلا درد وخونریزی سوزشیم ندارم یبوستم ندارم این چه بیماریه؟ومیتونم درمان خونگیش کنم اخه روم نمیاد برم دکتر چیکار کنم؟

محمد

سلام من حدود سه ماه هس که دچار ابسه مقعدی شذم یه بار هم دکتر رفتم یه پماد با یه قرصو کپسول برام نوشت استفاده کردم کامل خوب شد ولی بعداز اامام داروها دوباره ابسه ظاهر شد باید چیکار کنم

حسین

سلام من مدتی هست یه غده کوچک تقریبا کوچک مثل زگیل کنارمقعدم بیرون آمده هیجگونه دردی ندارم فقط وقتیکه دیرترمیرم دستشوی بامدفدع خون میاد تاچن روز هست بعدخوب میشه ممنون میشم راهنمای کنید

ملیحه

سلام خسته نباشید،من مدتی پیش آبسه امپریال داشتم وبه خاطر درد شدید که داشتم دوبار عمل جراحی کردم ولی جای تخلیه آبسه روبخیه نکردن وزخمش بازه ممکنه دوباره آبسه بشه مدتی بعدش

ابوالفضل

باسلام من دو سه روز پیش یبوست داشتم فردا دیدیم حدود 2 سانت از مقعدم پایین تر سوزش می‌کنه بعد حالا ورم کرده الآنم درد شدید دارم نمیتونم بشینم لطفاً راهنمایی کنید ممنون از سایت خوبتون

فرزانه

سلام من خیلی ساله ازبوی بد درنزدیکی مقعد رنج میبرم آنتی بیوتیک زیاداستفاده کردم نتیجه نگرفتم نزدیک دهانه مقعد ی ابسه زده که دوسه بارخودش ترکیده وترشح ازش خارج میشه بابوی خیلی بد درضمن بعضی اوقات نافم هم همین بوروداره یبوست مزمن هم دارم بعضی وقتا هم اسهال میشم میخواستم ببینم کولونسکوپی میتونه علت بورو مشخص کنه خواهشا راهنمایی بفرمایید چون ازشهردورم توروستام ممنون میشم ازتون سپاسگزارم

علی

سلام تقریبا یه ۴ روزه متوجه دونه ای کنار مقعدم شدم

دونه شبیه آبسه مقعدی ولی هیچ احساس درد یا خارشی یا… ندارم میخواستم بدونم که مشکل خاصیه و به دکتر مراجعه کنم یا نه

مجید

سلام من در کنار سوراخ مقعد احساس میکنم که ابسه شده یه چیزی توپ مانند قسمت پشتی سوراخ مقعد هست چیکار کنم جای چه متخصصی باید برم

مسعود

سلام آقای دکتر،من مدت سه هفته است درد شدید داخل مقعد دارم بیشتر سمت راست که هفته اول و دوم به پزشک عمومی مراجعه کردم و گفتن فیشر هست و با پماد حل میشه که درمان که نشد هیچ شدید تر هم شده و درد به ناحیه های دیگر سمت راست لگن هم کشیده، برای فردا از مطب شما وقت ویزیت دارم ولی واقعا درد خیلی داره اذیت میکنه و نمیتونم تکون بخورم، راهی هست که تا فردا درد یکم التیام پیدا کنه؟

مهدی رنجبر جامی

سلام من مریز پیوندی هستم یک دانه بزرگ در ناحيه کودی باستنم هست باید جراحی بشه خیلی نو ازیت میتونه چی کار کنم

خان

سلام اقای دکتر چن روزه در دوسانتی ناحیه راست معقهدم یک ورم سفت بوجود اومده خیلی دردشدیدی داره همرا تب سردرد بدن درد واصلان نمیتونم راه برم چن روزه فقط خوابیدم وهروز بدتر میشه بنده شهرستان هستم اینجاه عمل لیزری نیست میشه اسم داروی یاپمادی رو پیشنهاد بدید تا چن روزی بهتره بشم بتونم بیام تهران برای عمل لیزری پیش شما ممنون میشم از بلوچستان هستم

مرضیه
پاسخ به  admin

سلام من بیماری آبسه داشتم درد خیلی شدید داشتم رفتم دکتر گفت باید عمل بشی عمل باز عمل شدم الان تازه یک ماهی میشه عمل شدم الان دیگع همونجوری هستم درد زیادی دارم چکار کنم ی راهنمای لطفا

پارسا

سلام من قطعا ابسه مقعدی دارم چون کنار مقعدم دقیقا مثل شکل ورم داره و چرا هم ازش پسر. ولی امروز خیلی چرک کمتری میاد و درد هم کلا از بین رفته و کوچکتر شده ایا لازم به عمل هستم لطفا پاسخ دهید

ابولفضل دهقان

من ی ماه پیش جراحی کردم هزینشم ۱۰ ملیون شدش دوماه حقوقمو دادم بابت جراحی الان بعداز مدت ۳۰ روز دوباره همون جا ک عمل شده ابسه کرده ک خیلی بزرگتر ازقبل جراحی شده و با سوزش درد شدید چ خاکی باید توسرم بریزم.

@@@@سودابه@@

سلام خسته نباشی داشتم پیاما رو میخوندم َدیدم جوابی دریافت نکردی آیا چه نتیجه ای گرفتی منم شقاق داشتم و ابسه مقعدی که بس دردکشیدم و به تعطیلی خورد ترکید و بعدش رفتم لیزر انجام دادم و هنوزم پارگی خیلی عمیق دارم موندم چکارکنم که اوت نکنه

طوبا میری

واقعا خیلی خیلی عالی بود سلام خسته نباشید خدمت شما عزیزان من چندین سال کم داشتم نه ماه پیش یک دفعه از کمر ب پایین جفت پاهام بی حس شد کمرمو عمل کردم ولی حسن بر نگشت الان هشتاد جلسه فیزیوتراپی انجام دادم من کنترل ادرار و مدفوع ندارم همیشه یبوست دارم و باید داروی کارکن مصرف کنم تا شکمم کار کنه هر چند دوهفته یک بار کنار مقعدم آبسه میزنه دکتر جراحم رفتم گفت پماد هیموریید بزنید از این دارو هم همیشه استفاده میکنم ی چند روزی خوب میشه دوباره باز آبسه در میاد تو خدا کمکم کنید من… Read more »

قنبرزاده

سلام وقتتون بخیر من شش سال پیش آبسه داشتم توسط پزشک متخصص عمل جراحی شدم الان باز هم عود کرده میشه راهنمایی کنید

احمد از گرگان

من چند سال هستش که از کنار مقعدی بصورت جزئی فضولات و یا چرک خارج می شد که وقتی به اتفاق یکی از دوستانم که سابقه چندبار عمل ناموفق در گرگان رو داشت به تهران و نزد دکتر تولیت کاشانی مراجعه کردیم. دوستم توسط دکتر موردنظر عمل شد و توی این چندسال هم راضیه. اما دکتر به بنده گفت نیازی به عمل نداری و به دادن قرص مترونیدازول و سیپروفولیکساسین بسنده کرد. اما با گذشت چند دوباره بعد از عید علائم من تشدید شد و در عرض چند روز چنان دردی رو به من وارد کرد که وقتی رفتم دکتر… Read more »

فلانی

سلام حدود یک هفته س یهو آبسه مقعدی روی باسن م در اومد اول چپ بود بعد از ۲ روز راست م اینجوری شد حالا طرف چپ ترکید و تا حدودی خالی شد ولی عفونت کرده طرف راستم هم ترکید عفونت کرد ولی با شکلش مشخص بود عفونت از از چپ هم بیشتر رفتم پیش پزشک عمومی برام طرف راست و جراحی کردن و گفتن طرف چپ برای یه هفته دیگه فقط چیزی که نگرانم کرده اینه که موقع جراحی چیزی حس نکردم حتی زخم رو با الکل شستشو دادن بازم چیزی احساس نکردم گفتن لازم نیست فعلا به متخصص… Read more »

نا شناس

سلام اگر آبسه مقعدی رو بترکونیم چی میشه

زهرا
پاسخ به  admin

سلام خسته نباشید،کودک دوساله دارم که اطراف مقعدش اندازه یه سکه بزرگ سرررخ شده و بی قراری می‌کنه و همش گریه می‌کنه و میخارونه،ممنون میشم راهنمایی کنید که آیا خطرناکه یا خیر،پوشکش هم به موقع تعویض میشه

احمدی
پاسخ به  نا شناس

سلام ممنون از راهنمایی های خوب تون

موسی

س یک برآمدگی مثل تاول دورمقعد یبوست شدید هم دارم الان سه روز نه کوچیک میشه ن بزرگ پماد همورویید همزدم تاثیری نداشت

سامان

برای تشخیص میشه واستون عکس فرستاد؟؟

فاطمه

سلام.من یک هفته پیش عمل آبسه مقعد انجام دادم.از دیشب تاالان گلودرد وسوزش درگلودارم وسرفه میکنم،سردرد وبدن درد هم دارم،یکمی هم داغم.میتونم قرص سرماخوردگی بخورم با شربت دیفن؟

حسین

سلام
من الان چندروز هستش در ناحیه مقعدم یه چیزی شبیه کیست بوجود آمده همراه بادرد و خارش ممکنه آبسه باشه در سمت راست کنارمقعدم بوجود امده

Last edited 4 months ago by حسین
سرگردان
پاسخ به  حسین

من هم دقیقا یک دو ماه اینجوری شدم با پماد تتراساکلین و دود عنبر نسا استفاده کردن خوب شد ولی باز برگشت موندم چه بکنم روی دکتر رفتن هم ندارم

فرهاد جلیلیان

سلام یک ماهی هست دارم رنج میکشم دستشویی میرم باعذاب تخلیه میشم دهنه خروجی تنگ شده بایدچکارکنم لطف کنیدراهنماییم کنیددرضمن بیست روزی هست عمل قلب کردم فنر گذاشتن توقلبم ممنون میشم

بهمن

با سلام
الان یکی دو روزه که بالاتر از مقعدم ، ناحیه انتهایی ستون فقراتم درد شدیدی داشتم. تا دیروز چیزی در اون ناحیه نبود ولی امروز یه جوش سیاه رنگ بزرگ به اندازه یه نخود دراومده.خیلی هم نرمه انگاری عفونت یا آب داخلش باشه.همراه با درد شدیده که با مسکن آروم میشه.
به نظرتون چی میتونه باشه